احتمال تغییر نام سیستم عامل OS X به Mac OS وجود دارد

مجید نوردوست ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۰ ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به نظر می‌رسد که شرکت اپل قصد دارد نام سیستم عامل OS X را به Mac OS تغییر دهد.

شایعات مختلف به این موضوع اشاره می‌کنند که شرکت اپل قصد دارد تغییر کوچکی در نام سیستم عامل کامپیوترهای شخصی خودش ایجاد کند و نام آن را از OS X به MacOS یا macOS‌ (بدون داشتن حرف اول بزرگ) تغییر دهد.

«فیل شیلر» (Phil Schiller) مدیر بخش بازاریابی شرکت اپل در WWDC سال گذشته گفته بود که بیشتر کاربران به سیستم عامل اپل MacOS می‌گویند و کسی آن را OS X نام نمی‌برد.

حتی اپل هم در سایت خودش به‌جای استفاده از نام OS X از MacOS استفاده کرده و همین موضوع شایعه‌ی تغییر نام این سیستم‌عامل را افزایش داده است. به احتمال زیاد شرکت اپل این خبر را در WWDC امسال که ماه ژوئن برگزار می‌شود، اعلام خواهد کرد. این اولین‌باری نیست که اپل دست به تغییر نام سیستم عامل خودش می‌زند. این سیستم عامل قبلا به نام MAC OS شناخته می‌شد که پس از مدتی به Mac OS X تغییر کرد و در سال ۲۰۱۲ هم اپل نام OS X را برای آن در نظر گرفت.

البته اپل در چند سال گذشته سعی کرده نام‌های مختلفی را برای سیستم عامل محصولات مختلف خودش در نظر بگیرد. گوشی‌های آیفون و آیپد از سیستم عامل iOS بهره می‌برند. «اپل تی وی» (Apple TV) از سیستم عامل tvOS استفاده می‌کند و ساعت هوشمند «اپل واچ» (Apple Watch) هم با سیستم عامل watchOS عرضه شده است.

یک دلیل دیگر برای این تغییر نام می‌تواند شباهت اسم OS X به سیستم عامل iOS 10 باشد که اپل تا چند ماه دیگر آن را معرفی می‌کند. اگر کسی درباره‌ی این دو سیستم عامل در یک لحظه صحبت کند، برخی از افرادی که آشنایی زیادی با اپل ندارند، سردرگم می‌شوند. این تغییر نام می‌تواند برای بسیاری از کاربران اپل خوشایند باشد و باعث می‌شود که تمام محصولات اپل با یک نام متفاوت شناخته شوند.

‌‌‌‌

منبع: Tech Crunch

‌‌‌‌‌‌

  ????? ?????? ???? ???? ??

برچسب‌ها :
دیدگاه شما