۱۸۵۰ کارمند بخش موبایل مایکروسافت اخراج شدند

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مایکروسافت هفته‌ی گذشته با فروش بخش موبایل خودش به شرکت Foxconn و HMD که یکی از زیر مجموعه‌های نوکیا به شمار می‌رود، فعالیت خودش در این حوزه را به شدت کاهش داد. این شرکت پس از این اقدام اعلام کرد که ۱۸۵۰ نفر از کارمندان بخش موبایل را هم اخراج کرده است.

مایکروسافت با اخراج ۱۸۵۰ نفر از کارمندان بخش موبایل خودش، بیشتر روی توسعه‌ی نرم‌افزاری ویندوز ۱۰ موبایل و نرم‌افزارهای موبایلی تمرکز می‌کند.

البته مایکروسافت درباره‌ی این موضوع بیانیه‌ای منتشر کرده و گفته:” ما همچنان به توسعه‌ی ویندوز ۱۰ موبایل ادامه می‌دهیم و گوشی‌های لومیای جدید مانند لومیا ۶۵۰، لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰XL تولید خواهیم کرد. همچنین همکاری خودمان با شرکت‌هایی مانند Acer، Alcatel، HP، Trinity و Vaio را هم ادامه می‌دهیم.”

البته «تری میرسون» (Terry Myerson) معاون بخش ویندوز شرکت مایکروسافت نامه‌ای برای کارمندان این شرکت ارسال کرده تا آن‌ها را از تغییرات آینده با خبر کند. در این نامه گفته شده که ۱۸۵۰ کارمند بخش موبایل اخراج می‌شوند که ۱۳۵۰ نفر آن‌ها از کشور فنلاند خواهند بود.

او به این موضوع اشاره کرد که بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه فعال در دنیا وجود دارند که از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند و توسعه دهندگان مختلف روی پلتفرم‌های این شرکت کار می‌کنند. مایکروسافت فعالیت خودش در حوزه‌ی موبایل را کاهش می‌دهد؛ اما تمرکز خودش را روی تولید نرم‌افزارهای موبایل قرار می‌دهد. مایکروسافت قصد دارد مردم را بیش از پیش به استفاده از برنامه‌هایی که برای تلفن‌های همراه هوشمند تولید می‌کند، تشویق کند. این شرکت همچنان به توسعه‌ی سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل ادامه خواهد داد و با شرکت‌های مختلف در این زمینه همکاری می‌کند.

در حالت کلی باید به این موضوع اشاره کنیم که فعالیت مایکروسافت در حوزه‌ی موبایل از بین نرفته، اما محصولات کمتری از طرف این شرکت در بازار موبایل عرضه خواهد شد که به احتمال زیاد یکی از آن‌ها سرفیس فون خواهد بود.

‌‌‌‌

منبع: Ars Technica

‌‌‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مرتضی

    مایکروسافت با این مدیر عامل ۱۰ سال دیگه به سرنوشت یاهو دچار می شه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه