خودروهای وارداتی باید بین ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزان شوند!

خشایار شاهسون ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰ 22 جولای 2018 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
وارداتی

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو از کاهش نرخ خودروهای وارداتی خبر داد. او با اشاره به رای دیوان عدالت اداری مبنی بر ضرورت بازگشت تعرفه واردات به نرخ‌های دی‌ سال ۹۵ گفت: با این تصمیم نرخ خودروهای وارداتی ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

میثم رضایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به جلسه امروز با رئیس شعبه سوم دیوان عدالت اداری گفت: آنچه در رای صادر شده بدیهی و آشکار است، دولت و گمرک موظف هستند عوارض ورود خودرو را به کشور طبق تعرفه های مصوبه قبلی(دی سال ۹۵) بازگردانند.

بیشتر بخوانید: رنو تالیسمان و کولئوس باز هم گران شدند!

او در عین حال رای دیوان را موقت دانست و گفت: از آنجا که ابطال مصوبه هیئت مصوبه وزیران در صلاحیت هیئت عمومی دیوان است، باید تا زمان صدور رای نهایی در این هیئت صبر کرد اما تا زمان صدور دستور نهایی نیز این رای قابل اجراست و باید دولت برای کاهش تعرفه ها به قبل از تصمیم اخیرش، به این رای تمکین کند.

خودرو وارداتی

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با یادآوری این که علاوه بر دیوان عدالت، نمایندگان مجلس در کمیسیون اصل ۹۰ هم پیگیر موضوع هستند گفت: حدود ۲۲۰ نفر از نمایندگان مردم به قید دو فوریت خواستار کاهش تعرفه واردات به منظور کاهش آثار تورم زای آن در کشور هستند که این دو اقدام موازی می تواند بازار خودروی کشور را نسبی سامان دهد و از افزایش بی محابای قیمت ها در هر دو حوزه خودروهای وارداتی و حتی داخلی جلوگیری کند.

ضایی تصریح کرد: آخرین تصمیم هیئت وزیران مبنی بر افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی تعرفه واردات خودروهای بنزینی و ۵۰ درصدی خودروهای هیبریدی، نرخ برخی محصولات تا ۶۰ درصد افزایش یافت. به گفته رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو مصوبه دیوان عدالت فقط نرخ تعرفه ها را شامل می شود و تاثیری درباره ضوابطی چون غیرمجاز بودن واردات خودروهای با قیمت بیش از ۴۰ هزار دلار و حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی ندارد.

به نظر شما، تا چه حد می توان به کاهش قیمت خودروهای وارداتی آن هم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد امیدوار بود؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۹ دیدگاه
 1. منصور منصور

  همه این بازی ها بخاطر اینه که وارد کننده ها خودشون هستن و سود به جیب خودشون میره. دودش هم تو ریه های ما

 2. AAJI AAJI

  هههههه واقعا كه معلوم نيست ميخوان چيكار كنن فقط ماييم كه براي هواي الوده قرار بميريم

 3. پويا پويا

  سود اصلي رو وارد كننده ميبره و ضرر اصلي رو مردم!! چون وارد كننده جنسو ارزون ميخره و انبار ميكنه بعد چند ماه كه حكم رد شد گرون تر ميفروشه متاسفم واسه مسولين

 4. خسته خسته

  این هم یک نمایش هست. مشخصه که بعد چند ماه شکایت رد میشه ولی وارد کننده محموله خود را با گمرک پایین وارد می کنه میزاره تو انبار با قیمت بالا میفروشه ! مطمئن باشید همیشه آخرش بازنده مردمند.

 5. EA EA

  چه جالب، اول قیمت رو 100 درصد افزایش میدن بعد 40 درصد کمش میکنن!!!!! واقعا دست مریزاد
  خنده داره…

  1. reza reza

   کی قیمت صددرصد بردن بالا بکید ما هم بدونیم بعد اصلا شما متن خوندید نظر دادید فکر کنم گفته امیدوارید که این اتفاق میفته یا نه بعد جواب یکی دیگه از دوستان اره تاثیر داره بیارنش پایین و در اخر خیلی احتمال کم کردن تعرفه پایین ولی احتمالش هست اینجا کشور اعجایبه

 6. رضا رضا

  بسیار تاثیر کمی داره متاسفم که این تصمیم های بدون کارشناسی شده گرفته میشه این تعرفه ها روی خودرو داخل هم تاثیر میگذاره.

 7. حسین حسین

  به نظر من این مصوبهء دیوان عدالت با احتمال خیلی زیاد اجرایی نخواهد شد.

 8. کاوه جمشیدی کاوه جمشیدی

  به نظر شما، تا چه حد می توان به کاهش قیمت خودروهای وارداتی آن هم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد امیدوار بود؟

  پاسخ: هیچ