شریک موسس واتساپ این شرکت را ترک می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
واتساپ

رسانه‌های خارجی از استعفای یکی دیگر از موسسان واتساپ خبر داده‌اند. هنوز دلیل جدا شدن «جان کوم» (Jan Koum) از این شرکت به طور رسمی اعلام نشده اما گمانه می‌رود رسوایی‌های اخیر فیسبوک مهم‌ترین دلیل این ماجرا باشد.

جان کوم، شریک موسس واتساپ قصد دارد به زودی این شرکت را ترک کند. گمان می‌رود علت اصلی استعفای کوم رسوایی‌های اخیر فیسبوک باشد.

پارسال برای اولین بار خبر جدایی یکی از موسسان واتساپ را از فیسبوک شنیدیم. در جدیدترین گزارش‌ها با خبر شدیم دومین بنیان‌گذار واتساپ هم قصد جدایی از این شرکت را دارد. این چند وقت اخیر فیسبوک درگیر حاشیه‌های مختلفی شده است. سه هفته پیش مارک زاکربرگ به عنوان بنیان‌گذار فیسبوک در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا حضور پیدا کرد و در برابر نمایندگان این مجلس درباره‌ی لو رفتن اطلاعات بیش از هشتاد میلیون کاربر این شبکه اجتماعی توضیحاتی ارائه داد. با درنظر گرفتن این رسوایی‌ها و مالکیت واتساپ توسط فیسبوک، کوم تصمیم گرفته این شرکت را ترک کند.

کوم درراستای برنامه‌ی استعفای خود گفته: «حدود یک دهه از راه‌اندازی واتساپ توسط من و بریان می‌گذرد. در طول این مسیر، سفر هیجان‌انگیزی با بهترین افراد داشتیم ولی الآن زمان رفتنم فرا رسیده تا در مسیر خودم ادامه دهم. برایم کار کردن با تیم بسیار کوچک ارزشمند بود. جالب است می‌بینم یک اپلیکیشن تا این حد در کانون توجهات است و سهم قابل توجهی از مردم جهان را جذب خود کند.» مارک زاکربرگ در جواب پست جان نوشت برای کار کردن از نزدیک با تو دلم تنگ خواهد شد. من شخصا بابت هرکاری که برای کمک به اتصال جهان انجام دادی از تو سپاس‌گزارم. هم‌چنین ممنونم بابت هر آن چه که من یاد دادی

واتساپ یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های دنیاست. سرویس این پیام‌رسان اولین بار در سال ۲۰۰۹ یعنی ۹ سال پیش راه‌اندازی شد. شما نظرتان درمورد واتساپ و امکانات این پیام‌رسان چیست؟

منبع: Ubergizmoبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما