اشکودا می‌خواهد ماشین‌های الکتریکی خود را زودتر به بازار عرضه کند

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

شرکت اشکودا تصمیم دارد از سال ۲۰۲۰ ماشین‌های الکتریکی خود را تولید کند. این تلاش شرکت اشکودا ممکن است باعث شود تا قبل سال ۲۰۲۵ بتواند جایگاه ۵ خودروساز برتر در حوزه‌ی اتومبیل‌های الکتریکی را تصاحب کند.

طبق اطلاعات به دست آمده، اشکودا از سال ۲۰۱۹ همکاری خود را با شرکت فولکس‌واگن آغاز می‌کند تا تجهیزات موردنیاز جهت ساخت ماشین‌های الکتریکی از این شرکت آلمانی تهیه کند. البته پیش از این تاریخ، اشکودا تولید ماشین پاک هیبریدی خودش را از شاسی‌بلند Kodiaq استارت می‌‌زند تا سال‌های آینده بتواند به راحتی به سمت تولید نمونه‌های کاملا الکتریکی روی بیاورد. این شاسی‌بلند هیبریدی به پیشرانه‌های بنزینی ۱.۴ لیتری و الکتریکی مجهز می‌شود که می‌تواند به حداکثر توان ۲۱۵ اسب‌بخار دست پیدا کند. این مشخصات دقیقا مشابه مدل پاسات GTE فولکس است.

گزارش‌ها از تولید اولین خودروی تمام الکتریکی اشکودا به نام Vision E در سال ۲۰۲۰ خبر می‌دهند که پیش از این کانسپت آن را دیده‌ایم. پس از فولکس و آئودی، این سومین خودروی الکتریکی است که بر پایه‌ی پلتفرم MEB طراحی می‌شود. گران‌ترین ماشین الکتریکی اشکودا قرار است به یک موتور ۳۰۰ اسب‌بخاری مجهز شود که قوی‌ترین خودرو در سبد محصولات این شرکت خواهد بود. این خودرو احتمالا در کلاس جدید و نوآورانه Copue-SUV (کوپه‌ شاسی‌بلند) جای می‌گیرد.

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه