اطلاعات شخصی چهره‌های بزرگ چین به بیرون درز کردند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ظاهرا قضایای درز اطلاعات شخصی افراد معروف و چهره‌های مهم ادامه دارند. پس از مدارک پاناما، این بار نوبت به درز اطلاعات مدارک چهره‌های چین رسیده است. یک حساب کاربری در توییتر، اطلاعات چهره‌های بزرگ چین را منتشر کرده است.

اگر مسوول درز این اطلاعات کشف شود، احتمالا به سه سال زندان در چین محکوم خواهد شد.

تصاویری توسط یک حساب کاربری به اسم shenfenzheng منتشر شده‌اند که اطلاعات شخصی مثل شماره‌های ملی، تاریخ تولد، وضعیت تاهل، میزان تحصیلات یا حتی آدرس افراد را شامل می‌شوند. عبارت shenfenzheng هم در زبان چینی به معنی “اطلاعات شخصی” است.

نکته‌ی مهم درباره‌ی این اطلاعات، وجود اسم‌های بزرگی مثل «جک ما»، موسس و مدیر وب‌سایت «علی بابا» و «وانگ جیان‌لین»، مدیرعامل شرکت بزرگ Dalian Wan است. اطلاعات شخصی خانواده‌ی جیان‌لین هم در اطلاعات منتشر شده پیدا می‌شوند.

می‌توان هم‌چنین اطلاعات شخصی «فانگ بین‌شینگ» را هم در بین اطلاعات درز شده، مشاهده کرد. بین‌شینگ، سازنده‌ی «دیوارآتش بزرگ» کشور چین است. دیوار آتش بزرگ، اسمی است که به سیستم سانسور اینترنت کشور چین داده شده است.

با اینکه حساب کاربری Shenfenzheng در کمتر از چند ساعت بسته شده بود، نسخه‌ای از آن پشتیبان گرفته شده و موجود است. مردم هم‌چنین ممکن است به سادگی از صفحات توییتر عکس گرفته باشند.

در یکی از توییت‌ها، حساب کاربری Shenfenzheng گفته است که “پیدا کردن اطلاعات حساب کاربری هر فردی به راحتی خریدن کاهو است.”

اگر مسوول درز این اطلاعات کشف شود، احتمالا به سه سال زندان در چین محکوم خواهد شد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما