اپل کاهش سرعت آیفون به دلیل آپدیت iOS را به اطلاع کاربران می‌رساند

یوسف اسفندیاری ۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۱ ۵ خرداد ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
iOS

در سال گذشته بحثی در این مورد شکل گرفت که اگر آپدیت‌های iOS سرعت آیفون‌ها را کاهش می دهند، آیا اپل این موضوع را باید به اطلاع کاربران برساند یا نه. بعد از آن، یک نهاد نظارتی در بریتانیا تحقیقات گسترده‌ی خود را در رابطه با این موضوع آغاز کرد.

این توافق بر آیفون‌های فعلی و جدید اعمال می‌شود و اگر در این زمینه تخلفی صورت بگیرد، نهاد نظارتی مذکور می‌تواند اپل را جریمه کند.

این تحقیقات بعد از اعتراف اپل در اواخر سال ۲۰۱۷ آغاز شد که این شرکت اعلام کرد آپدیت‌های iOS سرعت عملکرد آیفون‌های قدیمی را تضعیف می‌کند. حالا بیش از یک سال بعد، اپل و دولت بریتانیا به توافق رسیده‌اند و اپل می‌گوید اگر آپدیت iOS عملکرد آیفون‌ها را ضعیف‌تر کند، این موضوع را به اطلاع کاربران می‌رساند.

در بیانیه‌ی رسمی که در سایت دولت بریتانیا منتشر شده، آمده که اپل وعده داده اطلاعات مربوط به سلامت باتری و دلایل خاموش شدن گاه و بی‌گاه گجت را در اختیار کاربران قرار دهد که البته از مدت‌ها قبل، چنین امکانی برای کاربران آیفون‌ها فراهم شده است. این توافق بر آیفون‌های فعلی و جدید اعمال می‌شود و اگر در این زمینه تخلفی صورت بگیرد، نهاد نظارتی مذکور می‌تواند اپل را جریمه کند.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ comment
  1. Avatar سپنتا

    ممنونم٬فقط اشاره نکردید کند شدن رو قبل از بروزرسانی اعلام میکنه یا پس از اون.

    1. به نظر می‌رسه کاربران قبل از نصب آپدیت می‌تونن از این موضوع با خبر بشن

    2. Avatar shahabmp

      احتمالا خیلی ریز یه جایی تو توضیحات مینویسنش طوری که ۹۰% کاربرا اصلا متوجه اش نشن