اعتراض کارگران فیات علیه کریس رونالدو!

۲۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیات رونالدو

وقتی حرف از فیات به میان می‌آید، احتمالا خیلی از ما به یاد محصول کوچک و بانمک فیات ۵۰۰ می‌افتیم، یا حتی فیات سینا که هیچ وقت دلیل آمدنش به ایران و استقبال سرد مردم از این خودرو را در نیافتیم! شنیدن فیات همان‌طور این تصاویر را در ذهنمان تصویرسازی می‌کند که کریستیانو رونالدو با درخشش خیره‌کننده‌اش در تیم رئال مادرید برایمان شناخته شده است. حالا این بار داستان فرق می‌کند و فیات و رونالدو، هر دو اسم‌شان با هم گره خورده و به تیتر داغ رسانه‌ها تبدیل شده‌اند.

به دنبال پیوستن کریس رونالدو به تیم یوونتوس، کارگران شرکت خودروسازی فیات-کرایسلر ایتالیا دست به اعتراض زده‌اند. دلیل این اعتراض این است که دستمزد رونالدو برای بازی در ۴ فصل حضورش در تیم یوونتوس سالانه ۳۰ میلیون یورو اعلام شده. این در حالیست که اوضاع مالی ایتالیا علی‌الخصوص خودروسازی این کشور چندان مطلوب نیست و در پی مشکلات مالی اخیر، عده‌ای از کارکنان شرکت فیات از کار بی‌کار شده‌اند. صندوق سرمایه‌گذاری اکسور که به خانواده آنیه‌لی تعلق دارد، مالک سی‌ درصد خودروسازی فیات-کرایسلر و ۶۴ درصد باشگاه یوونتوس است. با این حال هر دو موسسه به طور مستقل از یکدیگر اداره می‌شوند. اعتراض کارگران گروه خودروسازی فیات-کرایسلر به این خاطر است که با توجه به اوضاع نابسمان اقتصادی ایتالیا و صنعت خودروسازی این کشور، چرا باید برای بازی یک فوق ستاره فوتبال چند صد میلیون یورو هزینه کنند!؟

ریز دریافتی کریس رونالدو توسط رسانه‌ها منتشر شده است و بر این اساس کریس ثانیه‌ای ۰.۸۴ پوند دریافت خواهد کرد، درآمد کریس در دقیقه ۵۰.۵۵ پوند، در ساعت ۳ هزار و ۳۳ پوند، در روز ۷۲ هزار و ۷۹۱ پوند، در هفته ۵۱۰ هزار و ۹۳۹ پوند، در ماه ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۰ پوند و در سال ۲۶ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۸۴۰ پوند خواهد بود. اگر میزان درآمد رونالدو را به تومان محاسبه کنیم و قیمت روز پوند را حدود ۱۰ هزار تومان در نظر بگیریم، دستمزد کریستیانو رونالدو در هر ثانیه ۸۴۰۰ تومان، در هر دقیقه ۵۰۵ هزار تومان، در هر ساعت بیش از ۳۰ میلیون تومان و در روز حدود ۷۲۸ میلیون تومان خواهد بود.

نظر شما درمورد پیوستن رونالدو به تیم یوونتوس چیست؟ آیا اعتراض کارکنان خودروسازی فیات-کرایسلر به‌جا و درست است؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar دلخ

  زااارت

 2. Avatar امین

  همه اون کارگرا توی زندگیشون میتونستن جای رونالدو باشن و این دستمزد رو بگیرن پس اگه این اتفاق نیوفتاده مشکل خود اوناست نه رونالدو دلیلی برای اعتراض وجود نداره
  میتونی بسم الله

  1. Avatar سورنا

   چه دیدگاه مسخره ای مگ همه قرار فوتبالیست بشن تو دنیا؟ یک جامعه صد در صد به کارگر هم احتیاج داره