تمرکز اپل بر بخش نرم‌افزار رو به افزایش است

یوسف اسفندیاری ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۱ ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل

مشکلات اپل در زمینه‌ی فروش آیفون‌ها موضوع پنهانی محسوب نمی‌شود. همچنین طبق شواهد و گفته‌ها، ظاهرا این شرکت قصد دارد عینک واقعیت افزوده خود را در آینده‌ی نه‌چندان دور روانه‌ی بازار کند. با این حال، ظاهرا کمپانی اپل فعلا تصمیم گرفته تمرکز خود را برای سرویس‌های نرم‌افزاری افزایش دهد. همانطور که تیم کوک در ملاقات با سهام‌داران این شرکت اعلام کرد، آن‌ها می‌خواهند تا سال ۲۰۲۰ از این بخش به درآمد ۵۰ میلیارد دلاری دست پیدا کنند که دو برابر درآمد ۲۵ میلیارد دلاری به دست آمده در سال ۲۰۱۶ محسوب می‌شود.

به گزارش Thinknum، از ۲۰۱۶ تا سه‌ماهه سوم ۲۰۱۸، بیشترین حجم فرصت‌های شغلی این شرکت مربوط به بخش سخت‌افزاری بوده است. اما طبق جدیدترین آمار منتشر شده، بار دیگر تعداد فرصت‌های شغلی مربوط به مهندسی نرم‌افزار از بخش سخت‌افزاری پیشی گرفته است.

اپل

با توجه به اینکه در سرتاسر جهان حدود ۹۰۰ میلیون آیفون فعال وجود دارد، پس کسب درآمد بیشتر از این کاربران کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد. از بین مشهورترین سرویس‌های نرم‌افزاری اپل هم می‌توانیم به نمونه‌هایی مانند اپ استور، Apple Pay، AppleCare، اپل موزیک، آیتونز و دیگر موارد اشاره کنیم.

اپل قصد دارد با افزودن سرویس‌های اشتراک‌محور، درآمد دریافتی خود را از بخش نرم‌افزاری افزایش دهد. به‌عنوان مثال می‌توانیم به سرویس جدید اشتراکی برای اخبار اشاره کنیم که مدتی قبل خبر آن منتشر شد که ظاهرا طی یک مراسم در تاریخ ۲۵ مارس معرفی خواهد شد. چند ماه دیگر هم، اپل قرار است سرویس استریمینگ ویدیو خود را راه‌اندازی کند که با این کار به یکی از رقبای نتفلیکس بدل می‌شود.

تا زمانی که اپل یک محصول سخت‌افزاری پر سروصدای جدید را روانه‌ی بازار نکند، بخش‌های نرم‌افزاری باید بار سنگینی به دوش بکشند. در حال حاضر بخش نرم‌افزار اپل، در مقام دوم کسب درآمد قرار دارد و سودآورترین بخش این کمپانی محسوب می‌شود.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما