فروش گوشی‌های هواوی در چین ۶۶ درصد افزایش یافته است

۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰ ۸ آبان ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هواوی

علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، فروش گوشی‌های هواوی در بازار چین بهتر از حد انتظار بوده است. طبق گزارش منتشر شده از جانب موسسه تحلیلی کانالیس، آمار فروش گوشی‌های این شرکت نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد افزایش یافته است. در سه‌ماهه گذشته، هواوی ۴۱.۵ میلیون گوشی در بازار چین عرضه کرده و موفق شده ۴۲ درصد از سهم این بازار را از آن خود کند. حداقل بخشی از این موفقیت، به حس وطن‌پرستی کاربران چینی برمی‌گردد.

در مدت مشابه سال گذشته، هواوی ۲۵ میلیون گوشی را روانه‌ی بازار کرده بود و ۲۵ درصد از سهم بازار را در اختیار داشت. همچنین طبق گزارش مالی که هواوی منتشر کرده، درآمد این شرکت در سه‌ماهه سوم سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۴.۴ درصد افزایش یافته است. این کمپانی اخیرا اعلام کرده که در مجموع سه فصل نخست امسال، بیش از ۱۸۵ میلیون گوشی را روانه‌ی بازار کرده که این یعنی شاهد افزایش ۲۶ درصدی نسبت به سال قبل هستیم.

موفقیت هواوی در بازار چین به ضرر دیگر شرکت‌های مهم این بازار یعنی اوپو، ویوو، شیائومی و اپل تمام شده است.

البته موفقیت هواوی در بازار چین به ضرر دیگر شرکت‌های مهم این بازار یعنی اوپو، ویوو، شیائومی و اپل تمام شده است. سهم بازار آیفون در این کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲ درصد کمتر شده است و در سه‌ماهه گذشته، اپل موفق به فروش ۵.۱ میلیون آیفون در این کشور شده که نشان‌دهنده‌ی ضعیف‌ترین فروش در یک فصل طی ۵ سال گذشته است. ۴۰ درصد این فروش مربوط به آیفون ۱۱ است و این خانواده در مجموع توانسته توجه شمار زیادی از کاربران چینی را جلب کند.

به گفته نیکول پنگ، نائب رییس بخش موبایل کانالیس، این افزایش فروش قدرت هواوی را برای مذاکره با زنجیره تامین افزایش می‌دهد. همچنین او خاطرنشان کرده که با توجه به روابط گسترده هواوی با اپراتورها و کنترل گسترده بر بخش‌های مختلف این تکنولوژی، در زمینه‌ی فناوری ۵G در موضع قدرت قرار دارد.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما