به‌زودی اگر فیسبوک فعالیت مشکوکی ببیند از کاربر سلفی می‌گیرد

سمیرا علی نژاد ۱۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ 2 دسامبر 2017
امنیت فیسبوک

دوشنبه گزارشی منتشر شد که می‌گفت فیسبوک خود را برای عرضه‌ی یک کپچا آماده می‌کند که از کاربران می‌خواهد هویتشان را با آپلود عکسی از خودشان تایید کنند. این موضوع امنیت فیسبوک را بالا می برد.

چندین کاربر گزارش کرده‌اند با پیامی در فیسبوک مواجه شده‌اند که از آن‌ها خواسته «تصویری از خود آپلود کنید که به‌طور واضح صورت شما در آن مشخص باشد.» فیسبوک تضمین می‌کند که این عکس را بعد از بررسی از سرور پاک می‌کند. سخنگوی فیسبوک گفته «این سیستم به ما کمک می‌کند فعالیت‌های سو استفاده گران را در مراحل مختلف شناسایی کنیم. موقعیت‌هایی مثل ساخت حساب کاربری، ارسال درخواست دوستی و تنظیم تبلیغات پولی»

پیش از این اپل هم از تشخیص چهره برای باز کردن قفل آیفون ۱۰ استفاده کرده که البته متکی به اسکنر سه‌بعدی صورت است و احتمال خطای کمتری دارد.

از آن جایی که بعضی کاربران از درخواست گرفتن سلفی برای ورود به فیسبوک کمی ترسیده‌اند باید بگوییم فیسبوک در حال حاضر به‌اندازه‌ی چندین سال عکس خجالت‌آور، متن و استتوس‌های عجیب، پیام‌های خصوصی، شماره تلفن و آدرس دارد. عکس کاربران واقعا بخش کوچکی از آن چیزی است که فیسبوک از کاربران دارد.

منبع: gizmodo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما