در اندروید O نوتیفیکیشن‌ها خودشان پاک می‌شوند

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ما همیشه نوتیفیکیشن‌های مختلفی روی گوشی خود دریافت می‌کنیم. ازآن‌جایی‌که خیلی از ما با کارهای روزمره مشغولیم، ممکن است وقت چک کردن تمام نوتیفیکیشن‌ها را نداشته باشیم. نتیجه این‌که نوتیفیکیشن‌ها روی هم جمع می‌شوند. شاید بعضی از آن‌ها بعد از یکی دو ساعت دیگر بی‌معنی به نظر برسند. این نوتیفیکیشن‌های بی‌ربط فقط نمایشگر گوشی را شلوغ می‌کند.

به نظر می‌رسد گوگل می‌خواهد در اندروید O این مسئله را نشانه بگیرد. متوجه شدیم که گوگل از توسعه‌دهندگان اندروید O خواسته است برای نوتیفیکیشن‌ها مهلت و زمان مشخص کنند. این یعنی بعد از مدت زمان مشخص، این نوتیفیکیشن‌ها ناپدید می‌شوند یا بهتر بگوییم به‌طور خودکار از بین می‌روند. برای مثال اگر یک نوتیفیکیشن در مورد یک رویداد پیش رو دریافت کنید ولی تا روز بعد آن را چک نکنید، بعد از آن دیگر نوتیفیکیشن بی‌معنی خواهد بود. این‌طور نیست؟

این مسئله برای اپلیکیشن‌های فروشگاه‌های اینترنتی (مثل دیجی‌کالا) هم صدق می‌کند. گاهی پیشنهاد فروش ویژه برای مدت محدودی در یک یا دو ساعت آینده وجود دارد. ولی اگر سرتان شلوغ باشد و آن را تا چند ساعت بعد چک نکنید، نوتیفیکیشن این فروش ویژه برای شما بی‌فایده خواهد بود. با امکان جدید اندروید O، این امکان به گسترش‌دهندگان داده می‌شود برای این نوتیفیکیشن‌ها زمان تعیین کنند تا بعد از مدت مشخصی پاک شوند.

این ویژگی اندروید O یک ویژگی پیشتازانه نیست، اما کار را بسیار راحت‌تر می‌کند و پردازش را تمیزتر می‌کند. در حال حاضر تنها پیش‌نمایش اندروید O در دسترس است. زمان انتشار نهایی این نسخه اندروید مشخص نیست.

منبع: Ubergizmo

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما