انواع برس آرایشی را بهتر بشناسید!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
انواع برس آرایشی

اهمیت استفاده صحیح از لوازم آرایشی را خانم‌ها به خوبی درک می‌کنند! با توجه به اینکه هر قسمت صورت نیاز به محصول آرایشی مخصوص به خود را دارد، هر کدام از این لوازم آرایشی هم نیاز به برس آرایشی مخصوصی دارند تا بتوانند به بهترین شکل روی صورت شما بنشینند. در برخی از لوازم آرایشی برس مخصوص آن همراه با خود محصول و به صورت یک پکیج به فروش می‌رسد. برای مثال خط چشم‌ مایع اغلب در مدل‌هایی عرضه می‌شود که برس بر روی محصول وجود دارد و نیازی به تهیه برس دیگری نیست؛ اما این موضوع در همه خط چشم‌ها ثابت است. ولی بهتر است بدانید که برای مصرف بهینه مواد آرایشی و همچنین برای اینکه بهترین آرایش را داشته باشید، باید از برس آرایشی استفاده کنید که به طور اختصاصی برای همان محصول ساخته شده است. انتظار نداشته باشید که با استفاده از نوک انگشت خود بتوانید کرم پودر، سایه، رژ گونه و حتی رژلب را با زیباترین آرایش روی صورت خود بیاورید!

قبل از هر چیز بهتر است به فکر یک کیف یا لیوان مخصوص برای قرار دادن برس و قلموهای آرایشی خود باشید و آنها را در طبقه یا کشویی قرار دهید که از آلودگی و گرد و غبار به دور بماند. برای خرید برس‌ رژ گونه یا هر برس دیگر، توجه کنید که مو و سری برس از جنسی باشد که برای شما حساسیت ایجاد نکند، زبر نباشد و انقدر با کیفیت باشد که زود خراب نشوند. لازم است که برس‌ها خوش‌دست باشند و بتوانید در حین استفاده، آنها را به راحتی در دست‌ خود نگه دارید.

انواع برس‌های آرایشی

انواع برس های آرایشی

بسیاری از آرایشگران معروف معتقدند برای محصولات خشکی مانند رژ گونه، سایه، پودر و … از برسی استفاده کنید که موی طبیعی داشته باشد چون منافذ بیشتری دارند و به راحتی روی صورت ترکیب می‌شوند. ولی زمانی که از محصولات مایع و یا کرمی استفاده می‌کنید، به دنبال ست برس آرایشی با موهای مصنوعی باشید، چون جذب کمتری دارند و لوازم آرایش درون موها کمتر باقی می‌مانند. برای برس‌های چندمنظوره هم بهتر است برسی پیدا کنید که ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی دارند و هر کدام در یک سمت برس قرار دارند.

بهتر است هر کدام از برس‌های آرایشی را بشناسید و بدانید که از هر کدام از برس‌ها باید چگونه استفاده کرد. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد جزییات این محصولات داشته باشید، آرایش نهایی روی صورت شما هم نتیجه بهتری خواهد داشت. برای مثال به جای اینکه برس را از انتها بگیرید، انگشتان را بالاتر و نزدیک‌تر به سر برس بیاورید تا کنترل بهتری در حرکت آن داشته باشید.

برس پودر

برس رژگونه

فرقی نمی‌کند که برای پوشش دهی پوست صورت خود از پنکک فشرده یا محصولات کاملاً پودری استفاده کنید، برس پودری با موهای پرپشت، بلند و نرم خود می‌تواند به خوبی آن را روی پوست شما بخواباند. می‌توان گفت این برس پهن‌ترین برس در لوازم آرایش است تا بتواند بهترین تأثیر را روی صورت باقی بگذارد. حتی بعد از اتمام کامل آرایش، برخی عادت دارند که از پودر تثبیت‌کننده آرایش استفاده کنند. این برس برای این مرحله مناسب است. هنگامی که می‌خواهید برس پنکیک را روی صورت استفاده کنید، از حرکات بزرگ دست استفاده کنید چون پهن بودن این برس به پوشش دهی سریع پوست منجر می‌شود. در برخی ناحیه‌ها هم می‌توانید از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید. یکی از نکات مثبت در مورد این برس این است که لایه‌های زیرین لوازم آرایش را از روی پوست پاک نمی‌کند.

برس کرم پودر یا فونداسیون

برس مخصوص کرم پودر در مدل‌های مختلف زاویه‌دار، سر تخت، گرد و گنبدی شکل وجود دارد ولی مدل گنبدی شکل برای این منظور بهتر است. این برس را برای پخش کردن کرم پودر و محصولات آرایش مایع یا کرمی روی پوست استفاده کنید تا بهترین پوشش دهی را به شما نشان دهد. البته استفاده از پدهای مخصوص که به پد اشکی معروف‌اند هم قادرند به میزان خوبی کرم پودر را روی صورت شما پخش کنند.

برس ترکیب‌کننده یا محو کننده

این برس دارای سری نسبتاً بزرگی است و برای زیر ساز آرایش و محصولات دارای پایه مایع استفاده می‌شود. زمانی که می‌خواهید پنکیک، پودرهای پوشاننده پوست و مانند آنها را با هم ترکیب کنید، این برس بهترین کارایی را دارد.

برس رژ گونه

برس رژ گونه دارای موهای نرم و بلندی این که برای رنگ دهی و برجسته کردن گونه‌ها مناسب و از برس مخصوص پودر کوچک‌تر است. هرچه سر برس نرم‌تر باشد، رنگ دهی لطیف‌تری از رژ گونه روی گونه‌های شما باقی می‌ماند و هرچه این برس آرایشی متراکم‌تر باشد، رنگ مورد استفاده به صورت برجسته‌تر روی گونه بر جای می‌ماند. بسیاری از برس‌های رژ گونه دارای زاویه هستند تا بتوانید به راحتی استخوان‌های گونه را کانتور کنید. البته سری‌های گرد و گنبدی شکل هم برای برس رژ گونه استفاده می‌شود. این برس را برای کانتور کردن بخش‌های دیگر از صورت هم می‌توانید استفاده کنید ولی فراموش نکنید که اگر آن را در رژ گونه اکلیلی و رنگ دار فرو کرده‌اید، روی قسمت‌های دیگر صورت نزنید.

برس کانسیلر

برس کانسیلر

این برس را می‌توانید برای کرم پودرهای باقی مانده روی صورت که به صورت تکه یا خط باقی مانده‌اند استفاده کنید و آنها را محو کنید. برس کانسیلر می‌توان دارای سر تخت یا گرد باشد. زمانی که کانسیلر را با توجه به رنگ پوست برای زیر چشم خود انتخاب کرده‌اید، مقداری از مایع را روی پوست زیر چشم بزنید و با استفاده از این برس آن را به خوبی محو کنید. اگر اطراف چشمتان تیره است، بهتر است از سر گرد این برس استفاده کنید. یکی از خوبی‌های این برس آرایشی این است که می‌توانید با سر کوچکش به راحتی گوشه‌های چشم و زیر مژه‌ها را هم بپوشانید، نکته‌ای که شاید با انگشتان دست به راحتی انجام نشود! زمانی که در زیر چشم چروک و خطوط ریز وجود داشته باشد، محو شدن درست کانسیلر از این جهت دارای اهمیت است که در پوست تا خورده جمع نشود چون در این صورت چروک و خطوط را بیشتر نمایان می‌کند و درست اینجاست که برس مخصوص کانسیلر کمکتان می‌کند. به دلیل اینکه پوست زیر چشم حساس و نازک است، بهتر است از برس‌های خیلی نرم استفاده کنید و تا حد ممکن برس را روی پوست نکشید و از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید. برای پخش کردن کلی کانسیلر می‌توانید از پد اشکی هم استفاده کنید.

برس خط چشم

این برس چندکاره است و می‌توانید با یک‌بار هزینه کردن، برای قسمت‌های مختلف صورت از آن استفاده کنید. برخی از خط چشم‌ها به صورتی عرضه می‌شوند که در کاسه‌های کوچک درب دار هستند و خودشان سری مخصوص را به همراه ندارند، این خط چشم‌ از نوع خط چشم‌های ژلی محسوب می‌شوند. برای کشیدن این خط چشم‌ از این برس خط چشم استفاده کنید. نحوه نگه‌داشتن این برس در دست درست مانند مداد است تا تسلط بیشتری به شما بدهد. این برس برای خط چشم‌های نازک، پهن، حتی سایه‌های باریک زیر چشم و حتی خط لب هم مناسب است.

برس‌های دو سر مخصوص سایه

برس سایه چشم

بسیاری از سایه‌های چشم، درون خود دارای برس‌های کوچک با سری ابری هستند. ولی بهتر است به فکر تهیه این برس مخصوص برای سایه چشم باشید که هم به راحتی در دستانتان قرار می‌گیرد و هم کاربرد بیشتری دارد. یک سر این برس به ‌اندازه‌ای کوچک است که می‌تواند رنگ‌های مختلف سایه را با هم ترکیب کند و سری تخت دیگر آن می‌تواند سایه را روی چشم پخش کند. برای اینکه تأثیر بیشتری روی چشم داشته باشد، آن را روی پلک بکشید و از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون حرکت کنید.

برس ابرو

سایه ابرو

ابروها نقش مهمی در زیبایی دارند و به گونه‌ای چشم‌های زیبای شما را قاب می‌کنند. با استفاده از این برس می‌توانید قسمت‌های خالی ابرو را پر کنید تا ابروهایتان پر پشت‌تر به نظر برسد. برای اینکه ابروها به شکل خطی نشان داده شوند، از قسمت تیز این برس استفاده کنید تا ظاهری طبیعی به شما بدهد. موهای این برس کوتاه، فشرده و سفت است. با سری دیگر این برس که به عنوان شانه ابرو هم شناخته می‌شود، می‌توانید به راحتی ابروها را شانه کنید.

برس رژلب

برس رژلب دارای سری باریک و نوک‌تیز است که برای استفاده از رژلب‌های مایع روی لب یا حتی جامد مناسب هستند. زمانی که برای رژلب به جای اینکه مستقیم از درون تیوپ یا رژلب‌های جامد معمولی استفاده کنید، این برس را به کار بگیرید، به راحتی می‌توانید رنگ را روی لب و در همه قسمت‌ها به میزان یکسان پخش کنید و همچنین خطوط اطراف لب را صاف و یکدست کنید. همچنین با استفاده از این برس می‌توانید به راحتی رنگ‌های مختلف را به میزان مورد نظر با هم مخلوط کنید. این برس کوتاه و سفت است.

برس بادبزنی

این برس درست به شکل بادبزن است و موهای تقریباً من پشت دارد. بعد از آنکه همه مراحل آرایش به اتمام رسید، با استفاده از این برس می‌توانید اضافات ریخته از مواد آرایشی روی صورت مانند سایه روی گونه را پاک کنید. این برس مثل جارو عمل می‌کند و ظاهری طبیعی و تمیز به شما تحویل می‌دهد.

بیشتر بدانید: بایدها و نبایدهای آرایش در زمستان

شستن براش های آرایشی

ست برس آرایش

یکی دیگر از نکات مهم در مورد برس‌های آرایشی این است که شستشوی آنها را به صورت مداوم انجام دهید. هر چه مصرف شما از برس بیشتر باشد، باید در فاصله‌های زمانی کوتاه‌تری برای شستن آنها اقدام کنید. شستن برس‌ها علاوه بر اینکه پوشش بهتری از لوازم آرایش را بر جای می‌گذارد، بلکه از عفونت و انتشار آلودگی هم جلوگیری می‌کنند. تصور کنید برای مدت طولانی است که از یک برس رژ گونه استفاده می‌کنید. در بیرون از خانه و برای تمدید آرایش خود شاید حتی با دستان نه چندان تمیز، به سراغ لوازم آرایش خود رفته‌اید و چربی صورت و حتی آلودگی‌های موجود در هوای بیرون را با استفاده مجدد به برس خود انتقال داده‌اید. تصور کنید که اگر باکتری و یا ذرات گرد و غبار درون موهای برس باقی بماند، در مدت طولانی، چه بستری برای میکروب‌ها به وجود می‌آورند که شاید یکی از دلایل جوش صورت شما هم همین برس‌های شسته نشده باشد. اگر برسی که استفاده می‌کنید از برند معتبر و با کیفیت متناسبی باشد، می‌تواند حتی چند سال هم برای شما کارایی داشته باشد، پس بهتر است به سرعت به فکر تمیز کردن آنها باشید. پس حداقل ماهی یک‌بار پد و برس‌های آرایشی را بشویید.

 

برای شستن برس‌های آرایشی می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید:

روش اول: دو قاشق چای‌خوری سرکه سفید را درون یک پیمانه آب گرم بریزد، کمی هم بزنید و برس‌های آرایشی را درون این محلول بچرخانید. سپس برس را با آب گرم بشویید و در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود.

روش دوم: برس را درون کمی روغن زیتون فرو ببرید و سپس با یک حوله یا دستمال تمیز پاک کنید. بهتر است این حوله یا هر دستمال دیگری که استفاده می‌کنید از رنگی به جز سفید انتخاب شود تا لک مواد آرایشی شسته شده روی آن باقی نماند. سپس کمی صابون ملایم را درون آب گرم حل کنید و برس‌ها را درون آن بشویید. سپس برس را آبشویی کنید و صبر کنید تا خشک شود.

روش سوم: برای برس‌های نرم و لطیف از شامپو بچه استفاده کنید. کمی شامپو را درون آب گرم بریزید و برس را درون آن بشویید و سپس آبکشی کنید و اجازه دهید تا در معرض هوا خشک شود. برای اینکه از پاک شدن برس‌ها از هر گونه آلودگی مطمئن شوید، می‌توانید آنها را کمی در جلوی آفتاب قرار دهید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما