اولین اطلاعات از ب ام‌ و iNext جواب دندان شکن مونیخی ها به تسلا

۱۴ آذر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ب ام‌ و iNext یا هر نامی در آینده برای آن انتخاب شود، اهمیت زیادی برای آینده این خودروساز دارد. این مدلی تمام الکتریکی است که دستیار رانندگی و رانندگی نیمه خودکار سطح ۳ را به مشتریان ارائه می‌کند. ب ‌ام ‌و برای ساخت این مدل ۴۰۰ میلیون یورو روی کارخانه دینگولفینگ آلمان سرمایه‌گذاری کرده است.

این سرمایه‌گذاری به ب ‌ام‌ و اجازه می‌دهد مدل‌های زیادی با پیشرانه‌های مختلف را در یک خط مونتاژ تولید کند. وقتی تولید iNext شروع شود، ب ام‌ و آن را در کنار سری ۵، سری ۷ و سری ۸ تولید می‌کند که یعنی خودروهای با موتور احتراق داخلی، هیبریدی و الکتریکی در کنار هم در این کارخانه تولید می‌شوند. این پروژه باعث شد ب ‌ام ‌و فضای کارخانه را برای ایجاد خط تولید جدید گسترش دهد.

ب ام و INEXT

نیاز iNext به سنسورها، سیستم‌های تمیزکننده و کامپیوترهای قدرتمند ب ام ‌و را مجبور کرد ایستگاه‌های ارزیابی جدیدی برای این عملیات در نظر بگیرد. مدل‌های مختلف نیازمند فرآیندهای تولید مختلفی هستند که ممکن است شامل مونتاژ کمتر یا بیشتری نسبت به دیگر مدل‌ها باشد. کریستوف شرودر رئیس جدید کارخانه دینگولفینگ درباره iNext گفته است:

ب ‌ام ‌و iNext فقط یک مدل جدید نیست. این پیشگامی برای نوآوری‌های مهم در آینده صنعت خودرو مخصوصا در زمینه رانندگی خودکار است.

ب ام و INEXT

عرضه ب ‌ام‌ و iNext از سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. این خودروی الکتریکی در زمان عرضه شباهت زیادی به خودروهای کراس‌اوور سنتی خواهد داشت. تصاویر لو رفته از این مدل نشانگر نمای جلویی این خودرو همراه با جلوپنجره خاص ب ‌ام‌ و هستند که زیر کاور پوشیده شده تا اندازه آن مشخص نباشد.

در داخل این مدل هم شاهد صفحه نمایش خمیده و فرمان چندضلعی هستیم. ب ام و iNext با هر بار شارژ می‌تواند مسافت ۶۰۰ کیلومتری را طی کند که آن را در جایگاه خوبی نسبت به رقبا قرار می‌دهد.

خودروهای الکتریکی هنوز راه زیادی برای ریشه ‌کن کردن خودروهای با موتور احتراق داخلی دارند. البته طی چند سال گذشته محبوبیت آن‌ها بیشتر شده و خودروسازان زیادی رو به تولید خودروهای الکتریکی آورده‌اند. ب ‌ام ‌و iNext در زمان عرضه باید با رقبای قدرتمندی مثل تسلا مدل Y، مرسدس EQC، آئودی E-Tron، جگوار I-Pace و فورد موستانگ Mach-E رقابت کند.

منبع: MOTOR1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه