اولین خودرو خودران واقعی جهان توسط جنرال موتورز رونمایی خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
خودرو خودران

مدتی می‌شود که علاوه بر تسلا، چند شرکت خودروسازی دیگر نظیر جنرال موتورز نیز به دنبال رونمایی از خودروهای بدون راننده هستند. رقابت در این حوزه به قدری شدید است که حتی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نیز به ساخت خودروهای خودران علاقمند شده‌اند. چندی پیش جنرال موتورز با خرید یک استارتاپ به نام کروز، تصمیم گرفت تا اولین خودرو بدون راننده جهان را عرضه کند. این خودرو هیچ پدال و فرمانی ندارد و فعالیت آن فقط به صورت هوشمند خواهد بود. این خودرو طی مراسمی در کالیفرنیا رونمایی خواهد شد.

یک راهکار متفاوت اساسی!

پایه و اساس محصول شکل گرفته شرکت کروز، شورولت بولت بوده است و پیش‌بینی می‌شود خودرو ساخته شده شباهت قابل توجهی به شورولت بولت داشته باشد، با این وجود هنوز ظاهر رسمی خودرو رونمایی نشده و نمی‌توان در خصوص آن با قطعیت صحبت کرد. دسامبر گذشته دن آمان مدیرعامل استارتاپ کروز طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود دوران خودروهای شخصی رو به پایان است و می‌بایست راهکار جدیدی برای حمل و نقل افراد تدارک دیده شود. وی در این مصاحبه از خودروهای شخصی انتقاد کرده و استفاده آن‌ها از سوخت فسیلی را علت اصلی آلودگی هوا عنوان کرده بود. وی علاوه برآن استفاده افراد از خودروهای شخصی را دلیلی برای ترافیک سنگین شهرهای جهان دانست. آمان در اظهار نظری عجیب، ترویج استفاده از سرویس‌های اشتراک خودرو نظیر اوبر را عاملی برای ایجاد ترافیک بیشتر در شهرها، وخیم شدن اوضاع آلودگی هوا و حتی کاهش ایمنی دانسته بود.

به همین دلیل خودرو کاملا خودران جنرال موتورز و شرکت کروز قرار است وسیله‌ای برای استفاده در سیستم حمل و نقل عمومی باشد و به عنوان خودرو شخصی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. خودرو تمام الکتریکی شرکت کروز نسبت به خودروهای معمولی فضای کابین بیشتری دارد و برای استفاده مسافران مناسب‌تر خواهد بود.

منبع:CARANDDRIVERبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما