اولین ربات وکیل دنیا شروع به کار کرد

۲۵ تیر ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ۲۵ تیر ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اولین ربات اینترنتی دنیا استفاده از هوش مصنوعی و کاملا رایگان به مردم مشاوره‌های حقوقی می‌دهد. در حال حاضر این ربات در ۵۰ ایالت کشور آمریکا کار می‌کند. این ربات توسط «جاشوا برودر» (Joshua Browder) ساخته شده که در دانشگاه استنفرد تحصیل می‌کند. برودر نام این ربات را اولین ربات وکیل دنیا گذاشته است که توانسته در طول دو سال گذشته به مردم در زمینه جریمه‌های رانندگی کمک کند.

برودر به این موضوع اشاره کرده که صنعت وکالت درامد ۲۰۰ میلیارد دلاری دارد و او می‌خواهد با ساخت این ربات هزینه وکالت را رایگان کند. سازنده این ربات می‌گوید که احتمالا بسیاری از شرکت‌های بزرگ وکالت از این جریان خوشحال نخواهند بود.

البته برودر بر این باور است که این ربات می‌تواند در هزینه و زمان دولت صرفه جویی کند و به همین دلیل این ربات برای همه سودمند خواهد بود. رباتی که برودر ساخته DoNotPay نام دارد و روش کار کردن با آن هم بسیار آسان است.

کاربران می‌توانند مدارک مورد نیاز را به این سایت بفرسند و افراد داوطلب هم می‌توانند این مدارک را بررسی کنند. حتی قسمتی در این ربات وجود دارد که می‌توانید در آن سوالات مربوط به تخلفات رانندگی را بپرسید.

منبع: The Verge
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما