اپلیکیشن وافل: یک شبکه‌ی اجتماعی به طراحی سامسونگ

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت سامسونگ دست به طراحی اپلیکیشنی به عنوان یک شبکه‌ی اجتماعی زده که کاربران‌اش می‌توانند عکس‌های دلخواه‌شان را در آن‌جا با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند. برنامه‌ی طراحی این اپ حاصل کار واحد C-Lab شرکت سامسونگ است که به توسعه و تست محصولات و ایده‌های تازه می‌پردازد.

در حال حاضر، چنین به نظر می‌رسد که بیش‌تر نمایشی برای تبلیغ قابلیت‌های قلم S باشد.

طرح سامسونگ، وافل (Waffle) نام دارد و در حال حاضر در مرحله‌ی بتا به سر می‌برد. وافل در لغت، مفهوم ترکیبی بر اساس شبکه یا کندو را می‌دهد و علت این نام‌گذاری به این دلیل است که در این‌جا کاربرها می‌توانند عکس‌های‌شان را در قالب‌های شبکه‌ای متفاوتی بچینند؛ این شبکه‌ی تصویری قابل توسعه است و نتیجه‌ی کار، چیزی شبیه به گرافیتی‌هایی است که روی دیوارهای شهری دیده می‌شود.

ایده‌ی طراحی این اپلیکیشن بسیار جالب است. در ویدیویی که سامسونگ ویژه‌ی معرفی وافل تهیه کرده، تصویر واضحی از نحوه‌ی کارکرد این شبکه و تعامل کاربران‌اش مشاهده می‌شود. هر کاربر، تصویر مد نظر خودش را در یک کادر جای می‌دهد و کاربر دیگر کادر مجاور آن را به دلخواه خودش و با ایده‌ای که در ذهن‌اش شکل گرفته، پر می‌کند؛ و به همین ترتیب این زنجیره ادامه دارد. سامسونگ می‌گوید که محدودیتی برای تعدد کادرها در نظر گرفته نشده. اما این شرکت در جریان کنفرانس SXSW اطلاع بیش‌تری درباره‌ی وافل و بخش‌های امنیتی و حریم‌های خصوصی کاربران ارایه نداد.

هنوز مشخص نیست که آیا نسخه‌ی کامل این طرح به طور قطعی عرضه خواهد شد یا خیر؟ ولی در حال حاضر، چنین به نظر می‌رسد که بیش‌تر نمایشی برای تبلیغ قابلیت‌های قلم S باشد. تعدادی از دستگاه‌های سامسونگ (مانند گلکسی نوت ۳ و ۴) مجهز به یک قلم به اسم S Pen هستند که عموما برای کاربری‌های اداری و ترسیم مفید است. در صورت تحقق این طرح، انتظار می‌رود که نسخه‌ی اندرویدی و iOS آن بزودی وارد بازار شود.

ویدیوی تهیه شده توسط سامسونگ برای معرفی وافل را تماشا کنید…

منبع: The Verge

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar مهدی

  شما اسمش رو میدارید نوآوری ??؟

 2. Avatar Ali S

  بازم سامسونگ
  بازم نوآوری
  بازم تکنولوژی
  باز یه تجربه عالی
  next is now

  1. Avatar HamedMJ

   ابر ترول هستیا !!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه