اپل از بازار چین ناراضی است؛ هند مقصد بعدی خواهد بود

مجید نوردوست ۵ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۶ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در گزارش مالی جدید شرکت اپل گفته شده که فروش محصولات این شرکت در بازار کشور چین ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است. در واقع درآمد اپل از بازار کشور چین از ۱۲.۵ میلیارد دلار در سال گذشته به ۸.۸ میلیارد دلار رسیده است. همچنین مشخص شده که فروش محصولات این کشور در سه ماهه‌ی گذشته در کشور چین ۳۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

بازار کشور چین در زمان عرضه‌ی آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس برای اپل بسیار خوب بود و موفقیت زیادی برای این شرکت به دست آورد. کاربران چینی به محصولات جدید اپل روی خوش نشان دادند. اپل انتظار داشت که فروش محصولاتش در کشور چین در همان اندازه‌ی آیفون ۶ باقی بماند؛ اما با عرضه‌ی محصولات جدید هم شاهد چنین اتفاقی نبود.

در حالی که اپل هنوز از بازار چین ناامید نشده، قصد دارد یک بازار جایگزین پیدا کند که به احتمال زیاد بازار کشور هند خواهد بود. کشور هند در حال حاضر دومین بازار بزرگ موبایل دنیا را در اختیار دارد و این در حالی است که درآمد روزانه هندی‌ها به شکل متوسط ۳.۱۰ دلار است. همچنین مشخص شده که بیش از ۷۰ درصد گوشی‌هایی که در طول سال گذشته در این کشور به‌فروش رفته‌اند زیر ۱۵۰ دلار قیمت داشته‌اند. همین موضوع باعث شده که گوشی آیفون ۵s شرکت اپل یکی از پرفروش‌ترین محصولات این شرکت در هند باشد. حتی در گزارش مالی اپل به این موضوع اشاره شده که فروش گوشی‌های آیفون در سال ۲۰۱۶ با افزایش ۵۰ درصدی مواجه شده. هند از جمله کشورهایی است که تولید ناخالص داخلی آن افزایش پیدا کرده که این موضوع باعث افزایش طبقه‌ی متوسط این کشور هم تقویت شوند.

اپل امیدوار است که با این اتفاق بتواند درآمد بیشتری از کشور هند به‌دست بیاورد و حتی قصد دارد در این کشور فروشگاه تاسیس کند. البته در قوانین کشور هند به این موضوع اشاره شده که بیش از ۳۰ درصد محصولات هر فروشگاهی باید تولید این کشور باشند.

منبع: AppleInsider

‌‌‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar Next is Now

    در بازار هند هم همین وضعیت در انتظارش خواهد بود

  2. Avatar SohylKia

    تو چین که شکست خورده تو هندم جواب نخواهد گرفت فقط سامسونگِ که تونسته تو همه ی بازارها با قدرت بمونه