اپل هنوز هیچ قاب محافظی برای آیفون XR نمی‌فروشد

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

برای اولین بار در چند سال گذشته شاهد هستیم که یک آیفون به بازار عرضه شده و اپل هیچ قاب محافظی برای آن نمی‌فروشد. البته قاب‌های تولید شده توسط شرکت‌های دیگر برای آیفون XR در فروشگاه‌های اپل به فروش می‌رسند اما اینکه هنوز قاب‌های خود اپل را شاهد نیستیم، کمی عجیب است. اپل تا به اکنون هیچ خبر یا دلیلی در رابطه با این موضوع اعلام نکرده و معلوم نیست که قاب‌های سیلیکونی و چرمی آیفون XR را چه زمانی شاهد خواهیم بود. تا کنون فقط عکسی از یک قاب کاملا شفاف برای این گوشی لو رفته که هنوز همین قاب هم عرضه نشده است. سه قاب از برند Otterbox تنها محصولاتی هستند که فعلا در اپل استور برای این گوشی به فروش می‌رسند. نکته جالب اینجاست که همین سه قاب هم ظاهر شفاف دارند.

یک دلیلی که حدس زده می‌شود این است که اپل می‌خواهد تا چند روز یا چند هفته، گوشی‌های آیفون XR با رنگ‌های جذابشان، بدون قاب دیده شوند. به این ترتیب اپل بدون اینکه هزینه‌ای کرده باشد، برای گوشی‌های رنگارنگ و جدید خود، یک کمپین تبلیغاتی در خیابان‌ها آغاز می‌کند. احتمالا به همین دلیل هم هست که تنها قاب‌هایی که برای این گوشی به فروش می‌رسند، بدنه شفاف دارند. اگر یادتان باشد، در زمان عرضه آیفون ۵C هم اپل قاب‌هایی اختصاصی برای این گوشی تولید کرد که با سوراخ‌های بزرگ در پشت آن، رنگ‌های این سری از آیفون به خوبی نمایش داده می‌شد. از آن‌جایی که محبوبیت قاب آیفون ۵C آنقدر زیاد نبود، بعید است که اپل دوباره دست به تولید مدلی مشابه آن بزند. فعلا اپل حداقل با دیر عرضه کردن قاب‌های معمول خود، به هدف خود که نمایان شدن رنگ‌های آیفون XR در دست کاربران است، رسیده است. عرضه قاب شفاف برای این گوشی نیز احتمالا بار دیگر هدف مشابهی را دارد که آن بیشتر دیده شدن رنگ‌های iPhone XR است.

در حال حاضر در بازار، قاب‌های مختلفی از شرکت‌های مختلف برای این گوشی وجود دارد. برای اپل خیلی ساده است که با عرضه قاب‌های خود، در کنار هر آیفون XR، یک کیس محافظ ۴۰ یا ۵۰ دلاری هم بفروشد و سود کند اما فعلا ترجیح داده تا این سود نصیب دیگر شرکت‌ها شود. این حرکت از شرکتی مثل اپل که حتی دانگل ۹ دلاری لایتنینگ به جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون را از بسته‌بندی آیفون‌ها حذف کرده، عجیب است.

شرکت‌هایی مثل Speck، Tech 21 و Otterbox در این شرایط فرصت را غنیمت شمرده و با عرضه کیس‌های شفاف برای آیفون XR، سعی در جذب کاربران این گوشی دارند. حتی شرکت‌های کوچکتری مثل Insignia که زیر مجموعه فروشگاه‌های Best Buy به حساب می‌آید هم برای این گوشی یک کیس شفاف تولید کرده‌اند. در نهایت هدف اپل هرچه باشد، بعید است که هرگز شاهد کیس‌های اپل برای آیفون XR نباشیم. سوال اینجاست که چه زمانی این قاب‌ها عرضه می‌شوند و چرا اپل تا به حال این قاب‌ها را عرضه نکرده است. شما درباره این موضوع چه فکر می‌کنید؟ آیا اپل به قصد بازاریابی دست به چنین اقدامی زده است؟

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه