اپل باید ۵۰۶ میلیون دلار غرامت به یک دانشگاه بپردازد

محسن چینه‌کش ۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ 22 جولای 2018
اپل
اپل باید در مجموع ۵۰۶ میلیون دلار غرامت برای نقض یک پتنت به بنیاد پژوهشی فارغ‌التحصیلان ویسکانسین (WARF) پرداخت کند.

دادگاهی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی اپل را محکوم کرد که باید به بخش ثبت اختراع دانشگاه «ویسکانسین-مدیسون» (Wisconsin-Madison)، مبلغ ۲۳۴ میلیون دلار بابت نقض کردن یک پتنت پرداخت کند. البته اپل هر گونه نقض قانون مالکیت معنوی را رد و ادعا کرد که اساسا این پتنت اشتباه بوده است. با این حال روز گذشته دادگاه دیگری ۲۷۲ میلیون دلار دیگر را هم به این مبلغ اضافه کرد و به این کمپانی دستور داد تا در مجموع ۵۰۶ میلیون دلار غرامت به بنیاد پژوهشی فارغ‌التحصیلان ویسکانسین (WARF) پرداخت کند.

قاضی این دادگاه می‌گوید اپل باید خسارت بیشتری به WARF پرداخت کند، چرا که به نقض کردن پنت تا پایان زمان انقضای آن در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی ادامه داده است. اپل بر اساس اسناد دادگاه قصد دارد تقاضای استیناف کند، ولی هنوز در مورد این موضوع اظهار نظر نکرده است.

پنتنی که تمام این دعوا را به راه انداخته به تکنولوژی پردازنده‌های کامپیوتر مربوط است. این پتنت به طور مشخص، یک «مدار پیش‌بینی‌کننده» را شرح می‌دهد که با پیش‌بینی کردن فرمان‌هایی که کاربر به سیستم خواهد داد، عملکرد و سرعت پردازنده را بهبود می‌دهد. این پتنت در سال ۱۹۹۸ توسط یکی از اساتید علوم کامپیوتر دانشگاه ویسکانسین و سه تن از شاگردان او ثبت شده بوده است.

منبع: GSMArena

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. علی جوادی علی جوادی

    همیشه دزدی تو اولویت اپل بوده و هست و خواهد بود…جالبه همیشه هم انکار میکنه

  2. علی خدائی پور علی خدائی پور

    عجب پتنتی ! مرسی آقای چینه کش
    واقعا پتنت بدرد بخوریه ها ! مرسی 🙂