اینتل ۱۲ هزار کارمند خودش را اخراج کرد

۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت اینتل به دلیل شرایط بد بازار کامپیوترهای شخصی، ۱۲ هزار نفر از کارمندانش را اخراج کرد.

این شرکت در بیانیه‌ای که منتشر کرده، گفته که این اقدام برای بازسازی مجدد ساختار اینتل صورت گرفته است. در ادامه گفته شده که اینتل قصد دارد از این به بعد روی کارهای تجاری در حال رشد، سرمایه‌گذاری کند. این شرکت از این پس در حالی که کارهای قبلی خودش را انجام می‌دهد تمرکز ویژه‌ای روی دیتا سنترها و اینترنت اشیا خواهد داشت.

درآمد اینتل در سال گذشته از اینترنت اشیا، دیتاسنترها و کارهای دیگری که انجام داده نزدیک به ۲٫۲ میلیارد دلار بوده است. این فعالیت‌ها نزدیک به ۴۰ درصد درآمد این شرکت را به خودشان اختصاص داده‌اند.

کاهش فروش کامپیوترهای شخصی و شرایط بد بازار باعث شده که شرکت اینتل دست به فعالیت‌های تجاری مختلف بزند و تنها تمرکزش روی ساخت پردازنده برای کامپیوترها نباشد. این شرکت در سال ۲۰۱۴ هم نزدیک ۵ هزار نفر از کارمندانش را اخراج کرده بود.

intel-logo

شرکت Intel گفت که برخی از کارکنان به شکل داوطلبانه این شرکت را ترک کردند و برخی دیگر به دلایل مختلف از این شرکت کنار گذاشته شدند. ۱۲ هزار کارمند اخراجی اینتل در طول دو ماه آینده این شرکت را ترک خواهند کرد. اینتل اعلام کرده که با این کار می‌تواند ۷۵۰ میلیون دلار در هزینه‌های خودش صرفه‌جویی کند.

«برایان کرزانیچ» (Brian Krzanich) مدیرعامل شرکت Intel در ایمیلی به کارمندان خودش گفته که این اقدام باعث می‌شود که اینتل به رهبر حوزه‌ی اینترنت اشیا و دنیای هوشمند تبدیل شود.

‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

‌‌‌‌‌

????? ?????? ???? ???? ??

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه