[اینفوگرافیک] ۱۳ فایده‌ی اعجاب‌آور قهوه که احتمالا از آن‌ها خبر نداشتید

ابراهیم دبیری ۹ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰
۱۳ فایده‌ی اعجاب‌آور قهوه که احتمالا از آن‌ها خبر نداشتید

ساده می‌خورید یا اسپرسو؟! تلخ باشد یا پر شکر؟! گفته می‌شود قهوه عربی شده واژه کفا یا کافا است که در اصل نام منطقه و شهری در جنوب غربی اتیوپی است که گیاه قهوه در ابتدا در آنجا یافت شده است. امروزه قهوه در بیش از هفتاد کشور دنیا کشت می‌شود. تولیدکنندگان اصلی قهوه کشورهای پورتوریکو، برزیل، کلمبیا، ویتنام، اندونزی، مکزیک، و هند و واردکنندگان اصلی آن هم کشورهای  آمریکا، آلمان، ژاپن، فرانسه، ایتالیا، و اسپانیا هستند. قهوه در میان ایرانیان هم جایگاه خاصی دارد.

اینفوگرافیک امروز درباره فواید قهوه است. تحقیقات نشان می‌دهد که قهوه فواید فراوانی دارد از خاصیت انرژی بخشی و اشتیاق آفرینی گرفته تا کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون. البته قهوه به جز فواید آن مضراتی هم دارد. قهوه باعث افزایش فشار خون می‌شود و افراد مبتلا به پرفشاری خون در برابر آن آسیب‌پذیرترند. همچنین خوردن قهوه به صورت زیاد باعث دفع کلسیم از بدن و در نتیجه رسوب‌کردن آن در کلیه‌ها و ایجاد سنگ کلیه می‌شود، بنابراین افراط در آن می‌تواند برای کلیه‌ها مضر و سنگ‌ساز باشد. حالا بگویید ساده می‌خورید یا اسپرسو؟!

منبع: Drippedcoffee

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. hamedlim hamedlim

  چای سبز شاید گزینه بهتری باشه ولی در هر صورت اگر کم مصرف بشه خوبه بعضی وقتا

 2. امیرعلی امیرعلی

  ممنون خیلی خوب بود. فقط فکر میکنم در قسمت خبر خوب، واحد یا عدد اشتباه است. ۶۸۰ گرم قهوه در روز خیلی میشه!!!!!

  1. Doomer Doomer

   احتمالا منظور خود دانه قهوه نیست. منظور خود نوشیدنی قهوه هست.

  2. سامان سامان

   منظور ۶۸۰ سی سی بوده

 3. مهدی مهدی

  همچنین ایا میدانستید که قهوه ماده ی مخدری است که مصرف ان توسط همه ، تشویق میشود؟ کافئین دقیقا به صورت ماده مخدر عمل میکند که عملکرد مغز را افزایش میدهد و باعث میشود مغر هورمون دوپامین( لذت) بیشتری تولید کند. که بعد از چند دقیقه ، این هورمون مصرف میشود و باعث نئشگی میشود. basically drugs.