چرا باتری نوت ۷ منفجر می‌شد؟ یکی از دلایل احتمالی آن مشخص شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

براساس گزارش‌های جدید به نظر می‌رسد که طراحی بلند پروازانه‌ی باتری گلکسی نوت ۷ دلیل اصلی انفجار این محصول بوده است. در واقع سامسونگ از یک لایه پلیمری آغشته به الکترولیت برای ایجاد فاصله بین یک لایه مثبت ساخته شده از لیتیوم کبالت اکسید و یک لایه‌ی منفی گرافیتی استفاده کرده بود. اگر این دو لایه به یکدیگر برخورد کنند، الکترولیت‌ها گرم می‌شوند و انفجار به وجود می‌آورند.

در این گزارش گفته شده که لایه‌های مثبت و منفی باتری گلکسی نوت ۷ با هم ارتباط برقرار می‌کردند که این موضوع باعث انفجار می‌شد. در برخی موارد فشار وارد شده روی باتری باعث چنین اتفاقی می‌شد. مثلا اگر گوشی را در جیب پشت قرار می‌دادید و روی صندلی می‌نشستید، باتری گوشی دچار فشار می‌شد و سپس آتش می‌گرفت.

احتمال بعدی به باریک بودن گوشی و ظرفیت باتری مربوط می‌شود. در این گزارش احتمال داده شده که به دلیل باریک بودن گلکسی نوت ۷، باید از حداکثر ظرفیت باتری استفاده می‌شد. همین موضوع فشار بیش از اندازه‌ای به باتری وارد می‌کرد.

Note-7

سامسونگ با ساخت باتری جدید ریسک بزرگی کرده بود و باید قبل از قرار دادن روی گوشی‌های جدید آزمایش‌های بیشتری انجام می‌داد. ساخت یک دستگاه جدید به اندازه‌ی کافی چالش‌برانگیز است و به همین دلیل شرکت‌ها باید به مسائل مختلفی توجه داشته باشند. به هرحال سامسونگ محصول خطرناکی راهی بازار کرده بود.

این اقدام سامسونگ را می‌توان یک ضربه  به خودش دانست. براساس محاسبات انجام شده این شرکت با خسارت ۵ میلیارد دلاری مواجه شده است. البته این شرکت مدتی پیش گفت که تا مدتی دیگر دلیل اصلی انفجار نوت ۷ را اعلام می‌کند.

منبع: instrumental

‌‌‌

telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. امین حمیدی

    سلام .
    فقط سامسونگ ضرر نکرد . . . توی یک ماه ، نوت هفت از محصول رویایی ، به اخباری که خودتون شاهدش بودین مبدل گشت . نمیخواهم از برند محبوبم سامسونگ و محصول شگفتانگیز سری نوت حرف بدی بزنم . چون احساس می کنم بیشتر به خودم توهین کرد م . چون بی نهایت سری نوت برای بنده گوشی ای فارغ از سایر گوشی ها بوده و البته هنوزم هست . بنده نوت ۵ را فقط بخاطر خرید نوت هفت به نصف مقدار خریداری شده فروختم . یعنی خرید دو و چهارصد تومانی بعلاوه چهارصد تومان اقلام ،(دووهشتصد) که اقلام را هم دادم هنگام فروش ،نوت ۷ نتوانستم بگیرم و بعد از یکماه مجدد نوت ۵ خواستم تهیه کنم . و به قیمت دو و صد ، دقیقا مبلغ یک گوشی نوت ۵ بنده ضرر کردم . من از نوت یک تا همین نوت ۵ . هر سال محصول جدید نوت را بروزرسانی میکردم .(نوت ۴ نگرفتم . نوت اج تهیه کردم). چون واقعا در هر بروزرسانی ،پیشرفتهای شگرفی نسبت به بردار پارسال خودش انجام می گرفت . فقط متاسفانه ضرر دو میلیونی بنده . روی خیلی از مسایل مالی بنده تاثیر گذاشت و مجبور شدم نوت ۵ جدیدم را فقط برای اینکه نوت ۵ قبلی م را فروخته بودم . بفروش برسانم و بعد از پنج سال داشتن نوت ، گوشی ساده دستم بگیرم……. ببخشید

  2. ///mahdispd

    من حدس میزدم cpu گوشی نسبت ب باتری قوی تر بود ب همین خاطر منفجر میشد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما