این بازوی رباتیک را ببینید چه کارها که نمی‌کند!

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اداره کردن یک کسب و کار کوچک در شرایطی که می‌خواهید با شرکت‌های بزرگ رقابت کنید، بسیار سخت است. اکثر شرکت‌های بزرگ خط تولید‌های رباتیک دارند و به همین دلیل خیلی سریع‌تر می‌توانند سفارش‌های مختلف را آماده کنند. همین موضوع باعث شده که یک استارتاپ چینی از رباتی با نام Dobot M1 رونمایی کند. رباتی که نقش یک دست هوشمند را ایفا می‌کند و به همین دلیل برای استفاده در کارهای مختلف مناسب خواهد بود.

dobot-m1-2

مدل اول این دست رباتیک سال گذشته عرضه شد و حالا سازندگان روی نسل دوم کار می‌کنند. نسل جدید قابلیت‌های بیشتری دارد و برای انجام دادن کارهای تجاری و صنعتی طراحی شده است. این دست هوشمند رباتیک برای استفاده در کسب و کارهای کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به ابزاری که در اختیارش قرار می‌دهید، کارهای مختلف انجام میدهد.

این ربات ۵۲.۷ سانتی‌متر ارتقا دارد و طول دست آن هم به ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد. همچنین مشخص شده که Dobot M1 توانایی حمل اجسام با وزن ۱.۵ کیلوگرم را هم دارد. بلوتوث و Wi-Fi هم برای آن در نظر گرفته شده تا کاربران بتوانند این ربات را برنامه‌ریزی کنند یا آن را به وسیله‌ی اپلیکیشن مخصوصی که روی گوشی نصب می‌شود، کنترل کنند. سازندگان یک API و SDK هم برای این دست ربات مانند خلق کرده‌اند تا کاربران بتوانند از این محصول برای کارهای مختلف استفاده کنند و آن را به شکلی که می‌خواهند برنامه‌ریزی کنند.

dobot-m1-3

این ربات در حال حاضر روی سایت Kickstarter قرار گرفته تا منابع مالی مورد نیاز آن تامین شود. در حال حاضر ۱۰۰ هزار دلار برای ساخت این ربات جمع‌آوری شده که دو برابر بیشتر از مبلغ مورد نیاز است. قیمت Dobot M1 نزدیک به ۱۵۹۹ دلار اعلام شده و اگر بخواهید کیت‌های مخصوص آن را هم بخرید باید ۲۰۹۹ دلار پرداخت کنید.  این محصول قرار است در بهار سال ۲۰۱۷ راهی بازار شود. در ادامه می‌توانید ویدیوی از این ربات و کارهایی که انجام می‌دهد مشاهده کنید:

منبع: New Atlas

‌‌‌‌

telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه