God of War پرفروش‌ترین بازی ماه گذشته و رکوردی برای انحصاری‌های پلی‌استیشن است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی God of War

موسسه‌ی آماری NPD که آمار و ارقام فروش بازی‌ها و کنسول‌ها را در ایالات متحده به صورت ماهانه اعلام می‌کند، از فروش شگفت‌انگیز جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های «خدای جنگ» (God of War) خبر داده است. بازی God of War نه تنها پرفروش‌ترین بازی ماه آوریل بوده، بلکه رکوردی را هم برای عناوین انحصاری تاریخ پلی‌استیشن ثبت کرده است.

خدای جنگ جدید اگر یک هفته‌ی دیگر پرفروش‌ترین بازی هفته‌ی انلگستان شود، به رکورد بازی The Last of Us خواهد رسید.

بازی God of War از نظر میزان فروش و درآمد در ماه اول عرضه، توانسته است در صدر بازی‌های انحصاری تمام کنسول‌های پلی‌استیشن قرار بگیرد.

موفقیت‌های بازی God of War فقط هم در ایالات متحده نیست. این بازی هم‌چنین توانسته است برای پنجمین هفته‌ی متوالی، پرفروش‌ترین بازی هفته‌ی انگلستان باشد؛ آن هم با در نظر گرفتن این موضوع که آمار و ارقامی که از فروش بازی‌ها در انگلستان بیرون می‌آید، فقط نسخه‌ی فیزیکی و دیسکی بازی را در نظر می‌گیرد.

خدای جنگ جدید اگر بتواند یک هفته‌ی دیگر پرفروش‌ترین بازی هفته‌ی انلگستان شود، به رکورد بازی «آخرین ما» یا همان The Last of Us خواهد رسید که شش هفته‌ی متوالی بازی پرفروش هفته بود.

بازی God of War

ظاهرا بسیاری از افراد منتظر انتشار جدیدترین قسمت خدای جنگ بوده‌اند تا سراغ پلی‌استیشن۴ بروند، چون عرضه‌ی God of War روی فروش کنسول سونی هم تاثیری بزرگ داشته است. موسسه‌ی NPD آمار دقیق فروش را اعلام نکرده، ولی گفته است که پلی‌استیشن۴ بیشترین میزان فروش یک کنسول در ماه آوریل را از سال ۲۰۰۹ و کنسول Nintendo Wii داشته است.

سونی فقط آمار فروش سه روز اول God of War را رسما اعلام کرده است، ولی بدون شک به زودی شاهد انتشار اعداد دقیق‌تری از وضعیت فروش این بازی خواهیم بود.

پس از God of War، رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین بازی ماه گذشته در ایالات متحده به «فار کرای ۵» (Far Cry 5) رسیده است. یوبی‌سافت در سال جاری میلادی بیشترین میزان درآمد را از فروش بازی‌ها در بین شرکت‌ها داشته است.

بازی God of War

بدون شک یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار روی فروش جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های God of War، بازخوردهای بسیار خوب این بازی از سوی منتقدان بوده است. البته بازی‌کننده‌ها هم نظر مثبتی نسبت به بازی داشتند و چند روزی از عرضه‌ی بازی نگذشته بود که God of War در شبکه‌های اجتماعی سر و صدا به پا کرد.

پادکست بازی:‌ بررسی God of War

چند روز آینده هم شاهد عرضه‌ی یک بازی انحصاری دیگر روی پلی‌استیشن۴ خواهیم بود. عرضه‌ی بازی Detroit: Become Human برای روز ۲۵ ماه می برنامه ریزی شده است. با اینکه انتظار عملکردی به خوبی God of War را به هیچ وجه از Detroit: Become Human نداریم، ولی تصور می‌کنیم با تجربه‌ی بسیار خوبی طرف شویم.

منبع: Game Informerبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما