باگ امنیتی اینستاگرام رمز عبور برخی از کاربران را منتشر می‌کرده است

۲۶ آبان ۱۳۹۷ | ۲۲:۳۱ ۲۶ آبان ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اینستاگرام

باگ امنیتی موجود در ابزار Download Your Data اینستاگرام به‌صورت ناخواسته منجر به افشای رمز عبور برخی از کاربران شده است. سخنگوی اینستاگرام می‌گوید که این شرکت برای کاربرانی که تحت تاثیر این باگ قرار گرفته‌اند، ایمیلی ارسال کرده و این موضوع را به اطلاع آن‌ها رسانده است.

در این باگ، برخی از کاربرانی که خواستار دریافت داده‌های خود از طریق ابزار Download Your Data بوده‌اند، در URL که دریافت کرده‌اند رمز عبور آن‌ها هم قرار داشته است. وسعت این باگ هنوز دقیقا مشخص نشده ولی سخنگوی اینستاگرام می‌گوید که فقط تعداد محدودی از کاربران تحت تاثیر این مشکل امنیتی قرار گرفته‌اند. این شرکت در ایمیلی که برای کاربران مذکور ارسال کرده، گفته بهتر است که آن‌ها تاریخچه مرورگر خود را پاک کنند تا فرد دیگری نتواند به URL مذکور و رمز عبور آن‌ها دسترسی پیدا کند.

اینستاگرام

با توجه به اینکه در چند ماه اخیر فیسبوک (که مالک اینستاگرام است) تحت حملات زیادی در رابطه با نقض حریم خصوصی کاربران قرار گرفته، چنین خطایی بسیار عجیب به‌نظر می‌رسد. وجود این باگ امنیتی، سوالات زیادی را در رابطه با وضعیت امنیت اینستاگرام ایجاد می‌کند.

اینستاگرام‌ برای پیروی از قوانین GDPR اتحادیه اروپا، در ماه آوریل ابزار Download Your Data را ارائه کرد. با بهره‌گیری از این ابزار، کاربران می‌توانند خواستار دریافت داده‌های مربوط به اکانت خود شوند و طی ۴۸ ساعت، داده‌های موردنظر به ایمیل کاربر ارسال می‌شود.

منبع: ۹To5Mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمد

    با اکانت من کار نداشته باشه بقیشم مهم نیست????