باگ اینستاگرام در مورد حساب‌های کاربری مشترک

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۰ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام این روزها دچار یک باگ شده. به این صورت که اگر دو کاربر اینستاگرام یک حساب مشترک داشته باشند و از طرف دیگر هم هرکدام‌شان برای خودشان صفحه‌هایی مجزا داشته باشند، نوتیفیکیشن‌های حساب کاربری خصوصی‌شان برای فرد دیگر نشان داده می‌شود.

ولی توصیه می‌شود که اگر نگران اطلاعات شخصی و حریم خصوصی‌تان هستید، تا رفع این باگ، حساب کاربری مشترک‌تان را غیرفعال کنید.

داستان از آنجایی شروع شد که مدتی پیش اینستاگرام امکانی را فراهم کرد تا افرادی که چند حساب کاربری دارند بتوانند هم‌زمان به هر دو صفحه‌ی خودشان دسترسی داشته باشند. (پیش از این لازم بود تا کاربر از یک حساب خارج شود و در حساب دیگر لاگ‌این بکند). این امکان باعث ‌شد کاربرانی که یک حساب مجزا برای اطلاعات شخصی و یک حساب مجزا (مثلا) برای گرداندن شرکت‌شان دارند، به‌راحتی بتوانند به هر دو صفحه نظارت کنند.

اما گویا از زمان اجرای این قابلیت، مشکل تازه‌ای به وجود آمده؛ به این شکل که اگر یک حساب مشترک (به منظور کار یا سرگرمی) با کاربر دیگری داشته باشید و صفحه‌ی شخصی خودتان را هم داشته باشید، نوتیفیکیشن‌های خصوصی شما برای آن کاربر دوم هم نمایش داده می‌شود و بالعکس، آن کاربر هم تمام پیام‌های خصوصی شما را می‌بیند. این اتفاق در مورد پیام‌های خصوصی هم می‌افتد و کاربر دوم می‌تواند بخشی از ابتدای پیام خصوصی را ببیند. ولی عکس‌ها نشان داده نمی‌شوند.

طبق آن‌چه که در Android Central منتشر شده، اینستاگرام از وجود این باگ خبر دارد. این شرکت در صدد رفع مشکل مذکور برآمده و اطلاع داده که در اسرع وقت، این باگ برطرف خواهد شد.

هرچند اینستاگرام گفته که در مورد تعدادی از کاربران، این باگ بعد از چند روز به طور خودبه‌خود رفع شده، ولی توصیه می‌شود که اگر نگران اطلاعات شخصی و حریم خصوصی‌تان هستید، تا رفع این باگ، حساب کاربری مشترک‌تان را غیرفعال کنید.

منبع: UberGizmo ،Digital Trends و Android Central

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar پردیس

    سلام…من یه حساب مشترک توی دو تا گوشی دارم .و توی یه گوشی اینستاگرامم رو دی اکتیو کردم میخوام ببینم توی گوشی دیگه هم دی اکتیو شده یا هنوز از طریق گوشی دوم بهش دسترسی دارم؟؟