با تغییرات ظاهری ویندوز ۱۰ بیشتر آشنا شوید

امیرحسین میرزایی ۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ ۲۶ مهر ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اوایل سال بود که مایکروسافت از پیشرفت‌های ظاهری که قرار است به ویندوز ۱۰ بیاورد، صحبت کرد؛ پیشرفت‌هایی که Fluent Design نام گرفته‌اند. مایکروسافت می‌خواهد تمام نسخه‌های ویندوز ۱۰، یعنی چه کامپیوترها و چه ایکس‌باکس وان را با این زبان طراحی جدید، بروزرسانی کند. بروزرسان پاییز ویندوز ۱۰ هم که امروز عرضه شده است، طراحی Fluent Design مایکروسافت را در خودش دارد.

بروزرسان پاییز ویندوز ۱۰ هم که امروز عرضه شده است، طراحی Fluent Design مایکروسافت را در خودش دارد.

اولین تغییری که چشم‌تان را می‌گیرد، شفاف شدن پنجره‌ّها و بخش‌های مختلف ویندوز است؛ درست مثل ظاهری که برای اولین بار در ویندوز ویستا با آن آشنا شدیم. مایکروسافت برای نشان دادن تغییرات جدید ویندوز ۱۰، ویدیویی ساخته است. این ویدیو تغییرات کوچکی که قرار است ظاهر ویندوز ۱۰ را جذاب‌تر کند را به تصویر می‌کشد.

حتی اپ‌ها و سرویس‌های ویندوز که روی سیستم‌های عامل iOS و اندروید هم عرضه شده‌اند، با زبان طراحی جدید مایکروسافت بروزرسانی خواهند شد. طراحی Fluent Design قرار است نورپردازی، عمق، انیمیشن‌ها و رنگ و بافت بخش‌های مختلف ویندوز را تغییر دهد.

انتظار داریم تغییرات باز هم ادامه داشته باشند و در آپدیت بعدی ویندوز، که فعلا آن را به اسم Redstone 4 می‌شناسیم، باز هم ظاهر ویندوز پیشرفت کند. آپدیت Redstone 4 در فروردین ماه عرضه خواهد شد.

می‌توانید ویدیویی که مایکروسافت برای نشان دادن Fluent Design ساخته است را در ادامه ببینید.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ comment
  1. Avatar حسن ثریابند

    من دیروز آپدیت کردم یه ۲.. ۳ساعتی کشید دانلود و نصبش ولی تغییری تو ظاهرش نیست!!

  2. Avatar محمد امین

    نمیدونم چرا اصلا از مایکروسافت و محصولاتش خوشم نمیاد، اصلا اکوسیستم پایداری نداره… هیچی ترکیب استفاده از ios و mac و سرویس های ابری گوگل نمیشه، جفتشون کناره هم هرکاری که بخوای میتونی به بهترین نحو انجام میدی.

  3. Avatar نیما زارعی

    دیروز این آپدیت رو با موفقیت از Windows Update دریافت و نصب کردم و واقعا بهبود ویندوز رو حس می کنم.