با دستگاه‌های تهویه هوای سامسونگ بیشتر آشنا شوید

مجید نوردوست ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۰ 12 مارس 2017

زندگی در دنیای کنونی به دلیل حضور پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و دستگاه‌ها راحت‌تر و آسوده‌تر از همیشه شده است؛ ماشین لباسشویی‌ها، یخچال‌ها و… همگی به نوبه خود مشکلات و سختی‌های زندگی گذشته را به خاطراتی خوش تبدیل کرده‌اند. اما اگر این دستگاه‌ها به محیط زیست آسیب وارد کنند، نه تنها مشکلات حل نمی‌شود، بلکه مشکلی به مشکلات اضافه می‌شود. اینجاست که سامسونگ با محصولات سبزش وارد می‌شود و درصدد حل مشکلات پیش روی زمین و انسان‌ها برمی‌آید. داستان از جایی بالای جو زمین شروع می‌شود، مکانی که لایه ازن قرار است از ورود نور و اشعه‌های مضر خورشید جلوگیری کند تا خطری از این ناحیه متوجه انسان‌ها و موجودات زنده سیاره زمین نشود.

این لایه مهم و حیاتی چند دهه‌ای است به خطر افتاده و صدمات زیادی را متحمل شده و اتفاقا متهم اصلی یخچال‌ها، دستگاه‌های تهویه هوا و ابزارهایی مانند اسپری‌ها هستند. این محصولات برای ساخت مواد سردکننده خود مجبورند از گاز هیدرو فلورو کربن‌ها (HCFC) استفاده کنند.

HA-AC-Ozone Friendly P1

گازی که به دلیل نوع ساختار مولکولی آن تا به امروز به عنوان متهم اصلی آسیب‌های لایه ازن شناخته می‌شود. هر چند در کنار این ماده مواردی مانند گازهای گلخانه‌ای، گرم‌ شدن زمین و برخی از مواد شیمیایی نیز در این قضایا بی‌تقصیر نیستند. برخی از انواع گاز فرئون آسیب بسیار زیادی به محیط زیست و لایه ازن وارد می‌کنند، به همین دلیل گاز خنک‌کننده‌ای با نام پیورون (R410A) معرفی و وارد صنعت شد تا طبیعت از بلایی به نام گاز فرئون در امان بماند. سامسونگ این ‌بار هم با خلاقیت و نوآوری خود، به لطف طراحان و مهندسانش، توانسته یک بار برای همیشه داستان گاز آسیب‌رسان را حل کند و از  R410A در محصولاتش بهره ببرد.  R410A گازی‌ است که هیچ آسیبی به لایه ازن وارد نمی‌کند و از طرف دیگر اجازه می‌دهد دستگاه شما بازده انرژی بالاتری نسبت به مدل‌های متداول R22 داشته باشد. این موضوع ضمن کاهش مصرف برق، میزان تولید گازهای گلخانه‌ای ناشی از نیروگاه‌های برق را به حداقل می‌رساند تا محیط ‌زیست سالم‌تر و پایدارتری داشته باشیم.

HA-AC-Ozone Friendly P3

اما مشکل اصلی این گاز قیمت بالای آن است و این مساله باعث می‌شود صنایع کمتری به استفاده از گاز  R410A در دستگاه‌های خنک‌کننده خود تمایل داشته باشند. در حقیقت این جایگزینی مستلزم تغییرات گسترده در طراحی، مواد اولیه و شیوه ساخت یخچال‌ها و دستگاه‌های تهویه هواست، به همین دلیل اجرای این برنامه نیازمند مدیران و شرکت‌های آینده‌نگری‌ است که تمامی خرج ‌و مخارج این برنامه را به چشم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت ببینند. در این میان سامسونگ الکترونیکس به عنوان شرکتی نه تنها دوستدار بلکه محافظ و مراقب محیط زیست، ضمن پذیرفتن تمامی هزینه‌های مالی، از گاز بی‌خطر  R410A در دستگاه‌های خنک‌کننده‌ خود و سیستم‌های تهویه مطبوع استفاده می‌کند.

HA-AC-Ozone-Friendly-P5

به‌رغم اینکه تغییرات گسترده در خط تولید محصولات هزینه‌های مالی هنگفت و سنگینی برای سامسونگ در پی داشته، اما این شرکت برای کمک به حفظ هر چه بیشتر و بهتر لایه ازن و حیات در کره زمین، تمامی محصولات سرمازای خود شامل انواع دستگاه‌های تهویه را به نوع بی‌خطر R410A مجهز کرده است.

HA-AC-Ozone Friendly P4

سامسونگ همواره مشتریان را در راس اهداف خود قرار می‌دهد و بهترین تجهیزات و دستگاه‌های منطبق با استاندارد‌ها و حتی فراتر از استاندارد را به آنها ارائه می‌کند. استفاده از گاز R410A نیز در همین جهت است، سامسونگ کوشیده محصولی ارائه کند که هم نیازهای کاربر رفع شود و هم به محیط زیست و محل زندگی مشتری آسیبی وارد نکند. در این میان یخچال‌ها و دستگاه‌های تهویه هوای سامسونگ از پیشگامان و نخستین‌های این حوزه به شمار می‌روند.

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. محمد حسن مهرابی محمد حسن مهرابی

    البته این گاز خیلی جدید نیست و دستگاه های خنک کننده ال جی از سال 2011 به این گاز تجهیز شده بودند

    دستگاه های r410 معمولا اینورتر هستند

    اولین کولرگازی اینورتر جهان ساخت ال جی می باشد که در سال 2011 به بازار عرضه شد