با پوست لمسی شفاف Angry Birds بازی کنید

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۰ ۴ دی ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
پوست

یک تاچ‌پد شفاف و کشسان که روی ساق دست پوشیده می‌شود، این امکان را می‌دهد که اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را روی یک صفحه نمایش مجزا کنترل کنیم. این رابط کاربری پوشیدنی توسط «چونگ-چان کیم» و همکارانش در دانشگاه ملی سئول ساخته شده و می‌توانیم آن را مثل یک پوست دوم روی دست قرار دهیم یا درون لباس کار بگذاریم.

نمونه‌های مشابه این تکنولوژی حساس به لمس که در بازار یافت می‌شود، بیش از اندازه سخت هستند و نمی‌توان آنها را پوشید. در آنها از لایه‌های رسانای فلزی استفاده شده که تغییرات در ظرفیت خازنی یا مقاومت را تشخیص می‌دهد. اما این لایه‌ها به راحتی می‌شکنند یا پاره می‌شوند.

این تیم از این دستگاه برای کشیدن تصویر، نوشتن، نواختن موسیقی و انجام بازی‌هایی مثل شطرنج و Angry Birds استفاده کرده و این کاربردها را در ویدیو به نمایش گذاشته است. علاوه بر این، می‌توان آن را تا ۱۰ برابر سایز اصلی‌اش کش داد و بزرگتر کرد بدون اینکه در عملکردش تغییری ایجاد شود. «جیونگ یون سون»، یکی از اعضای تیم می‌گوید آنها می‌خواهند قابلیت‌های چند لمسی را هم به این دستگاه اضافه کنند تا کاربران بتوانند کارهایی مثل زوم کردن از طریق باز و بسته کردن انگشتان را انجام دهند. وقتی این کار را انجام دادند، در نظر دارند یک شریک تجاری پیدا کنند تا نسخه‌ای مصرفی از این دستگاه را بسازند.

«آرون کوییگلی» کارشناس تعامل انسان و کامپیوتر در دانشگاه سن اندروز معتقد است که شفافیت این دستگاه یک نکته مثبت است. خاصیت نرم و شفاف آن می‌تواند شکل یک پوست دوم را در قسمت‌های مخلتف بدن بگیرد. این دستگاه امکان شکل‌های جدید از تعامل دیجیتالی را فراهم می‌کند.

منبع: New Scientist

برچسب‌ها :
دیدگاه شما