برنامه‌ی WhatsApp رایگان شد

مجید نوردوست ۲۸ دی ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۰
WhatsApp

نرم‌ افزار پیام‌رسان «واتس‌اپ» (WhatsApp) به حالت رایگان درآمد و نیازی نیست برای استفاده از آن حق اشتراک پرداخت کنید.

افرادی که برای استفاده از برنامه‌ی WhatsApp حق اشتراک پرداخت کرده بودند، پولی دریافت نخواهند کرد.

این برنامه‌ی پیام‌رسان محبوب به مدت یک سال به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گرفت و پس از آن باید سالانه مبلغ یک دلار برای استفاده از آن پرداخت می‌شد. شرکت «واتس‌اپ» دلیل رایگان کردن این برنامه را عدم استقبال کاربران از چنین حالتی اعلام کرده است.

براساس صحبت‌های این شرکت، بسیاری از کاربران برنامه‌ی WhatsApp به کارت‌های اعتباری دسترسی ندارند و بعد از یک‌سال دیگر نمی‌توانستند با دوستان خودشان در ارتباط باشند. این موضوع باعث شده که کاربران به سمت برنامه‌های پیام‌رسان دیگر مانند «تلگرام» (Telegram) حرکت کنند.

این برنامه از شش سال پیش در اختیار کاربران قرار گرفت و در آن زمان کاربرانی که برای اولین بار از این سرویس استفاده می‌کردند، می‌توانستند به شکل رایگان تا آخر عمر از آن استفاده کنند. این شرکت در سال‌های گذشته استفاده از این نرم‌افزار پیام‌رسان را پولی کرده بود و برای استفاده از آن باید یک دلار پرداخت می‌شد.

WhatsApp

برنامه‌ی WhatsApp رایگان شد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برنامه‌ی WhatsApp بیش از یک میلیارد کاربر دارد و رایگان شدن آن می‌تواند کاربران این نرم‌افزار را افزایش دهد. البته مالک اصلی برنامه‌ی واتس‌اپ شرکت فیسبوک است که تصمیم گرفته این برنامه به صورت رایگان به فعالیت خودش ادامه دهد. البته مشخص شده کاربرانی که برای استفاده از این برنامه حق اشتراک پرداخت کرده‌اند، پولی دریافت نمی‌کنند.

باید به این موضوع اشاره کنیم که در یک سال گذشته رقابت دو برنامه‌ی WhatsApp و Telegram بسیار زیاد بود. در گذشته به این موضوع اشاره شده بود که واتس‌آپ لینک‌های برنامه‌ی تلگرام را مسدود کرده تا کاربران از این برنامه نتوانند به تلگرام دسترسی پیدا کنند. البته رایگان بودن تلگرام هم باعث شده بود که بسیاری از کاربران از واتس‌اپ استفاده نکنند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. مجتبی فهیمی مجتبی فهیمی

  ای بابا.. همین یکی دوماه پیش تمدیدش کرده بودم :/ شانس نداریم ک

  1. امیرعلی امیرعلی

   من که همین ۲ روز پیش…

 2. مرتضی فرید مرتضی فرید

  ” پس از آن باید ماهانه مبلغ یک دلار” این مبلغ سالانه بود نه ماهانه

  1. فرهنگ حشمتی فرهنگ حشمتی

   ممنون از توجه‌تون. اصلاح شد.

 3. امیر اسدی امیر اسدی

  وقتی این رو نصب میکنی میزنه بعد یک سال باید حق اشتراک بگیری، ولی من الان ۴ ساله مجانی ازش استفاده میکنم… جریان چیه؟ مگه سرویس دیگه ای هم داره؟!

  1. مهدی مهدی

   نه دوست عزیز. صرفاْ همین یک نسخه وجود داره. قبلا هم اعلام شده بود از طرف “واتس اپ” که برای کاربرهای ایرانی به دلیل عدم دسترسی به سیستم های پرداخت بین المللی بعد ۱سال بصورت خودکار حساب اکانتشون تمدید میشه و نیازی به پرداخت حق اشتراک ندارن.
   این یعنی برای ما ایرانیا همیشه رایگان بود!