نوجوان ۱۵ ساله، برنده اولین مسابقه‌‌ی بین‌المللی پرواز پهپادها

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

یک نوجوان ۱۵ ساله برنده‌ی اولین مسابقه‌‌ی بین‌المللی پرواز پهپادها شد. این نوجوان انگلیسی با مهارت توانست پهپاد تیم‌اش را از تمام موانع عبور بدهد و سایر رقبا را پشت سر بگذارد.

در یک سال اخیر مسابقه بین پهپادها از محبوبیت بالایی برخوردار بوده اما World Drone Prix اولین رقابت بین‌المللی و رسمی بود که کشور امارات در شهر دبی برگزار کرد. ۱۰۰ تیم در این مسابقه شرکت کردند که از بین آن‌ها ۳۲ تیم برای حضور در رقابت اصلی انتخاب شدند. رقابت اصلی در روزهای ۲۱ و ۲۲ اسفند برگزار شد و تیم کشور انگلستان توانست جایزه‌ی اول را از آن خود کند. در مجموع، یک میلیون دلار جایزه برای برندگان این رقابت اختصاص داده شده بود که جایزه‌ی تیم اول، ۲۵۰ هزار دلار بود.

برنده‌ی اول این مسابقه، یک تیم انگلیسی به نام Tornado X-Blades Banni-UK بود. «لوک بنیستر» (Luke Bannister)  در این تیم، فردی بود که کنترل پهپاد را بر عهده داشت. او به کمک دوربینی که روی آن سوار کرده بود و هدستی که روی سر خودش بسته بود، پهپاد را کنترل می‌کرد و از بین موانع عبور می‌داد. لوک با کمک این هدست مناظری که مقابل پهپاد قرار داشت را می‌دید.

در این رقابت، تیم Dubai Dronetek در جایگاه دوم قرار گرفت.

مسابقه‌ی بین‌المللی بعدی پهپادها تحت عنوان Drone Worlds’ Championship در مهر ماه ۱۳۹۵ در هاوایی برگزار خواهد شد. جایزه‌ی نفر اول این مسابقه ۲۰۰ هزار دلار در نظر گرفته شده است.

در انتها تیزر خلاصه‌ی این رقابت و جزییات پرواز پهپاد برنده را تماشا کنید.

تیزر خلاصه‌ی این رقابت…

جزییات پرواز پهپاد برنده…

‌‌

منبع: The Verge و Engadget

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه