بری لارسون برنده‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

حتما تا الان متوجه شده‌اید که کم‌تر از چند ساعت پیش هشتاد و هشتمین دوره از جوایز اسکار برگزار شده است و در جریان‌اش بهترین‌های سال در صنعت سینما معرفی شده‌اند. همان‌طور که پیش‌تر در اخبار منتشر شده خبر دادیمٰ فیلم سینمایی «افشاگر» (Spotlight)، جدیدترین ساخته‌ی «توماس مک‌کارتی» موفق شد در حضور رقبایی سرسخت نشان اسکار بهترین فیلم سال را به‌خودش اختصاص بدهد. هم‌چنین «لئوناردو دی‌کاپریو» طلسم چندین و چند ساله‌ی اسکار نگرفتن‌اش را شکست و موفق شد برای بازی در فیلم سینمایی «بازگشته» (The Revenantنشان اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را بگیرد. نشان اسکار بهترین کارگردان سال را هم «الخاندرو گونسالس اینیاریتو» گرفت؛ اینیاریتویی که سال گذشته هم موفق شده بود همین نشان را به خودش اختصاص بدهد.

اما در این بین نشان اسکار بهترین هنرپیشه‌ی نقش اول زن، تعجب تعداد بسیاری زیادی از طرفداران سینما و کارشناسان سینمایی را در پی داشت. در جریان آیین اختتامیه‌ی هشتاد و هشتمین اسکار «بری لارسون» برای بازی در فیلم سینمایی «اتاق» (Room) موفق شد نشان اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به‌خودش اختصاص بدهد.

10

در جریان آیین اختتامیه‌ی هشتاد و هشتمین اسکار «بری لارسون» برای بازی در فیلم سینمایی «اتاق» (Room) موفق شد نشان اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به‌خودش اختصاص بدهد.

انتخاب لارسون ۲۶ ساله از آن حیث تعجب‌‌برانگیر بود که فیلم سینمایی اتاق آن‌طور که باید طی سال گذشته‌ی میلادی در میان رسانه‌های سینمایی گل نکرد و حرف و حدیث درباره‌‌اش خیلی کم بود. اما با این وجود فیلم آن‌قدر خوش‌ساخت از آب درآمده که در کنار نامزدی لارسون برای دریافت اسکار بهترین هنرپیشه‌ی نقش اول زن، خودش هم از نامزدهای دریافت اسکار بهترین فیلم سال شد. فیلم سینمایی اتاق با هدف گیشه ساخته نشده و به همین خاطر هم هرگز نتوانست فروش خوبی را در سینماهای خاک ایالات متحده تجربه کند. یکی از عمده دلایل این موضوع، تصمیم تهیه‌کننده‌های فیلم برای اکران محدود آن بود. این فیلم سینمایی بلند در تمام طول اکران‌اش در تعداد اندکی سینما نمایش داشت و به‌همین خاطر هم در مجموع فروش‌اش به ۱۸.۹ میلیون دلار بالغ شد. برای ساخت این فیلم تنها ۱۳ میلیون دلار هزینه شده است.

فیلم را «لنی آبراهامسون»، کارگردان ایرلندی بر اساس رمانی به همین نام، ساخته است. اتاق در قالب قصه‌ای درام و مهیج ماجراهای دختری جوان را روایت می‌کند که توسط مردی دزدیده شده و برای سال‌ها در اتاقی نگهداری می‌شود. در پی سال‌ها اسارت به‌دست مرد، دختر جوان صاحب فرزند می‌شود. این دختر که نقش‌اش را «بری لارسون» بازی می‌کند، تصمیم می‌گیرد از دست مرد فرار کند و همین ماجراهای جدیدتری را برای او پسرش رقم می‌زند.

لارسون برای دست پیدا کردن به اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن مجبور بود با هنرپیشه‌ی بزرگ و درجه یکی مثل «کیت بلانشت» و «جنیفر لارنس» رقابت کند. در ادامه لیست کامل نامزدهای جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن را مطالعه کنید:

  • Cate Blanchett برای فیلم Carol
  • Jennifer Lawrence‌ برای فیلم Joy
  • Charlotte Rampling‌ برای فیلم ۴۵ Years
  • Saoirse Ronan‌ برای فیلم Brooklyn
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar mojtaba

    خدایشم حقش بود بازی فوق الادش تو فیلم اتاق
    مبارکش باشه .. 🙂