رکورد جدید «بلک‌پنتر(پلنگ سیاه)» پشت سر گذاشتن «تایتانیک» است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

تعداد رکوردهایی که فروش «بلک پنتر» شکسته از شمار خارج شده است. آخرین رکوردشکنی این فیلم ابرقهرمانی مارول عبور از رقم ۶۶۵.۳ میلیون دلاری در گیشه سینماهای آمریکا بود که توانست رکورد «تایتانیک» را با فروش ۶۵۹.۳ میلیون دلار بشکند و تبدیل به سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای آمریکا شود. البته در محاسبه این رکوردزنی نرخ تورم و بالا رفتن بلیت‌ها لحاظ نشده است. یعنی از لحاظ تماشاگر نمی‌توان «بلک پنتر» را سومین فیلم پربیننده تاریخ سینما دانست. دو فیلم قبل از «بلک پنتر» در تاریخ سینمای آمریکا یکی «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد»  به کارگردانی جی.جی.آبرامز است که با فروش ۹۳۶.۷ میلیون دلار صدرنشین گیشه جهانی است و «آواتار» ساخته جیمز کامرون با ۷۶۰.۵ میلیون دلار در رده دوم قرار دارد.

جالب است «بلک پنتر» در حالی این رکورد را به نام خودش ثبت کرد که بالاخره از صدر گیشه پایین کشیده شد و فیلم «یک جای ساکت» ساخته جان کراسینسکی جای آن را گرفت.

البته «بلک پنتر» در گیشه جهانی تا امروز به فروشی بالاتر از یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون دلار دست پیدا کرده است که هنوز با رکورد «تایتانیک» فاصله بسیار دارد و بعید است که حتی به نزدیکی آن برسد.

فیلم ابرقهرمانی ساخته رایان کوگلر با اقبال منتقدان هم مواجه شده است. در فیلم «پلنگ سیاه» تقریبا تمام بازیگران اصلی سیاه‌پوست هستند و از این نظر در تاریخ فیلم‌های ابرقهرمانی بی‌نظیر است. در این فیلم داستان قومی پیشرفته و با نیروهای ابرقهرمانی در آفریقا روایت می‌شود.

«بلک پنتر» تا امروز رکوردهای دیگری هم زده از قبیل اینکه: فیلم ابرقهرمانی با بیشترین درصد نقد مثبت میان فیلم‌های ابرقهرمانی مارول است، بیشترین تعداد بلیت در سینماهای آیمکس برای این فیلم پیش‌فروش شده و یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی میان منتقدان است.

هنوز هم پرفروش‌ترین فیلم با توجه به نرخ تورم در سایت‌های سینمایی «بربادرفته» ساخته ویکتور فلمینگ است.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما