فروش فیلم بلک‌ پنتر از ۱ مرز میلیارد دلار گذشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

برای چهارمین هفته متوالی فیلم «بلک پنتر(پلنگ سیاه)» آخرین محصول ابرقهرمانی کمپانی مارول صدرنشین گیشه سینماها شد و توانست فروش‌ بین‌المللی‌اش را از مرز یک میلیارد دلار هم بگذراند. پیش از این هم فیلم توانسته بود رکورد فروش چهار روزه آخرین فیلم بزرگ دیزنی یعنی «جنگ ستارگان: آخرین جدای» را بشکند.

باکس‌آفیس موجو می‌گوید که فروش قابل توجه فیلم در همان افتتاحیه‌اش در چین به این فروش فوق‌العاده کمک کرده است. فیلم در سه روز اول نمایش‌اش در چین ۶۶.۵ میلیون دلار فروخته بود. این فروش شگفت‌انگیز فقط بخشی از مسیر رکوردشکنی‌های «بلک پنتر» است که شامل مواردی مثل پرفروش‌ترین افتتاحیه همه زمان‌ها در فوریه(با شکست رکورد «ددپول») و دومین افتتاحیه بزرگ مارول(بعد از افتتاحیه فیلم «اونجرز(انتقام‌جویان)» است و چیزی که این روزها خیلی موردتوجه قرار گرفته: «بلک پنتر» پرفروش‌ترین فیلمی است که توسط یک کارگردان سیاهپوست ساخته شده است.

به دنبال موفقیت میلیارددلاری این فیلم، کوین فیگ رییس استودیو اعلام کرده که «قطعا» قسمت دوم «بلک پنتر» ساخته خواهد شد. جزییاتی از قسمت دوم این فیلم منتشر نشده جز اینکه اعلام کرده‌اند ایده‌هایی برای آن دارند و به علاوه کارگردان آن را به صورت قطعی مشخص کرده‌اند. با توجه به کاری که رایان کوگلر برای قسمت اول انجام داده و اتفاقا موردتوجه منتقدان هم قرار گرفته است(امتیاز فیلم در متاکریتیک ۸۸ از ۱۰۰ است) احتمال زیادی وجود دارد که خودش کارگردانی قسمت دوم را هم برعهده داشته باشد.

فیلم در حال حاضر در گیشه سینماهای چین هم رتبه اول را دارد. این اولین‌بار است که کاراکتر بلک‌ پنتر به عنوان قهرمان یک فیلم به صورت مجزا دیده می‌شود. اولین‌بار بلک پنتر را در فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» دیدیم. به علاوه این اولین‌باری است که یک ابرقهرمان سیاهپوست روی پرده سینماها می‌رود. مارول موفقیت امسالش را با این فیلم تثبیت کرده است. بلک پنتر ابرقهرمانی آفریقایی-آمریکایی است که طی جنگ‌های قبیله‌ای زخمی شده و با درمان دارویی گیاهی جهش یافته است.

منبع: THE VERGEبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. رضا بقائی

    قراره رقیب Dark Knight نولان بشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما