بهترین آیفون برای من کدام است؟ (راهنمای خرید آیفون)

سعید عبادی ۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۰

چند سال ‌پیش، تکلیف‌مان معلوم بود؛ درباره‎ی زمانی صحبت می‌کنم که اپل آیفون‌هایی را که صفحه‌نمایش بزرگ دارند، معرفی نکرده بود. هرکسی می‌خواست آیفون بخرد، فقط در انتخاب دو مورد مردد بود: ظرفیت و رنگ. آیفون ۵s اگر بهترین گوشی بازار نبود؛ حداقل تنها آیفونی بود که می‌شد خرید و البته که برای خرید این گوشی هم باید پول نسبتا زیادی پرداخت می‌شد.

اما این روزها، آیفون‌های زیادی در بازار هستند و تصمیم‌گیری برای انتخاب یکی از آن‌ها که مطابق با نیازهای‌مان باشد، سخت شده است. البته باز هم انتخاب‌ها به تعداد مشخصی آیفون محدود می‌شود. اما شخصا اعتقاد دارم بهترین انتخاب همیشه آن چیزی است که تا حد ممکن به معیار‌های‌مان نزدیک باشد. توجه کنید که احساس نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌مان برای خرید هر چیزی ازجمله آیفون ایفا می‌کند؛ پس انتظار نداشته باشید همیشه با دلیل و منطق بتوان به این نتیجه رسید که چه محصولی را باید خرید. اگر در انتخاب آیفون‌تان هنوز تردید دارید و خیلی از تصمیم‌تان اطمینان ندارید، احتمالا این مطلب کمک می‌کند از بین مدل‌های مختلف آیفون یکی را انتخاب کنید.

شاید با خودتان بگویید چه اهمیتی دارد چه آیفونی بخرم؟! حتما آیفون ۷ بهترینی گوشی‌ای است که می‌توانم تهیه کنم؛ اما در نظر داشته باشید، همیشه گران‌ترین‌ها، بهترین نیستند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
001

آیفون ۶

اگر من مدیر یک شرکت بزرگ بودم یا بیش‌تر کارهای روزمره‌ام را با گوشی انجام می‌دادم، حتما یک آیفون می‌خریدم و خیال‌ام را بابت انجام کارهای روزانه راحت می‌کردم. در جایگاه مدیر یک شرکت، حتی ارسال‌نشدن یک ایمیل یا موفقیت‌آمیز نبودن یک محاسبه‌ی کوچک، تاثیر بزرگی روی معاملات‌ام خواهد داشت. من در جایگاه مدیر، تنها کاری که با آیفون انجام می‌دهم انجام کار‌های روزانه نیست؛ شاید گاهی بخواهم با گوشی بازی یا حتی عکاسی کنم؛ اما ‌قطعا، زمانی برای فیلم‌دیدن در گوشی‌ام نخواهم داشت؛ نهایتا از گوشی‌ام برای دیدن کلیپ‌هایی که این روز‌ها در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شوند، استفاده می‌کنم. حتی بازی‌هایی که انجام می‌دهم نیازمند مشخصات سخت‌افزاری قدرتمند نیستند یا در حد یک عکاس حرفه‌ای عکاسی نخواهم کرد.

پس به خرید آیفون ۶ اکتفا می‌کردم؛ این آیفون از تمام اموری که مدنظرم هستند به‌خوبی پشتیبانی می‌کند.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

002

آیفون۷‌ پلاس

اگر یک «عکاس حرفه‌ای» بودم، در خرید آیفون اصلا شک نمی‌کردم. نه به‌خاطر سیستم‌عامل؛ بلکه به خاطر دوربین‌های دوتایی آیفون۷‌ پلاس، حالت‌های جدید و پرطرف‌دار عکاسی مثل عکاسی بوکه یا عکاسی از چهره و ثبت تصاویر کم‌نظیری از منظره‌ی خاص یا عکاسی در شب که از دوربین‌های دوتایی‌اش انتظار را دارم، این آیفون را انتخاب می‌کردم.

شاید در انتخاب رنگ شک می‌کردم؛ اما در انتخاب مدل ۲۵۶ گیگابایتی شک ‌نداشتم؛ چراکه تا دلم می‌خواهد می‌توانم این گوشی را از عکس‌ها و فیلم‌های‌ام پر کنم. البته این مورد را هم فراموش نمی‌کردم که صفحه‌ی بزرگ آیفون۷ پلاس و نرم‌افزار‌های مختلف ویرایش تصویر در iOS به من کمک می‌کنند تا در این گوشی با بهترین امکانات و در کم‌ترین زمان ممکن، تصاویرم را ویرایش کنم.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

003

آیفون ۶s پلاس

«گیمر خفن» یا خوره‌ی بازی‌های کنسولی هم که باشم، نمی‌توانم چشمم را روی بازی‌های رنگارنگ iOS ببندم. بهترین و جدیدترین بازی‌های فروشگاه اپل را می‌توانم تا چهار سال پس از عرضه‌ی هر آیفون، به‌راحتی در این گوشی‌ها بازی کنم. از این نظر اهمیتی ندارد کدام آیفون را خریده باشم؛ اما من ترجیح می‌دهم یک نمایشگر بزرگ را کنار سخت‌افزاری در اختیار داشته باشم که خیالم را از بابت لذت‌بردن تمام و کمال از بازی راحت کند. درضمن ذهنم هم درگیر این نیست که اگر زیاد با گوشی بازی کنم، باتری‌اش خیلی زود خالی می‌شود.

وقتی شرایط و آیفون‌ها را با هم مقایسه می‌کنم. ترجیح می‌دهم یک آیفون ۶s پلاس بخرم. ارزان‌تر از آیفون۷ است و هر چیزی در سر دارم از بازی کردن گرفته تا دیدن فیلم و مطالعه مطلب با این گوشی امکان‌پذیر خواهد شد.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‌

004

آیفون SE

اگر بخواهم برای خواهرم یک گوشی بعنوان هدیه بخرم، بدون شک روی آیفون SE حساب ویژه‌ای باز می‌کنم؛ چراکه  خیلی از مشخصاتی که یک گوشی همه‌فن‌حریف باید داشته باشد مثل سخت‌افزار قدرتمند و دوربین عالی را دارد. اینکه ابعادش جمع‌وجور باشد تا کنترلش برای دست‌های کوچک راحت‌تر باشد هم تصمیم‌گیری من را راحت‌تر می‌کند. درضمن برای هدیه‌دادن هم چیزی کم ندارد؛ به‌خصوص رنگ رزگلد که شباهت زیادی به رنگ صورتی (رنگ مورد علاقه خیلی از خانم‌ها) دارد.

همه‌ی این موارد را که کنار هم می‌گذارم، قیمت خوبی که این آیفون با توجه به سخت‌افزار قدرتمند، دوربین اصلی باکیفیت و نمایشگر شفافش دارد، تصمیم‌ام را برای هدیه‌دادن این آیفون جدی‌تر می‌کند.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

005

آیفون ۶s

اگر دانشجو باشم، حتما برای انجام پروژه‌های دانشگاهی و مطالعه به تبلت یا لپ‌تاپ نیاز دارم؛ اما برای ارتباط راحت با دوستانم به یک گوشی همه‌چیزتمام هم نیاز دارم. آن‌قدرها هم پول ندارم که بخواهم آیفون۷ بخرم؛ از طرفی برای اینکه بتوانم کارهای مختلفم را انجام بدهم نیاز به دستگاهی دارم که در کنار تبلت اندرویدی یا لپ‌تاپ ویندوزی‌ام بهترین بازده را داشته باشد.

تصمیم دارم تماس‌هایم، شبکه‌های اجتماعی، استفاده به‌عنوان مودم اشتراک‌گذاری اینترنت با تبلت یا لپ‌تاپم، گاهی هم بازی و درنهایت کمی عکاسی را به آیفون جدیدم بسپارم. آیفون ۶s با قیمت مناسبی که این روز‌ها دارد، بهترین انتخاب برای من به‌حساب می‌آید. تازه نسخه‌ی ۱۶ گیگابایتی را هم انتخاب می‌کنم؛ چراکه اصلا نیازی به ظرفیت بالا ندارم تا هزینه‌ی بالایی هم برایم در پی داشته باشد.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

006

آیفون۷

اگر هر کدام از شخصیت‌های بالا باشم و هر شغلی داشته باشم یا حتی دارای علایق عجیب‌وغریب باشم، می‌توانم با آیفون۷ به تمامی آن‌ها جواب بدهم.

با این گوشی دیگر فرقی ندارد، طراح لباس، نویسنده، فوتبالیست، فروشنده، موسیقی‌دان یا دندان‌پزشک باشم؛ آیفون۷ به‌تنهایی تمام مولفه‌هایی را که یک گوشی باید برای برآورده‌ کردن نیاز‌هایم داشته باشد، یک‌جا دارد. عکاسی، گوش‌دادن به موسیقی، بازی‌کردن، وب‌گردی، مطالعه و سرزدن به شبکه‌های اجتماعی با آیفون۷ بهترین حال و هوای ممکن را دارد.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۸ دیدگاه
 1. جعفرپور جعفرپور

  سلام. میخواستم بدونم اگه حافظه گوشی برام اهمیت زیادی نداشته باشه و در مورد آیفون ۷ پلاس حافظه ۱۲۸ با ۳۲ به غیر تفاوت حافظه برتری دیگه ای هم داره؟

 2. حسین حسین

  سلام با عرض خشته نباشید
  من میخوام یک ایفون بخرم ولی گیج شدم کدام سایز صفحه برای من مناسب است
  من بیشتر موزیک گوش میدم و فیلم نگاه میکنم ویکم بازی دوربین خوب و باتری خوب ممنون

  1. Arian Arian

   بهترین گزینه برای شما + ۶s هستش و به نظر من آیفون ۷ به درد شما نمیخورد همان طور که خودتون گفتید موسیقی گوش میدید و آیفون ۷ جک ۳.۵ میلیمتری را حذف کرده است

 3. mahdi mahdi

  سلام من ايفون ۶دارم به نظر شما مي ارزه كه يه۷معمولي بگيرم دنبال دوربينو سخت افزارم

 4. نازنین نازنین

  سلام خسته نباشید
  به نظر شما آیفون ۷ plus کدوم رنگش بهتر هست
  با تشکر

  1. آرام آرام

   سلام
   من ٤سال از إيفون استفاده كردم و حالا قصد خريد گوشي جديد دارم و ي كم دو ب شك شدم براي خريد دوباره ي سري أيفون،از جمله اينكه نميشه فائل صوتي رو ذخيره كرد؟ نرم افزار مناسبي سراغ دارين؟

 5. مرتضی مرتضی

  چی ایفون ۵s کجاش بهترین نبود دوست عزیز من هم ایفون ۵s داشتم هم اس۵ و اس ۴ سامسونگ از هیچ کدومش راضی نیستم باتری شون زود تمون میشه بازی هار رو روان اجرا نمکنند اصلا براشون ابدیت نمیاد و دوربیت خوبی ندارن ولی ایفون دست هر دوشون رو از پشت بسته اقا اگه گوشی خوب میخواد ایفون بخرید از همه لحاض بهترینه تجربه شخصی بنده هست

 6. یوسف یوسف

  سلام آقای عابدی من نوت ۴ دارم و بسیار از سخت افزار راضی ام ولی چیزی که ناراضی ام اندروید و بروزرسانیهای بسیار طولانی مدت اونه بطوریکه تا نهایت دوسال گوشیهای اندرویدی به آخرین اندروید بروزرسانی میشن(بجز پیکسل و نکسوس)و واقعا میخوام آیفون بخرم ولی دوستام که اندرویدی ان ملا از محدودیت ها و سختی های کار با آی او اس میگن و کلا پیشنهاد نمیکنن ولی من انتظارم از گوشی فقط برای شبکه های اجتماعی و عکاسی و گیم هست توی سایتهای مختلف هم مقاله زیاد میخونم و یا سیوشون میکنم بعضی هاش رو به نظرتون من آیفون ۷پلاس بخرم پشیمون نمیشم که ؟باتوجه به اطلاعاتی که شما از نوت ۴ و امکانات اش دارین به نظرتون آیفون با امکانات اختصاصی مثل تاچ سه بعدی و … و دوربین میتونه من رو راضی کنه و جای نوت ۴ رو بده؟ممنون

 7. حمید حمید

  من آیفون ۶اس دارم ولی فقط واسه ارتباط با دوستان نیست من که ازش خ راضیم خیلی ههم قدرتمنده

 8. احسان احسان

  در مورد SE منصفانه نگفتید. این گوشی قوی ترین گوشی ۴ اینچی تو دنیا هست که دوربین پشتش عالی کار میکنه و سخت افزار خیلی قوی داره(برابر با ۶S و حتی طبق ویدیویی که خود دیجی کالا منتشر کرد در چند بازی تونست سریع تر از ۶S بازی رو بالا بیاره ) .گوشی جمع و جوری و تنها اشکال دوربین سلفیش هست. تو آزمایش هایی که انجام دادن، گوشی SE تونست عملکرد بهتری در باتری مقابل ۶S پیدا کنه. کلا فقط ۷ از این گوشی بهتر هست. شما غیر مستیم اومدید گفتید مخصوص خانم هاست که واقعا جای تعجب داره.

 9. محمد محمد

  وقتی ایفون ۶ رو موجود ندارین چرا زدین خرید از دیجی کالا .با قیمت کم موجودش کنین تا بخریم

 10. ///mahdispd ///mahdispd

  خخخ اینا که تو ظاهر به غیر رنگ هیچ تفاوت دیگه ای با هم ندارن!!!
  درضمن لطفا تو آینده همچین راهنمایی برا گلکسی ها بزارین ممنون
  ///mahdispd

 11. علی علی

  تنها دلیلی که من آیفون نمی خرم نبود گوشی دو سیم کارته هست

  1. سعید عبادی سعید عبادی

   می‌تونید از سخت‌افزارهایی که آیفون رو دو سیم‌کارت می‌کنند، استفاده کنید.
   البته باز هم بستگی داره که بخواید با سیم‌کارت‌هاتون چه عملیاتی انجام بدید.

   1. حمید حمید

    چطور؟

    1. مسعود مسعود

     بنظر من بهتره از امیدوار بودن به دوسیمکارت کردن ایفون منصرف بشید گون باید کیت های مخصوص مثل SIMore X-Twin یا Magic SIM را خریداری بکنید که اول از همه توی بازار ایران پیدا نمیشه و یا پیدا کردنشون بسیار دشوار هستند، دوم اینکه شما باید یک قطعه کوچیک اضافه که از گوشیتون بیرون زده را هم تحمل بکنید و سوم اینکه به هیچ عنوان نمیتونید دو سیمکارت را باهم فعال داشته باشید و باید بین سیمکارت ها سویچ بکنید پس فقط از زحمت عوض کردن سیمکارت معاف میشوید و به واقع دوسیمکارت فعال را نمیتوانید روی ایفون خودتون داشته باشید، امیدوارم از ایفون های ۲۰۱۷ به بعد شاهد دو سیمکارته بودن باشیم

  2. Arian Arian

   خب دو تا آیفون بخر

 12. سهیل ا تبریزی سهیل ا تبریزی

  واسه مهندس های کامپیوتر چی خوبه بنظر شما؟

  1. سعید عبادی سعید عبادی

   انتظاراتی که از گوشی دارید رو مطرح کنید تا بتونم بهتر راهنماییتون کنم.

   1. محمد محمد

    سلام.
    من دانشجو ام ، علاقه خاصی به اپل و محصولاتش دارم.
    بهترین محصولات تمامی برند های اندرویدی رو هم داشته ام اما تا به حال با iOS اصلا کار نکردم.
    من زیاد از شبکه های اجتماعی استفاده میکنم.
    عکس و موزیک هم زیاد استفاده میکنم.
    به نظر شما ایفون ۷ میتونه گزینه خوبی باشه؟
    از نظر باتری چطوره؟

   2. امین اکرامی امین اکرامی

    قیمت کم به روز و زیبا باشه حافظه اش خوب باشه چیبگم کیفیت صفحه نمایش خوب باشه کلا ادم بتونه چند سال ازش کاربکشه یا مثلا نو اورانه باشه مثل mi mix یا sony xz premium یا s7edge یا lg g۶ البته اینا گیمتاشون خیلی بالاست ولی در اخر کدوموش قدیمی نمیشه یا همون ادم ازش خسته نشه

  2. hossein hossein

   واسه مهندسای کامپیوتر فرقی نمی کنه 🙂 این آدما با همه چی کنار میان

 13. امیرحسین مصطفوی امیرحسین مصطفوی

  عجیب‌ترین راهنمایی بود که خوندم!

 14. رضل رضل

  ایفون ۶ دارم خیلی ام دوسش دارم ، عالیه
  قیمت هم فوق العادست

 15. مسعود مسعود

  من با یه آیفون ۶s که ۱۶ گیگ حافظه داره برای همه افراد مخالف هستم و خوشحالم که نسخه ۳۲ گیگ این مدل هم عرضه شد پس حداقل آیفون ۶s با حافظه ۳۲ گیگ را پیشنهاد میکنم
  از طرفی با نظر نویسنده در مورد آیفون۷‌ پلاس با حافظه ۲۵۶ کاملا موافق هستم، بنظرم آیفون۷‌ پلاس فقط با حافظه ۲۵۶ معنا داره البته وقتی این حافظه به کار شما میاد که بخواهید از قدرت و توانایی های واقعی این گوشی استفاده بکنید یعنی بازی های فراوان عکس و فیلم و برنامه های فراوان و کلا فراوانی 🙂
  فعلا که چند هفته ای هست دیجی کالا آیفون۷‌ پلاس با حافظه ۲۵۶ گیگ را موجود نداره ولی امیدوارم حداقل تا فردا موجود بکنه تا مجبور نشم اخر برای خرید برم سراغ مغازه های سطح شهر

  1. سعید عبادی سعید عبادی

   من ظرفیت ۱۶ گیگابایت را برای هر کسی پیشنهاد ندادم!!!

   1. مسعود مسعود

    (من با یه آیفون ۶s که ۱۶ گیگ حافظه داره برای همه افراد مخالف هستم ) بنظرم نگارش خوبی نداشتم و منظورم را بد رساندم
    بهتره اینطور بگم که من حافظه ۱۶ گیگ را به هیچ قشری پیشنهاد نمیکنم، اینکه الان بازی های خوب ۱ گیگ فضا لازم دارند یا هنگام فروش دستگاهتون ۱۶ گیگ را راحت نمیخرند یا از همه مهمتر حتی ایفون تولید ایفون ۱۶ گیگ را کنار گذاشت و نسخه ۳۲ گیگ را جایگزین کرد میتونه جزئی از دلایل بنده باشه که لازم دونستم خاطر نشان کنم کسی نسخه ۱۶ گیگ ایفون را نخره.
    در آخر باید از مقاله جامع و کاربری شما کمال تشکر را بکنم که یک راهنمای عالی در خصوص خرید ایفون هست
    با ارزوی موفقیت روز افزون

   2. محمد محمد

    سلام.
    به نظرتون آیفون ۶s 32GB برای من که دانشجو هستم خوبه؟
    من بیشتر تماس و واتس آپ استفاده میکنم و بعضی اوقات هم موزیک.
    در ضمن شما که لینک خرید میزارید زحمت بکشید خود کالا رو هم موجود کنید.
    با سپاس فراوان

 16. مهدی امینی مهدی امینی

  گارانتی مدیا پردازش بهتره یا داتیس امرتات؟؟
  لطفا راهنمایی کنید؟؟

  1. محمد محمد

   مدیر پردازش خدمات پس از فروشش بهتره یک سال عملکرد گارانتی تعویض کالا داره

  2. سعید عبادی سعید عبادی

   می‌تونید در مورد گارانتی‌های مختلف تحقیق کنید و هر کدام به ایده‌ال‌هاتون نزدیک‌تر هستند رو انتخاب کنید.

  3. مسعود مسعود

   فکر نکنم هیچکدام خدمات قابل قبولی بدهند، ولی من جای شما بودم مدیا پردازش را انتخاب میکردم چون سابقه بیشتری داره و توی عرضه گارانتی سابقه خوب و موفق تری داره و دوم اینکه قیمتهای کمی مناسبتر از داتیس داره

 17. A-JAM A-JAM

  نمیدونم چرا با آیفون نمیتونم ارتباط برقرار کنم:)))

 18. مهدی مهدی

  اطلاعات کاملاً غلط هستند. آیفون ۶s فقط برای دانشجویی هست که پول برای آیفون ۷ نداره؟ تو برخی موارد ۶s از ۷ بهتر هم نشون داده جناب! از نظر قیمت هم فرق زیادی ندارن.

  1. سعید عبادی سعید عبادی

   سپاس از نظرتون
   آیفون ۷ از هر لحاظ قوی‌تر از آیفون ۶s هست این رو میشه با دلیل و مدرک ثابت کرد.
   در مورد خریدار هم، دانشجو در حد یک مثال عینی بود

  2. مسعود مسعود

   اطلاع درست و مفید هست پیشنهاد نویسنده هم کاملا منطقی میباشد.
   من با نظر شما مخالف هستم، شاید در مواردی مثل ظاهر یا نو اوری ایفون ۷ با ایفون ۶s فرقی نداشته باشد اما در هیچ موردی ایفون ۷ از ایفون ۶s ضعیف تر عمل نکرده و همیشه بالاتر و قوی تر از نسخه قبلی بوده.
   در حال حاضر ۶s با ۷ دقیقا ۱۰۰ دلار اختلاق قیمت دارند و داخل فروشگاه دیجی کالا هم این اختلاف قیمت که به تومان حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومن میباشد هم کاملا مشهود است.

 19. سام سام

  مقاله جالبی نوشتید این نشون داد شما عمقی از درک و استفاده ایفون گفتید من هم تو این سری ها از ۵ رفتم تو ۶S Plus خوب سری پلاس برام جالب بود گوشی بزرگ که برای فیلم دیدن هم عالی بود آن قدر که براش از آیتونز فیلم و سریال میخریدم چون فقط کیفیت پخش ایتونز رو تو دنیای مدیای دیجیتالی قبول دارم, اورجینال استودیو ها و TV Provider ها فقط, این قدر برام این موضوع جذاب و لذت بخش بود و کیفیت نرم افزاری iOS را این قدر قبول داشتم که رفتم و اپید پرو ۱۲٫۹ اینجیش رو خریدم و ادامه داستان….

  کیفیت و ساپورت و خدمات اپل این قدر خوبه که هفتگی ازش میخرم و با بخشهای مختلفش در ارتباطم

  به نظرم خوبه که یک مقاله خرید بهترین ایپد را هم ارایه کنید که پاسخ خوبی برای خریداران و انتخابشون خواهد بود.

 20. محمد محمد

  اینا که ناموجودن