بهترین آیفون برای من کدام است؟ (راهنمای خرید آیفون)

۱ دی ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

چند سال ‌پیش، تکلیف‌مان معلوم بود؛ درباره‎ی زمانی صحبت می‌کنم که اپل آیفون‌هایی را که صفحه‌نمایش بزرگ دارند، معرفی نکرده بود. هرکسی می‌خواست آیفون بخرد، فقط در انتخاب دو مورد مردد بود: ظرفیت و رنگ. آیفون ۵s اگر بهترین گوشی بازار نبود؛ حداقل تنها آیفونی بود که می‌شد خرید و البته که برای خرید این گوشی هم باید پول نسبتا زیادی پرداخت می‌شد.

اما این روزها، آیفون‌های زیادی در بازار هستند و تصمیم‌گیری برای انتخاب یکی از آن‌ها که مطابق با نیازهای‌مان باشد، سخت شده است. البته باز هم انتخاب‌ها به تعداد مشخصی آیفون محدود می‌شود. اما شخصا اعتقاد دارم بهترین انتخاب همیشه آن چیزی است که تا حد ممکن به معیار‌های‌مان نزدیک باشد. توجه کنید که احساس نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌مان برای خرید هر چیزی ازجمله آیفون ایفا می‌کند؛ پس انتظار نداشته باشید همیشه با دلیل و منطق بتوان به این نتیجه رسید که چه محصولی را باید خرید. اگر در انتخاب آیفون‌تان هنوز تردید دارید و خیلی از تصمیم‌تان اطمینان ندارید، احتمالا این مطلب کمک می‌کند از بین مدل‌های مختلف آیفون یکی را انتخاب کنید.

شاید با خودتان بگویید چه اهمیتی دارد چه آیفونی بخرم؟! حتما آیفون ۷ بهترینی گوشی‌ای است که می‌توانم تهیه کنم؛ اما در نظر داشته باشید، همیشه گران‌ترین‌ها، بهترین نیستند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
001

آیفون ۶

اگر من مدیر یک شرکت بزرگ بودم یا بیش‌تر کارهای روزمره‌ام را با گوشی انجام می‌دادم، حتما یک آیفون می‌خریدم و خیال‌ام را بابت انجام کارهای روزانه راحت می‌کردم. در جایگاه مدیر یک شرکت، حتی ارسال‌نشدن یک ایمیل یا موفقیت‌آمیز نبودن یک محاسبه‌ی کوچک، تاثیر بزرگی روی معاملات‌ام خواهد داشت. من در جایگاه مدیر، تنها کاری که با آیفون انجام می‌دهم انجام کار‌های روزانه نیست؛ شاید گاهی بخواهم با گوشی بازی یا حتی عکاسی کنم؛ اما ‌قطعا، زمانی برای فیلم‌دیدن در گوشی‌ام نخواهم داشت؛ نهایتا از گوشی‌ام برای دیدن کلیپ‌هایی که این روز‌ها در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شوند، استفاده می‌کنم. حتی بازی‌هایی که انجام می‌دهم نیازمند مشخصات سخت‌افزاری قدرتمند نیستند یا در حد یک عکاس حرفه‌ای عکاسی نخواهم کرد.

پس به خرید آیفون ۶ اکتفا می‌کردم؛ این آیفون از تمام اموری که مدنظرم هستند به‌خوبی پشتیبانی می‌کند.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

002

آیفون۷‌ پلاس

اگر یک «عکاس حرفه‌ای» بودم، در خرید آیفون اصلا شک نمی‌کردم. نه به‌خاطر سیستم‌عامل؛ بلکه به خاطر دوربین‌های دوتایی آیفون۷‌ پلاس، حالت‌های جدید و پرطرف‌دار عکاسی مثل عکاسی بوکه یا عکاسی از چهره و ثبت تصاویر کم‌نظیری از منظره‌ی خاص یا عکاسی در شب که از دوربین‌های دوتایی‌اش انتظار را دارم، این آیفون را انتخاب می‌کردم.

شاید در انتخاب رنگ شک می‌کردم؛ اما در انتخاب مدل ۲۵۶ گیگابایتی شک ‌نداشتم؛ چراکه تا دلم می‌خواهد می‌توانم این گوشی را از عکس‌ها و فیلم‌های‌ام پر کنم. البته این مورد را هم فراموش نمی‌کردم که صفحه‌ی بزرگ آیفون۷ پلاس و نرم‌افزار‌های مختلف ویرایش تصویر در iOS به من کمک می‌کنند تا در این گوشی با بهترین امکانات و در کم‌ترین زمان ممکن، تصاویرم را ویرایش کنم.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

003

آیفون ۶s پلاس

«گیمر خفن» یا خوره‌ی بازی‌های کنسولی هم که باشم، نمی‌توانم چشمم را روی بازی‌های رنگارنگ iOS ببندم. بهترین و جدیدترین بازی‌های فروشگاه اپل را می‌توانم تا چهار سال پس از عرضه‌ی هر آیفون، به‌راحتی در این گوشی‌ها بازی کنم. از این نظر اهمیتی ندارد کدام آیفون را خریده باشم؛ اما من ترجیح می‌دهم یک نمایشگر بزرگ را کنار سخت‌افزاری در اختیار داشته باشم که خیالم را از بابت لذت‌بردن تمام و کمال از بازی راحت کند. درضمن ذهنم هم درگیر این نیست که اگر زیاد با گوشی بازی کنم، باتری‌اش خیلی زود خالی می‌شود.

وقتی شرایط و آیفون‌ها را با هم مقایسه می‌کنم. ترجیح می‌دهم یک آیفون ۶s پلاس بخرم. ارزان‌تر از آیفون۷ است و هر چیزی در سر دارم از بازی کردن گرفته تا دیدن فیلم و مطالعه مطلب با این گوشی امکان‌پذیر خواهد شد.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‌

004

آیفون SE

اگر بخواهم برای خواهرم یک گوشی بعنوان هدیه بخرم، بدون شک روی آیفون SE حساب ویژه‌ای باز می‌کنم؛ چراکه  خیلی از مشخصاتی که یک گوشی همه‌فن‌حریف باید داشته باشد مثل سخت‌افزار قدرتمند و دوربین عالی را دارد. اینکه ابعادش جمع‌وجور باشد تا کنترلش برای دست‌های کوچک راحت‌تر باشد هم تصمیم‌گیری من را راحت‌تر می‌کند. درضمن برای هدیه‌دادن هم چیزی کم ندارد؛ به‌خصوص رنگ رزگلد که شباهت زیادی به رنگ صورتی (رنگ مورد علاقه خیلی از خانم‌ها) دارد.

همه‌ی این موارد را که کنار هم می‌گذارم، قیمت خوبی که این آیفون با توجه به سخت‌افزار قدرتمند، دوربین اصلی باکیفیت و نمایشگر شفافش دارد، تصمیم‌ام را برای هدیه‌دادن این آیفون جدی‌تر می‌کند.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

005

آیفون ۶s

اگر دانشجو باشم، حتما برای انجام پروژه‌های دانشگاهی و مطالعه به تبلت یا لپ‌تاپ نیاز دارم؛ اما برای ارتباط راحت با دوستانم به یک گوشی همه‌چیزتمام هم نیاز دارم. آن‌قدرها هم پول ندارم که بخواهم آیفون۷ بخرم؛ از طرفی برای اینکه بتوانم کارهای مختلفم را انجام بدهم نیاز به دستگاهی دارم که در کنار تبلت اندرویدی یا لپ‌تاپ ویندوزی‌ام بهترین بازده را داشته باشد.

تصمیم دارم تماس‌هایم، شبکه‌های اجتماعی، استفاده به‌عنوان مودم اشتراک‌گذاری اینترنت با تبلت یا لپ‌تاپم، گاهی هم بازی و درنهایت کمی عکاسی را به آیفون جدیدم بسپارم. آیفون ۶s با قیمت مناسبی که این روز‌ها دارد، بهترین انتخاب برای من به‌حساب می‌آید. تازه نسخه‌ی ۱۶ گیگابایتی را هم انتخاب می‌کنم؛ چراکه اصلا نیازی به ظرفیت بالا ندارم تا هزینه‌ی بالایی هم برایم در پی داشته باشد.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

006

آیفون۷

اگر هر کدام از شخصیت‌های بالا باشم و هر شغلی داشته باشم یا حتی دارای علایق عجیب‌وغریب باشم، می‌توانم با آیفون۷ به تمامی آن‌ها جواب بدهم.

با این گوشی دیگر فرقی ندارد، طراح لباس، نویسنده، فوتبالیست، فروشنده، موسیقی‌دان یا دندان‌پزشک باشم؛ آیفون۷ به‌تنهایی تمام مولفه‌هایی را که یک گوشی باید برای برآورده‌ کردن نیاز‌هایم داشته باشد، یک‌جا دارد. عکاسی، گوش‌دادن به موسیقی، بازی‌کردن، وب‌گردی، مطالعه و سرزدن به شبکه‌های اجتماعی با آیفون۷ بهترین حال و هوای ممکن را دارد.

digi_buy_label5

‌‌‌‌‌‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴۲ دیدگاه
 1. Avatar Alireza

  من فکر میکنم آیفون ها همه مثل هم هستند
  چون همه از ios13 بهره مند هستند پس عملکردی شبیه به هم دارند
  مثلا آیفون۸ همان آیفون x است فقط اندازه صفحه نمایش فرق میکنه
  پس فرق نمیکنه تو iphone6 داشته باشی
  یا iphone x

 2. Avatar امیر

  سلام
  دوستان یه سوالی دارم لطفا بدون تعصب پاسخ بدین

  له نظرتون ایفون ۶ اس بخرم یا هواوی nova3i??
  لطفا دلیلتدن رو هم ذکر کنید
  ممنون

 3. Avatar zahra

  من خیلی دلم میخواد یه آیفون بخرم اما نمیدونم کدوم خوبه بدرد میخوره
  ایفون SEیا۶sیافایو اس
  به نظرتون کدوم خوبه واسم کار میکنه
  میخوام در حد پنچ شیش سال واسم کار کنه
  و میخوام بدونم کارای کدوم و دوربین کدوم خوبه
  میخوام بدونم قیمت اشون چنده

 4. Avatar Eli

  من قصد خرید گوشی دارم و بین A5 2017 و J7 pro و آیفون ۶s مردد هستم از یه لحاظ سیستم عامل Ios رو دوست دارم و از یه لحاظ حس میکنم قیمت آیفون ۶s نسبت به اینکه ۳ سال از تولیدش میگذره در مقایسه با قیمت گوشی های سامسونگ که جدیدتر هستن گرونه بنظر شما کدوم گوشی از هر لحاظ بهتره و عمر بیشتری میکنه و کیفیت دوربین کدام بهتر است ؟

 5. Avatar جعفرپور

  سلام. میخواستم بدونم اگه حافظه گوشی برام اهمیت زیادی نداشته باشه و در مورد آیفون ۷ پلاس حافظه ۱۲۸ با ۳۲ به غیر تفاوت حافظه برتری دیگه ای هم داره؟

 6. Avatar حسین

  سلام با عرض خشته نباشید
  من میخوام یک ایفون بخرم ولی گیج شدم کدام سایز صفحه برای من مناسب است
  من بیشتر موزیک گوش میدم و فیلم نگاه میکنم ویکم بازی دوربین خوب و باتری خوب ممنون

  1. Avatar Arian

   بهترین گزینه برای شما + ۶s هستش و به نظر من آیفون ۷ به درد شما نمیخورد همان طور که خودتون گفتید موسیقی گوش میدید و آیفون ۷ جک ۳.۵ میلیمتری را حذف کرده است

 7. Avatar mahdi

  سلام من ایفون ۶دارم به نظر شما می ارزه که یه۷معمولی بگیرم دنبال دوربینو سخت افزارم

 8. Avatar نازنین

  سلام خسته نباشید
  به نظر شما آیفون ۷ plus کدوم رنگش بهتر هست
  با تشکر

  1. Avatar آرام

   سلام
   من ۴سال از إیفون استفاده کردم و حالا قصد خرید گوشی جدید دارم و ی کم دو ب شک شدم برای خرید دوباره ی سری أیفون،از جمله اینکه نمیشه فائل صوتی رو ذخیره کرد؟ نرم افزار مناسبی سراغ دارین؟

 9. Avatar مرتضی

  چی ایفون ۵s کجاش بهترین نبود دوست عزیز من هم ایفون ۵s داشتم هم اس۵ و اس ۴ سامسونگ از هیچ کدومش راضی نیستم باتری شون زود تمون میشه بازی هار رو روان اجرا نمکنند اصلا براشون ابدیت نمیاد و دوربیت خوبی ندارن ولی ایفون دست هر دوشون رو از پشت بسته اقا اگه گوشی خوب میخواد ایفون بخرید از همه لحاض بهترینه تجربه شخصی بنده هست

 10. Avatar یوسف

  سلام آقای عابدی من نوت ۴ دارم و بسیار از سخت افزار راضی ام ولی چیزی که ناراضی ام اندروید و بروزرسانیهای بسیار طولانی مدت اونه بطوریکه تا نهایت دوسال گوشیهای اندرویدی به آخرین اندروید بروزرسانی میشن(بجز پیکسل و نکسوس)و واقعا میخوام آیفون بخرم ولی دوستام که اندرویدی ان ملا از محدودیت ها و سختی های کار با آی او اس میگن و کلا پیشنهاد نمیکنن ولی من انتظارم از گوشی فقط برای شبکه های اجتماعی و عکاسی و گیم هست توی سایتهای مختلف هم مقاله زیاد میخونم و یا سیوشون میکنم بعضی هاش رو به نظرتون من آیفون ۷پلاس بخرم پشیمون نمیشم که ؟باتوجه به اطلاعاتی که شما از نوت ۴ و امکانات اش دارین به نظرتون آیفون با امکانات اختصاصی مثل تاچ سه بعدی و … و دوربین میتونه من رو راضی کنه و جای نوت ۴ رو بده؟ممنون

 11. Avatar حمید

  من آیفون ۶اس دارم ولی فقط واسه ارتباط با دوستان نیست من که ازش خ راضیم خیلی ههم قدرتمنده

 12. Avatar احسان

  در مورد SE منصفانه نگفتید. این گوشی قوی ترین گوشی ۴ اینچی تو دنیا هست که دوربین پشتش عالی کار میکنه و سخت افزار خیلی قوی داره(برابر با ۶S و حتی طبق ویدیویی که خود دیجی کالا منتشر کرد در چند بازی تونست سریع تر از ۶S بازی رو بالا بیاره ) .گوشی جمع و جوری و تنها اشکال دوربین سلفیش هست. تو آزمایش هایی که انجام دادن، گوشی SE تونست عملکرد بهتری در باتری مقابل ۶S پیدا کنه. کلا فقط ۷ از این گوشی بهتر هست. شما غیر مستیم اومدید گفتید مخصوص خانم هاست که واقعا جای تعجب داره.

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه