بهترین دوربین موبایل از دید کاربران دیجی‌کالا مگ

۷ آبان ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
مقایسه دوربین گوشی موبایل

حتما به یاد دارید که به مناسبت تولد یک‌سالگی دیجی‌کالا مگ مسابقه‌ای به نام «کدام عکس، کدام گوشی؟» ترتیب داده بودیم. مسابقه‌ای با حضور هفت گوشی گلکسی نوت ۷، گلکسی اس ۷، HTC 10، هوآوی P9، آیفون ۶S، ال‌جی G5 و سونی اکسپریا Z5 پرمیوم. در این مسابقه قرار بود شما همراهان همیشگی حدس بزنید هر کدام از عکس‌هایی که در ۵ موقعیت مختلف گرفته شده بودند توسط دوربین کدام یک از این ۷ گوشی ثبت شده است. در کنار این ما از شما خواسته بودیم تا در هر موقعیت بهترین عکس را هم از دید خود انتخاب کنید تا در پایان مسابقه بتوانیم بهترین دوربین گوشی موبایل از دید مخاطبان دیجی‌کالا مگ را انتخاب کنیم. حال که مسابقه به پایان رسیده و جوایز برندگان هم اهدا شده، همان‌طور که قول داده بودیم نوبت به بررسی و تحلیل آراء شما می‌رسد. با دیجی‌کالا مگ همراه باشید.

مقایسه اول

«عکاسی منظره شهری»

دانلود عکس‌ها با اندازه کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

CityScape

در موقعیت اول یعنی «عکاسی منظره شهری» گلکسی نوت ۷ موفق شد با کسب ۳۴۴۲ رای از مجموع ۸۶۸۶ رای با اختلاف مقام اول را از دیدگاه مخاطبان کسب کند. همان‌طور که در گالری بالا می‌بینید عکس گلکسی نوت ۷ دامنه‌ی پویای بسیار خوب، جزئیات زیاد و رنگ‌هایی گرم دارد که باعث شده نظر بخش زیادی از کاربران را به خود جلب کند. دامنه‌ی پویای عکس گلکسی نوت ۷ به قدری بالا است که شاید تصور کنید این عکس با استفاده از حالت HDR گرفته شده باشد. ظاهرا سامسونگ تغییرات زیادی را در پردازش نرم‌افزاری دوربین نوت ۷ اعمال کرده بوده؛ چرا که گلکسی S7 علی‌رغم مجهز بودن به سخت‌افزار مشابه از نظر دامنه‌ی پویا در این عکس عملکرد خوبی نداشته و با ۷۷۱ رای به مقام چهارم بسنده کرده است. مقام دوم با ۱۸۰۴ رای به آیفون ۶s رسیده و LG G5 هم موفق شده با اختلاف جزئی ۸ رای بالاتر از S7 و در مقام سوم قرار بگیرد. در این موقعیت HTC 10 با کسب تنها ۴۰۴ رای بدترین عملکرد را از دید مخاطبان داشته. هر چند از دید ما عکس HTC 10 علی‌رغم تیرگی زیاد در بخش‌های سایه، از عکس مه‌گرفته، رنگ و رو رفته و فاقد جزئیات اکسپریا Z5 پرمیوم بهتر است.

مقایسه دوم

«عکاسی نمای نزدیک»

دانلود عکس‌ها با اندازه کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

Macro

‌ظاهرا در موقعیت دوم یعنی «عکاسی نمای نزدیک» رقابت اصلی بین دو گوشی سامسونگ بوده. این بار گلکسی S7 با کسب ۱۹۱۱ رای در جایگاه نخست و نوت ۷ با کسب ۱۸۷۷ رای پایین‌تر از آن و در مقام دوم قرار گرفته است. در این موقعیت عکس این دو گوشی شباهت بیشتری به هم دارد ولی غلظت رنگ در عکس گلکسی S7 اندکی بیشتر است. سونی اکسپریا Z5 پرمیوم هم موفق شده با لنز وایدتر و رنگ‌های گرم خود در این موقعیت رای ۱۱۱۵ نفر را کسب کرده و در جایگاه سوم قرار بگیرد. ما هم موافق هستیم که Z5 Premium در این موقعیت عملکرد بسیار بهتری را نسبت به موقعیت قبلی از خود نشان داده است. این بار HTC 10 با ۱۰۸۶ رای در جایگاه چهارم قرار گرفته و رتبه‌های پنجم الی هفتم به ترتیب با ۹۳۵، ۹۱۵ و ۸۴۷ رای به گوشی‌های LG G5، آیفون ۶s و هوآوی P9 رسیده است.

مقایسه سوم

«عکاسی سلفی»

دانلود عکس‌ها با اندازه کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

Selfie

‌در زمینه‌ی عکاسی سلفی رقابت تنگاتنگی بین چند گوشی دیده می‌شود. در این میان هوآوی P9 موفق شده با کسب ۱۶۰۲ رای خود را از رقبا جدا کرده و جایگاه نخست را از آن خود کند. LG G5 با ۱۴۲۵ رای در مقام دوم قرار دارد و گلکسی نوت ۷ با ۱۳۸۱ رای سوم است. سونی اکسپریا Z5 پرمیوم هم در عکاسی سلفی عملکرد خوبی داشته و تنها با اختلاف ۱۶ رای در جایگاه چهارم قرار گرفته است. رتبه‌های بعدی هم به ترتیب با ۱۰۲۸، ۹۸۷ و ۸۹۸ رای به آیفون ۶s، گلکسی S7 و HTC 10 می‌رسد. جالب است که HTC 10 علی‌رغم این که تنها گوشی با دوربین سلفی مجهز به لرزشگیر اپتیکال بوده، در این رقابت به مقام آخر رسیده است. از دید ما هم دوربین سلفی HTC 10 ضعیف‌ترین عملکرد را داشت. دوربین سلفی HTC 10 در هیچ‌کدام از چندین عکسی که برای مقایسه در این موقعیت گرفتیم موفق نشد فوکوس را به درستی روی صورت سوژه تنظیم کند.

مقایسه چهارم

«عکاسی در نور کم»

دانلود عکس‌ها با اندازه کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

lowlight

‌گلکسی نوت ۷ در موقعیت چهارم یعنی «عکاسی در نور کم» درخشان ظاهر شده است. این گوشی موفق شده با کسب تقریبا نیمی از آراء یعنی ۴۳۰۹ رای با اقتدار در جایگاه نخست قرار گیرد. گلکسی S7 با ۱۳۱۶ رای پس از نوت ۷ قرار دارد. می‌توان اکسپریا Z5 پرمیوم و آیفون ۶s را به ترتیب با کسب ۷۰۵ و ۷۰۴ رای مشترکا در جایگاه سوم قرار داد. رتبه‌های بعدی هم به ترتیب با ۶۴۷، ۵۱۷ و ۴۸۸ رای به دوربین گوشی G5 ال‌جی، HTC 10 و هوآوی P9 می‌رسد.

مقایسه پنجم

«عکاسی با فلش»

دانلود عکس‌ها با اندازه و اطلاعات اگزیف کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

flash

‌با روشن شدن فلش دوربین‌ها، سامسونگ همچنان برتری خود را حفظ کرده. ولی این بار گلکسی S7‌ با کسب ۲۳۳۹ رای از نوت ۷ پیشی گرفته و در جایگاه اول قرار دارد. البته نوت ۷ هم با کسب ۱۶۷۶ رای هنوز اختلاف نسبتا زیادی با سایر رقبا دارد. آیفون ۶s موفق شده با استفاده از فلش، اکسپریا Z5 پرمیوم را پشت سر بگذارد و به تنهایی با ۱۱۵۷ رای در مقاوم سوم قرار بگیرد. البته اکسپریا Z5 پرمیوم همچنان با اختلاف نه چندان زیاد و با ۱۰۵۱ رای آن را تعقیب می‌کند. مقام‌های پنجم تا هفتم هم با ۹۳۳، ۸۰۰ و ۷۳۰ رای به ترتیب به گوشی‌های هوآوی P9، ال‌جی G5 و HTC 10 رسیده است.

جمع‌بندی: بهترین دوربین موبایل از دید مخاطبان

با نگاهی ساده به نتایج تحلیل آراء مردمی می‌توان تشخیص داد که عکس‌های گلکسی نوت ۷ با اختلاف نسبت به سایر رقبا محبوب‌تر بوده است. گلکسی نوت ۷ در تمام موقعیت‌ها جزو سه گوشی برتر از دید مخاطبان بوده و در مجموع ۵ موقعیت با دو مقام اول، دو مقام دوم، یک مقام سوم و ۱۲۶۸۵ رای در صدر جدول قرار می‌گیرد. واقعا جای تاسف است که سامسونگ در پروژه‌ی گلکسی نوت ۷ با شکست مواجه شد و در نهایت مجبور شد برای حفظ امنیت جانی کاربران تولید آن را به کلی متوقف کند. اما شاید گلکسی S7 بتواند در غیاب نوت ۷ جای آن را پر کند. دوربین گلکسی S7 با دو مقام اول، یک مقام دوم و مجموع ۷۳۲۴ رای از دید مخاطبان در رتبه دوم جدول قرار می‌گیرد. اما آیفون ۶s که طبق رای مردم در هیچ کدام از ۵ موقعیت موفق به کسب مقام اول نشده بود، در مجموع با ۵۶۰۸ رای از دید مخاطبان در جایگاه سوم جدول ایستاده است. آیفون ۶s با یک مقام دوم، یک مقام سوم و یک سومی مشترک به این جایگاه رسیده است.

اول سامسونگ گلکسی نوت ۷ ۱۲۶۸۵ رای
دوم سامسونگ گلکسی S7 ۷۳۲۴ رای
سوم اپل آیفون ۶s ۵۶۰۸ رای
چهارم سونی اکسپریا Z5 پرمیوم ۴۹۶۷ رای
پنجم هوآوی P9 ۴۶۲۶ رای
ششم LG G5 ۴۵۸۵ رای
هفتم HTC 10 ۳۶۳۵ رای

در نیمه‌ی پایین جدول رقابت فشرده‌تر است. سونی اکسپریا Z5 پرمیوم با مجموع یک مقام سوم، یک سومی مشترک و ۴۹۶۷ رای در جایگاه چهارم قرار دارد. این در حالی است که هوآوی P9 علی‌رغم رسیدن به مقام اول در عکاسی سلفی به دلیل رای پایین در سایر موقعیت‌ها با ۴۶۲۶ رای پایین‌تر از آن و در جایگاه پنجم قرار دارد. LG G5 هم که مقام دوم عکاسی سلفی و مقام سوم عکاسی منظره شهری را در کارنامه‌ی خود دارد با مجموع ۴۵۸۵ رای با اختلافی اندک در جایگاه ششم جدول قرار گرفته است. در نهایت به HTC 10 می‌رسیم که از دید مخاطبان بدترین عملکرد را داشته است. HTC 10 بدون هیچ مقامی و تنها با ۳۶۳۵ رای در جایگاه هفتم جدول قرار دارد.

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶۲ comment
 1. Avatar mahdispd

  واقعن حیف،حیف ازین که نوت ۷ یعنی بهترین گوشی دنیا از میان رفت از عکساش معلوم بودـکه از نظر همگان محبوب بوده

  1. Avatar FULL HD

   سلام مهدی جان
   بهترین بودن که فقط توعکس نیست

 2. Avatar hamed

  Lumia 950xl

 3. Avatar امیرحسین

  Just iPhone

 4. Avatar سان.

  نوت ۷ فقط برای سخت کردن این مسابقه ساخته شده بود .

 5. Avatar مهدی طارمی

  واقعا حیفه که گوشی مثل نوت۷ تولیدش متوقف شد.
  ولی ان شاالله که اس۷ جاشو پر میکنه.

  نکته جالبم این بود که آیفون با اون همه ادعا نتونست حتی تو یک مورد مقام اول رو کسب کنه،حتی در حالت کلی با اختلاف کمی با سونی سوم شد،که البته حق سونی بود که تو مقام سوم قرار بگیره
  چون در مورد عکاسی منظره شهری
  و نمای نزدیک بهش کم لطفی شده.

  1. Avatar مهدى

   عزيزم نوت ٧يك ماه از معرفيش ميگذشت ولي ٦اس يك سال.اگر نوت٧را با يك فبلت هم رده جديد مثل آيفون٧پلاس مقايسه كنيد مطمئنا ضعيف تر خواهد بود.

   1. Avatar سان.

    مگه ایفون ادعای ساخت گوشی برا کارکرد چندسال ایندرو نداره؟

   2. Avatar امیر

    دقیقا

 6. Avatar عباس

  خدایش دوربین سامسونگ خیلی خوبه

 7. Avatar محسن

  سلام دوست عزیز این راه درست انتخاب بهترین دوربین نیست برای این که عادلانه انتخاب بشه باید عکسا رو بدون اسم و مدل گوشی بزارین تا کاربر به کیفیت رای بده نه به برند و در اخر که رای گیری تموم شد اونوقت مشخص کنین هر عکس مال چه گوشی ایه اینجوری که شما با مدل گوشی عکسو گذاشتین واقعا بچه گانست اکثر سایتای معتبر عکس که میزارن واس مقایسه مدل گوشی رو مشخص نمیکنن و اخر رای گیری مشخص میشه هر کس به چه گوش ای رای داده امیدوارم دفه بعدی این اصلاح انجام بشه

  1. سلام دوست عزیز. اگر از ابتدای مسابقه همراه ما بودید یا همین مطلب رو کمی با حوصله مطالعه می‌کردید متوجه می‌شدید که ما هم در زمان رای‌گیری مدل گوشی‌ها رو مشخص نکرده بودیم. در این مطلب اسم گوشی‌ها روی عکس‌ها قرار داده شده که بتونید اونها رو با نتایج رای‌گیری تطابق بدید.

 8. Avatar ایدین

  من با اکثر پرچمدارها کار کردم . دوربین htc 10 خیلی عکساش قشنگ تر و طبیعی تر شد .
  گوشی هایی که تست کردیم s7 . 6s . note 4 . note 5 .
  تو هر شرایط بدون فلش htc 10 بهتر گرفت اما فلش htc 10 عکسارو یک مقدار نارنجی رنگ کرد .
  از طرفی موقع عکاسی ، سرعت عکاسی با hdr انقد بالاس که همیشه hdr عکساتونو بگیرید و نیازی ندارید که خاموش کنید .
  با تشکر از دیجی کالا

  1. Avatar Navid-ND

   گوشی هایی نظیر Note7 ( بمب ساعتی)
   در برابر HTC10 هیچ شانسی ندارن

 9. Avatar نوید

  گوشیه نکسوس هم اگه میبود خیلی بهتر میبود
  ولی میگن پیکسل خیلی بهتر از همشون ولی اگه نوت 7 بهترین شده
  پس باید منتظره پرچمدار جدیده سامسونگ باشیم

 10. Avatar نوید

  همون نویده قبلیم 🙂
  (گوشیه) پیکسل خیلی بهتر از همشون (هست )؟؟؟؟؟؟؟:::::::::”””””””اشتباه نگارشی داشتم”””””””
  همه اینا که گفتم از نظره دوربینشون گفتم
  چون خیلی مسخرست که گوشی های جدیدی که به بازار میان
  ضده اب نباشن بعد دلیلشو که گوگل میگه این باشه که( ببخشید وقت نداشتم )

 11. Avatar van

  خیلی عالی بود . اما می دانید یکمی این رای گیری قدیمی می زند. خیلی عالی می شود بیاد با موبایل های به روز الان بازار رای گیری را دوبار انجام دهید . ایفون ۷ و zx و mate۹ و v20 را هم یک تستی کرده باشیم .
  فقط یک سوال نفرات برنده به ترتیب کدام مدل انتخاب کردند؟؟؟؟

 12. Avatar sina

  بد نبود اگه یه lumia 950/950xl هم میذاشتین بعد این مقایسه رو میکردین .

 13. Avatar حامد

  دوستان اگه دقت کنین این نظرسنجی بین مالکین گوشی ها انجام شده.
  یعنی اگه کسی گوشی آیفون داشته باشه، هرچقدم عکساش بد باشه نمیره به اچ تی سی رأی بده و بالعکس.
  از نظر بنده این نظرسنجی هیچ گونه اعتبار قانونی نداره، چرا که آرا از روی تعصب و توسط دارندگان عام گوشی ها انجام شده و هیچ گونه کارشناسی روی اونا انجام نشده.
  با تشکر.

  1. Avatar Navid-ND

   دقیقا!
   منم وافقم

  2. Avatar مؤید عذار

   برادر جان!
   زمان رأی گیری، هیچکس نمیدانست که کدام عکس متعلق به کدام گوشیست. خُب! تعصب دیگه کجاست؟!!

 14. Avatar میثم

  نمیدونم چجوری مقایسه کردین که نتایجش با نظرسنجی مردمی سایت gsmarena که LG G5 اول شده بود این همه متفاوته!

 15. Avatar Next is Now

  در واقع رقابت داخلی بین دو گوشی سامسونگ یعنی نوت 7 و اس 7 بود و بقیه با اختلاف در رتبه های بعدی قرار گرفتن فقط میشه از نبود ابر اسمارتفون نوت 7 افسوس خورد

 16. Avatar مهران

  با احترامی که برای دیجیکالا قائلم کاملا بررسی مزخرفی بود. اچ تی سی تو تمام سایت های جهانی دوربینش امتیاز بالایی داره.

  1. Avatar فرشاد

   دقيقاااااا
   داداش اين بخاطره طرفداري و تبليغات سامسونگه
   وگرنه كسايي كه اچ تي سي رو ميشناسن همه ميدونن چ گوشي ايه

   1. Avatar Navid-ND

    با تمام احترامی که برای دیجی قائلم این نظرسنجی اصلا به واقعیت نزدیک هم نبود!
    چون گوشی نظیر HTC 10 که بنظر من از همه ی پرچمدارها بهتر عمل میکنه اینجا نتیجه براش دقیقا برعکس اعلام شده

 17. Avatar حسین

  واقعا حیف شد منم نوت 7 پیش خرید کرده بودم ولی به ناچار اس 7 اج گرفتم مطمئنا به زودی با نوت 8 جبران سامسونگ جبران میکنه .

 18. Avatar جواد

  واقعا جای تاسف داره که بین این نظر سنجی lg v10 نیست
  دوربین v10 از همه اینا بهتره …

 19. Avatar جواد گل محمدی

  با اینکه خودم گوشی های آیفون رو خیلی دوست دارم ولی رای دادن ها اصلا منصفانه نبوده . عکسبرداری های 6s تقریبا تو همه موارد ضعیف تر از بقیه بوده کاملا

  1. Avatar مؤید عذار

   رأی، رأیه!
   رأی بر اساس دیدی است که رأی دهنده، نسبت به یک عکس داره. اینکه چه حس و حالی از یه تصویر میگیره و چقد به دیدِ زنده (مشاهده چشمی) نزدیکتره، و همچنین نسبت به تصاویر دیگه (دامنه رأی گیری) در چه جایگاهی (از منظر رأی دهنده) قرار میگیره و … اینها فاکتورهای مؤثر در رأی به یک تصویر هست.
   خُب! با توجه به اینکه در زمان رأی گیری، معلوم نبود که هر عکسی از کدام گوشی گرفته شده؛ حالا شما بگو منصفانه بودن یا نبودنِ رأی گیری یعنی چه؟!! طرح موضوع انصاف در این خصوص، فاقد وجاهت است.
   اما! جا دارد که در خصوص استاندارد احتمالیِ رعایت شده توسط تیم کارشناسی دیجی کالا، سؤال شود. مثلاً تنظیمات دوربین به چه صورت بود؟ ممکن است اظهار شود که همه در حالت Auto گرفته شده، ولی آیا این کافیست؟! این معیار پذیرفته شده جهانی است؟ جایگاه تنظیمات دستی کجاست؟ فرضاً اگر همه گوشی ها را به یک عکاس حرفه ای بدهیم تا بهترین تنظیمات را برای هر گوشی (و البته با سوژه ثابت و با شرایط محیطی یکسان) انجام داده و عکس بگیرد؛ در این صورت، ترتیب آرا نسبت به عکسها تغییر نمیکرد؟… جایگاه افکتهای اعمالی روی عکسها کجاست؟ امکانات نرم افزاری و قابلیتهای ویرایش عکس (که از هر گوشی نسبت به گوشی دیگر متفاوت است) چه جایگاهی دارد؟ و … اینها (و از این قبیل) عوامل مؤثر در انتخاب یک دوربین مناسب است و جایگاه دوربین هر گوشی را (در سایتها و مراجع معتبر مقایسه کننده و امتیاز دهنده) مشخص میکند.

   ضمن احترام به رأی دهنده ها و انتخاب آنان، و همچنین اقدام پژوهشگرانه دیجی کالا، باید گفت که به نظر میرسد معیارهای لحاظ شده، ناقص بوده و در ساده ترین حالت خود لحاظ شده اند!

   نتیجه: انتخاب گوشی (با معیار دوربین) صرفاً با اتکا به این عکسها، انتخابِ موجه (و مبتنی بر معیارهای استاندارد!) نیست!

 20. Avatar حامد

  با سلام خدمت شما
  در این نظر سنجی جای پرچمداران ویندوزی خالی است که این یک نقص در نظر سنجی است چرا که فقط بین اندرویید و آیفون به مقایسه پرداخته،در هر صورت در صورت اینکه تلفنهای همراهی مانند لومیا 1020 و لومیا 1520و لومیا 950 در این مقایسه شرکت می کردند مسلما رقابت جالبتر میشد
  با تشکر

 21. Avatar مجید

  حیف ایفون 7 نیست. و همینطور پیکسل. ایفون عکساش طبیغی تر از پیکسله. من برای موبایل گرافی حتما از ایفون7 استفاده خواهم کرد. خصوصا سلفی ایفون پلاس که با حالت بوکه عکس میگیره عالیه. این بچه گوگولیا جلو ایفون حرفی برا گفتن ندارن. خصوصا اون بمب ساعتی.. خخخ

  1. Avatar محسن

   توي اين تست ايفون 6 اس هست داداش نه 7.

 22. Avatar reza

  سلام
  واقعا که نمیدونم چرا ایرانی ها یعنی من و شما ها انگار روی مارک تعصب داریم مث اینکه کارخونه
  سامسونگ یا اپل مال پدرامونه همه گوشی ها لنزشون رو از سونی میگرین پس میشه گفت سونی بهترین دوربینه
  ولی مثلا چون هواوی با همکاری المان و چین لنز درست کرده و اصالتش چینه و قیمتش پایینه کسی قبولش نداره توی تمام عکسا
  فقط سونی و هواوی جزئیات بهتر بود سامسونگ که عکساش نرم افزاری خوب میشن وگرنه خود محیط هم انقدری که تو عکس قشنگه
  قشنگ نیس یه کم رو قضاوت ها فک کنیم که اینطوری تصمیم نگیریم که کشور با فساد پر شه
  من یه نقد از دیجی کالا هم بکنم که انگار خود دیجی کالا هم این طرفداری رو از برندها درست کرد اول از اپل تعریف کرد الان از سامسونگ خب در مورد قیمتاشونم بگو معذرت که اینارو گفتم ولی یه خورده روش فک کنید
  یا علی.

  1. Avatar وحید

   دمت گرم

  2. Avatar وحید

   استاد خوب بود قبل از نوشتن نظر کارشناسی خودتون توجه میکردین که موقع نظرسنجی و رای دادن مشخص نشده بود که هر عکس با کدام گوشی گرفته شده!!!
   حالا که برند مورد علاقه شما رتبه پایین تری به دست آورده دیگه به خودتون زحمت ندید که نظرات مردم رو زیر سوال ببرید ???? گریه نداره که!

 23. Avatar مهدی

  سلام
  اینکه یه سایت ایرانی بیاد و نقد و بررسی دوربین گوشی های پرچمدار رو بذاره، اتفاق پسندیده ایه.
  ولی متأسفانه مقایسه نتایج کسب شده در این بررسی با نقد و بررسی های مندرج در وب سایت های مطرح موبایل، این موضوع رو به ذهن متبادر میکنه که احتمالاً بررسی دیجی، در شرایط استاندارد نبوده و شاید خیلی هم از این شرایط به دور بوده.
  موفق باشید

 24. Avatar sina

  جالبه توی مقایسه دوم که عکس اون گل هست ایفون خیلی بهتر از سایر رقبا عکس گرفته ولی معلوم نیس چجوری s7 رای اورده. هواوی سونی اچ تی سی سامسونگ همه عین هم با تفاوت های جزئی هستند فقط ایفون و g5 ثبت رنگ خوبی داشتن . رو هوا رای میدن مردم

  1. Avatar moji

   اصلا مهم نیست که کدوم واقعا خوب میگیره یا کدودم با نرم افزار یا …..
   مهم اینه که وقتی عکسیو میبینی ازش لذت ببری .
   مردم با دوربین گوشی نمیخوان گالری بزارن که!!
   میخوان عکسهای قشنگ از لحظاتشون داشته باشند.

 25. Avatar میثم

  با سلام
  با عرض معذرت؛ واقعا متاسف شدم وقتی نتیجه آرا رو دیدم!! پر واضحه که اکثر رای ها فقط از روی تعصب نسبت به برند بوده و این اصلاً منطقی نیست! اصلاً نباید مدل گوشی ها رو روی عکس ها مینوشتن، فقط در این صورت نتیجه منصفانه بدست میومد. من طرفدار هیچ برندی نیستم، همشون مزایا و معایب خودشون رو دارن. ولی بطور مثال، در اکثر سایت های معتبر موبایل، گوشی LG G5 اکثرًا امتیازهای بالایی رو به خودش اختصاص داده و همچنین HTC 10. ولی اینجا کاملاً برعکسه!!!!

  1. Avatar علی

   زمانی که به این عکس ها رای داده شد،هیچ کس نمیدونست که کدوم عکس متعلق به کدوم گوشیه

  2. Avatar صابر

   دوست عزیز هنگام شروع مسابقه که نام گوشی ها روی عکس ها نوشته نشده بود که..اگه نوشته شده بود که الان همه برنده بودن..همه ی گوشی ها بدرستی در صدر جدول قرار گرفتن

 26. Avatar سان.

  اقای چینه کش شما باید نتیجه رو زودتر از اریه ایفون ۷ و پیکسل منتشر می کردین. خیلی ها بی خبر فقط دارند اعتراض میکنند. و خبر از مسابقه و زمان ان ندارند.

 27. Avatar javid

  سلام پس گوشی Z5 چی شد اون یعنی بدردنمی خوره.

 28. Avatar javid

  یعنی گوشی Z5 هیچی پس.

 29. Avatar zohre

  سلام پس گوشی Z5 چی شد اون یعنی بدردنمی خوره.

 30. Avatar صادق

  به نظر من بررسی استانداردی نبوده

 31. Avatar شهاب

  پرچمدار ها به ترتیب زیر هستش:
  Iphone 6s plus
  note7 که از بازار رقابت خارج شد Note5
  mate 8
  Lg g5
  Z5 Premium
  htc10
  خوب معلومه بیای نوت 7 رو با پی 9 مقایسه کنی نتایج درست نخواهد بود

 32. Avatar وحید

  سلام
  خیلی از این دوستانی که بنا به نظرات آنها این مقایسه را کردین ازروی تعصب انتخواب کردن ولی نظر سنجی تقریبا به واقعیت نزدیک تر
  ممنون از سایت خوبتون

  1. Avatar پرهام

   کاملا با حرفتون موافق ام
   مثلا من خودم طرفدار سامسونگ نیستم اما تو قسمت عکس برداری با نور کم نوت7 به نظر ام باید100درصد آرا رو جمع میکرد اما تعصب بیخود کاربر ها باعث شد بقیه ی موبایل ها هم کمی رای بیارند
   خدایی تفاوت عکس نوت 7 با بقیه تو نور کم خیلی زیاد بود

 33. Avatar حسن زندی

  مطلقا این نظر سنجی نمیتونی مبنای انتخاب بهترینها در دوربین باشه …. این نظر سنجی دقیقا مثل این میمونه که شما بیاییدوازمردم بخواهید بین تیم های استقلال…پرسپولیس…فجرسپاسی…نفت…ملوان…و…
  بهترینها رو انتخاب کنن طبیعیه که حتی در فصلی که نفت قهرمان لیگ هم بشه باز دوتا تیم اول منتخب مردم هستند
  بعبارت دیگه شما تعصبی که در ملت ایران نهادینه شده رو نادید گرفتید و این خطاست.

 34. Avatar امین

  با سلام و خسته نباشید این فقط یه نظر سنجی هستش دلیل نمیشه درست باشه دوستان ایرانی فقط تعصبی رای میدن همین

  1. Avatar مریم

   دوست عزیز وقتی عکسا برای مسابقه قرار گرفتن اصلا اسمی از گوشیا نبود پس تعصبی در کار نبوده کیفیت باعث رای بالا بوده. کاش یخرده در مورد مسابقه و شرایطش مطالعه میکردین .

 35. Avatar یاسر

  سلام اااا این چ کاریه کردید همه گوشی ها بغیر از ایفون 6S ,و اکسپریا z5 premium مال سال 2015 هستند اما درجایی ک اکسپریا xz هست اگه xz بود همشون رو میخوردو بعدش ایفون 7
  بابا این سامسونگ فقط برا داعش نارنجک های خوب درست کرد نه ی گوشی ک شما حسرتشو میخوریداین ی نقد و برسی و رای گیری ناعادلانه بود حیف ک قدر سونی رو نمیدونید

  1. Avatar ali

   xz در مقابل اچ تی سی 10 کم اورد
   یه اخلاقی که سونی داد ها همشون دارن اینکه خودشونو از اپل همیشه پایین میدونن
   ولی ما سام سونگیا همیشه خودمونو بالا تر از اپل می دونیم

  2. Avatar ناشناس

   دقیقا

 36. Avatar yosef

  من یه گله ی کوچولو داشتم که ایفون ۶اس مال یک سال پیشه وهمینطور سونی زد ۵ مال قبل تره یکم غیر منسفانس که با گوشی های امسال مقایسشون کنیم ولی بازم خوبه که این نظر سنجی بی طرفانه بر گذار شد امید وارم بازم از این گونه نظر سنجی ها باشه واینکه دوستان اگر واقعا طرفدار یک برند هستید نقساشم قبول کنید نه الکی چشماتونو رو همه چی ببندید ممنون

 37. Avatar مهدی

  مسخرس عکسای 950xl کجا اینا کجا :))

  1. Avatar سید

   ای بابا گوشی های دیگه کلاس کارشون به لومیا نمیرسه

 38. Avatar رضا

  لومیا ها کجان پس؟
  پیکسل کجاست؟

 39. Avatar سید

  از اینکه درهمه تصاویر ازیک زاویه عکس گرفته شده
  سپاسگزارم

  خداییشی بار دیکه نگا کنید هر یکی از یه جاست و واقعا قشنگترین عکس رو مردم انتخاب کردند.

  مسابقه وقتی درسته مه همه از یک زاوبه باشه

 40. Avatar مجتبی

  از دید مخاطب مهم هست ولی وقتی مخاطب یک برند زیاده خوب برند خودش رو انتخاب می کنه
  مثل سامسونگ
  من عکس های هوآوی p9 رو مقایسه کردم با بقیه البته بدونید که ن نوکیا دارم

  عکس های هوآوی فرق زیادی با نوت 7 نداشت
  پس چرا رای رو بیشتر به اون گوشی ها دادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟