به‌روزرسان بزرگ ویندوز ۱۰ معرفی شد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مایکروسافت در مراسم بیلد ۲۰۱۷ از به‌روزرسان جدید ویندوز ۱۰ رونمایی کرد. این به‌روزرسان جدید که Windows 10 Fall Creators Update نام دارد در شهریور ماه امسال عرضه می‌شود. این شرکت اعلام کرد که تمرکز به‌روزرسان جدید روی انتقال تجربه کاربری برنامه‌های ویندوزی روی پلتفرم‌ّهای اندروید و iOS خواهد بود.

 

از دیگر تغییرات ویندوز ۱۰ که در این به‌روزرسان پیش روی کاربران قرار می‌گیرد می‌توان به ویژگی‌هایی مثل Timeline، Clipboard و ویژگی‌های جدید برنامه OneDrive اشاره کرد. قابلیت Timeline این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که بتوانند وظیفه‌ها روزانه خودشان را با هم به اشتراک بگذارند و لیستی از کارهای خودشان درست کنند. این قابلیت یک امکان جالب به اسم Pick Up Where You Left Off هم دارد که باعث می‌شود بتوانید کاری که روی یک سیستم شروع کرده‌اید را روی چند سیستم مختلف دیگر ادامه دهید و به پایان برسانید. این ویژگی بیش از پیش به درد استفاده روی گوشی‌های موبایل می‌خورد.

مایکروسافت یک Clipboard ابری هم درست کرده که باعث می‌شود چیزی که روی کامپیوتر خودتان کپی کردید را روی گوشی‌های آیفون پیست کنید. از دیگر ویژگی‌های به‌روزرسان جدید مایکروسافت می‌توانیم به اضافه شدن ویژگی‌های جدید به برنامه OneDrive اشاره کنیم. در این ویژگی جدید می‌توانید بدون اینکه کل پوشه مورد نظر در OneDrive را دانلود کنید به یک فایل دسترسی پیدا کنید.

البته شاید یکی از جذاب‌ترین تغییرات ویندوز ۱۰ تغییرات ظاهری آن باشد. مایکروسافت از طراحی Fluent Design رونمایی کرد. مایکروسافت قصد دارد تمام برنامه‌های ویندوز ۱۰ را به این شکل طراحی کند و دیگر از طراحی مترو استفاده نمی‌کند.

منبع: The Verge
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه