به سی سال پیش بازگردید؛ میکرو دوباره عرضه می‌شود

امیرحسین میرزایی ۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مطمئنا به خاطر دارید که چند وقت پیش، از عرضه‌ی دوباره‌ی کنسول قدیمی Nintendo Entertainment System یا همان میکرو برای‌تان گفتیم. نینتندو می‌خواهد این کنسول قدیمی را، با قابلیت‌های جدیدی و قیمتی شگفت‌انگیز، عرضه کند. این شرکت خبر داده است که نسخه‌ی ژاپنی کنسول NES را هم به صورت مینی عرضه خواهد کرد.

کنسول فامیکام، همان مدل ژاپنی کنسول NES است و فقط در این کشور عرضه شده. در نتیجه مدل مینی این کنسول هم فقط برای ‌ژاپن ساخته خواهد شد. درست مثل مدل مینی NES، فامیکام کوچک هم به همراه ۳۰ بازی عرضه خواهد شد. با این حال، برخلاف مدل کوچک NES، دسته‌های فامیکام جدید به کنسول متصل شده‌اند و از آن جدا نمی‌شوند.

minines

بازی‌هایی که روی فامیکام کوچک عرضه می‌شوند، تفاوت زیادی با NES ندارند، اما برای مثال، بازی Kid Icarus روی فامیکام نیست، اما به جای‌اش بازی River City Ransom روی این کنسول نصب است. از نظر قیمتی، Mini Famicom قرار است قیمتی مشابه با همان NES جدید داشته باشد و با قیمت ۵۹۸۰ ین یا حدودا ۵۹ دلار عرضه شود.

هر دو کنسول Mini Famicom و Mini NES خروجی HDMI دارند و اجازه می‌دهند تا باز‌ی‌ها را ذخیره کنید. البته ذخیره‌ی هر بازی به چهار فایل محدود شده است.

می‌توانید در ادامه، ویدیوی معرفی دو کنسول قدیمی نینتندو را که قرار است دوباره عرضه شوند، ببینید. در این ویدیوها، هم بازی‌ها و هم قابلیت‌های این دو کنسول جدید به نمایش در آمده است.

‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar محمد قاسمی

  خواهشا یجوری موجودش کنین تا ما هم بخریم

 2. Avatar سام

  بهترین کنسول بازی تمام تاریخ

  1. Avatar شاهین

   من یک فامیکام زرد رنگ داشتم
   واقعا عالی بهترین در تمام دوران
   زمانی ک بازی های فقط بازی بودند نه فیلم سینمایی