سیب اپ با انتشار بیانیه‌ای نشت اطلاعات کاربرانش را تایید کرد

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سیب اپ

روز گذشته در گزارشی به افشای اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام و فروش آن به مبلغ ۵۰۰ دلار در بازار سیاه اشاره کردیم؛ حال همان فروشنده مدعی است که اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ را هم می‌فروشد.

اپلیکیشن سیب اپ یک فروشگاه نرم افزاری ایرانی است که در دوران تحریم امکان دانلود اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد را برای کاربران داخل ایران فراهم می‌کند و البته کاربران باید برای استفاده از این اپلیکیشن حق اشتراک بپردازند. بر اساس گزارش‌های دریافتی، اطلاعات ۵ میلیون کاربر این فروشگاه شامل نام، شماره تلفن و نشانی ایمیل آن‌ها برای فروش در اختیار سارقین اینترنتی قرار گرفته است.

سیب اپ با انتشار بیانیه‌ای، پس از پذیرش این اتفاق، علت بروز این مشکل را پیکربندی فایروال ذکر کرده و اعلام کرده است که اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقی انجام می‌دهد. در ادامه متن کامل بیانیه سیب اپ را درباره این موضوع مشاهده خواهید کرد:

سیب اپ

این ماجرا با توییت یکی از کاربران ایرانی توییتر علنی شد که اعلام کرد هکری که اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام را می‌فروشد، اکنون مدعی شده که به اطلاعات ۵ میلیون از کاربران سیب اپ (از تاریخ ۴ فروردین) دسترسی دارد. البته سیب اپ در بیانیه خود به این موضوع اشاره کرده است که اطلاعات فاش شده تنها به تعدای ایمیل و شماره تلفن محدود است. در ادامه حساب کاربری این فروشگاه توییت دیگری منتشر کرده و آن را توضیحات تکمیلی بیانیه اول دانسته است:

سیب اپ

پس از این اتفاقات، یکی از کاربران ایرانی در توییتی خطاب به امیر ناظمی (معاون وزیر ارتباطات) ضمن شکایت از حوادث اخیر خواستار توضیح وزارت ارتباطات درباره این اتفاق شد و ناظمی نیز در پاسخ اعلام کرد که وظیفه تامین امنیت کسب‌وکارهای مجازی بر عهده نیروی انتظامی است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه مسئولیتی ندارد.

ناظمی- سیب اپ

امیدواریم با توجه به تعهد سیب اپ به مسئولیت پذیری و جدیت نهادهای مسئول در حراست از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی، بار دیگر شاهد وقوع چنین اتفاقاتی برای کاربران ایرانی نباشیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. Avatar محمد

  اول سلام
  خیلی ببخشید سیب اپ فقط همون شماره و ایمیل رو از کاربراش میگرفته
  دیگه چیز دیگه نداره…..
  نام کاربر و کد ملی اینا رو نداره که نداره
  هر چند اگر داشت اونا رو هم به باد میداد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه