بیانیه مطبوعاتی دیجی‌کالا؛ گزارش صداوسیما درباره احتکار ماسک توسط دیجی‌کالا کذب است

۲۸ اسفند ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بیانیه مطبوعاتی دیجی کالا در مورد گزارش صداوسیما

صبح  شنبه دهم اسفند ۱۳۹۸، در حالی که همکاران عملیات ما، علی‌رغم نگرانی‌ شیوع ویروس کرونا، در حال آماده‌سازی و ارسال ماسک‌های سفارش گذاشته شده مشتریان دیجی‌کالا بودند، مامورین سازمان تعزیرات حکومتی به مرکز پردازش دانش مراجعه کردند و بدون توضیح ۳۴ هزار عدد ماسک فروخته شده به مشتریان دیجی‌کالا را جمع‌آوری کردند. در حالی که طبق صورت جلسه سازمان تعزیرات ۳۴ هزار ماسک موجود بوده است، این عدد در گزارش مغرضانه شبکه تلویزیونی ایران کالا، به دروغ ۵ میلیون عدد عنوان شد. لازم به ذکر است که کلیه این ۳۴ هزار عدد ماسک در چندین روز پیش به فروش رفته و به نوبت در حال آماده‌سازی و ارسال به مشتریان بوده‌ است. ضمنا دیجی‌کالا در راستای مسئولیت اجتماعی خود از فروش این ماسک‌ها هیچ انتفاع مالی نداشته و این ماسک‌ها را با قیمت خرید به فروش رسانده است. بر این اساس هرگونه ادعای احتکار و سواستفاده از ارائه‌ی این خدمات به هموطنان در سراسر ایران، بی‌اساس، مغرضانه و کذب کامل است.

این اتفاق در حالی رخ داده که دیجی‌کالا چهار روز پیش طی نامه‌ای رسمی به وزارتخانه‌های ارتباطات، بهداشت و صمت آمادگی خود را جهت در اختیار قرار دادن تمام توان لجستیکی و زیرساختی برای عرضه ماسک و کیت‌های بهداشتی را با حاشیه سود صفر و بدون هیچ چشم داشت اقتصادی، اعلام کرده بود. (نامه پیوست شده است). همانطور که پیش از این به اطلاع مردم عزیز کشور رسانده بودیم، دیجی‌کالا با تمام توان زیرساختی و لجستیکی خود برای هرگونه کمک در اختیار مردم و بخش سلامت کشور است. بر این اساس دیجی‌کالا تنها در هفته اول پس از اعلام خبر شیوع کرونا بیش از ۲۲۰ هزار ماسک با سود صفر توزیع کرده است.

ضمن عذرخواهی از ۸ هزار مشتری عزیز دیجی‌کالا که از نقاط دور و نزدیک کشور این ۳۴ هزار ماسک‌ را خریداری کرده بودند، اعلام می‌کنیم که این ماسک‌ها هم اکنون در اختیار معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت، قرار دارد و در نتیجه قادر به ارسال سفارش شما نیستیم. اطمینان خاطر می‌دهیم در اسرع وقت مبالغ پرداخت شده، به صورت کامل به مشتریان توسط دیجی‌کالا عودت داده می‌شود.

کارکنان دیجی‌کالا فرزندان این کشور هستند و در این شرایط سخت بدون تعطیلی، با پذیرش همه خطرات و با تمام توان در کنار مردم عزیز ایران ایستاده‌اند.

خاطر نشان می‌شود براساس ماده ۶ بند ۱۱ قانون مطبوعات؛ شبکه ایران کالای صداوسیما و کلیه رسانه‌هایی که این خبر را منتشر کرده‌اند ملزم به انتشار تکذیبیه دیجی‌کالا هستند. شکایت و پیگیری حقوقی برای دیجی‌کالا محفوظ است.

 

نامه رسمی دیجی‌کالا به وزراتخانه ارتباطات

بیشتر بخوانید:
مدیرکل تعزیرات کشف ۵ میلیون ماسک از دیجی کالا را تکذیب کرد

دیدگاه شما

۴۷ دیدگاه
 1. Avatar محمد

  دوستان اشاره کردن و درست هم میگن من هم میخواستم سفارش ماسک بدم هی میگفت تموم شده با اینکه به مرحله آخر یعنی پرداخت میرسیدم ناموجود میشد اما تونستم یک نوع ماسک سفارش بدم و فهمیدم مشکل از اونجاست که مردم ثانیه ای همه ریخته بودن و داشتن میخریدن. امیدوارم کمی فرهنگ داشته باشیم! بهرحال من ماسکی که سفارش داده بودم به موقع رسید به دستم و مشکلی از دیجی کالا ندیدم تا الان

 2. Avatar علیرضا مولا

  خوبه که از بعضی از شبکه ها باور نکنید.

 3. Avatar عباس

  دیجی که من میشناسم همچین کاری نمیکنه

 4. Avatar Saeed

  همین چند روز اخیر قبل از انتشار خبر, دیجیکالا در حال فروش ماسک بود و برای جلوگیری از خرید عمده اونها رو کم کم روی سایت میذاشت که دو بسته هم خودم خریدم. پس چطور ممکنه احتکار کرده باشه؟ چرا کسی تصویری از پنج میلیون ماسک نشون نداد؟

 5. Avatar بیژن

  سلام….در صداقت دیجی کالا و خدمت رسانی عالی اش که شکی نیست ولی در مورد ماسک چیزی که بنده مشاهده کردم و حتی در تماس با دیجی کالا اعتراض کردم این بود که:
  ماسک و قیمتش در صفحه اعلام میشد ولی وقتی جهت سفارش روی صفحه میزدیم اعلام میکرد موجود نیست….

  چند بارو برای انواع ماسک امتحان کردم ولی نشد….حالا این دوستانی که سفارش داده اند نمیدانم چه جوری انجام داده اند؟؟!!!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه