بیمارستانی در انگلیس از واقعیت مجازی برای MRI کودکان استفاده می‌کند

۲ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

استفاده از دستگاه MRI می‌تواند برای افراد مختلف به خصوص کودکان ترسناک باشد. به همین دلیل بیمارستانی در کشور انگلیس اپلیکیشن واقعیت مجازی ساخته تا کودکان با استفاده از این برنامه بتوانند با فضای MRI و روند کار آن آشنا شوند.

در حال حاضر این برنامه برای گوشی‌های اندرویدی ساخته شده و با هدست واقعیت مجازی Google Cardboard و سایر محصولات موجود در بازار هم کار می‌کند. کودکان با استفاده از این برنامه می‌توانند به صورت ۳۶۰ درجه محیط بیمارستان و دستگاه MRI را ببینید. در ادامه می‌توانید ویدیویی که از این برنامه و محتوایی که نشان می‌دهد را مشاهده کنید.

از آنجایی که برای MRI بیمار باید آرامش خودش را حفظ کند، این اپلیکیشن می‌تواند به افراد کمک کند تا خونسردی خودشان را حفظ کنند. بیمارستان Kings College  که این برنامه را برای بیماران طراحی کرده گفته که نسخه‌ی iOS آن به زودی منتشر می‌شود. این برنامه به صورتی طراحی شده که بیماران کم سن و سال به راحتی از آن استفاده کنند.

تیم سازنده این اپلیکیشن گفته‌اند که در آینده برنامه‌های دیگری برای دستگاه‌های مختلف می‌سازند تا بیماران با آن‌ها آشنایی بیشتری پیدا کنند و ترسی از آن‌ها نداشته باشند.

منبع: The Verge

‌‌‌‌

telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه