تایزن در قالب تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ به ایران آمد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مدت زمان زیادی از رونمایی سیستم‌عامل «تایزن» (Tizen) توسط سامسونگ نمی‌گذرد؛ اما در همین مدت کوتاه این سیستم‌عامل در قالب تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ وارد بازار ایران شده است. سیستم‌عامل تایزن که پس از سال‌ها تحقیق و توسعه معرفی شده، بنای اصلی مفهوم اینترنت اشیا محسوب می‌شود که اخیرا توسط مدیران ارشد سامسونگ، معرفی شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده سرمایه‌گذاری سنگینی روی این سیستم‌عامل انجام شده است؛ تا جایی که بر اساس اعلام سامسونگ از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ میلادی تمامی تلویزیون‌های هوشمند این شرکت از سیستم‌عامل تایزن استفاده خواهند کرد.

سیستم‌عامل تایزن، نگرانی طرفداران اندروید در مورد سازگاری با اپلیکیشن‌های رایج موجود در بازار را هم برطرف کرده. از آنجا که تایزن یک سیستم‌عامل متن باز (Open Source) است، امکان اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در آن ممکن شده است. شاخصه‌ی دیگر تایزن، سرعت بالای این سیستم‌عامل است که باعث افزایش بهره‌وری و عمل‌کرد بهتر دستگاه‌ها می‌شود. به این ترتیب، محدودیت‌های سیستم‌عامل قدیمی تلویزیون‌های هوشمند که مبتنی بر لینوکس بود هم برطرف شده است؛ هم‌چنین با امکان ارایه‌ی اپلیکیشن‌های تخصصی برای این دستگاه‌ها، پیش‌بینی می‌شود با ظهور تایزن تلویزیون مفهومی فراتر از دستگاهی برای تماشای شبکه‌های مختلف تلویزیونی باشد.

در تلویزیون‌های مجهز به تایزن، علاوه بر تفاوت در سیستم‌عامل، تغییرات زیادی هم در نمای پنل دسترسی به ویژگی‌های هوشمند دستگاه‌ها وجود دارد. مهم‌ترین تفاوت همان‌گونه که در بالا هم اشاره شد سرعت بالای دسترسی به محتوای مورد نظر است که ریموت کنترل پیشرفته‌ی این دستگاه کارایی آن را دو چندان کرده است. با فشردن کلید اسمارت روی ریموت کنترل، اپلیکیشن‌ها روی نواری در پایین صفحه‌ی تلویزیون نمایش داده می‌شوند. سهولت در اشتراک‌گذاری محتوا بین تلویزیون و دستگاه‌های هوشمند از دیگر ویژگی‌هایی است که پیشرفت چشم‌گیری در این زمینه به‌شمار می‌رود.

منبع: Samsungبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. داود

    دیجی جان لطفا “Evolution Kit” رو هم که قراره سیستم تلوزیونهای سری ۸ و ۹ سال ۲۰۱۵ سامسونگ رو به تایزن ارتقا بده در صورت امکان حتما بیارید….

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما