آغاز تردد اتوبوس‌های تکنولوژیک در نیویورک

۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بزودی سیستم حمل و نقل عمومی منطقه‌ی کویینز شهر نیویورک مجهز به اتوبوس‌هایی خواهند شد که اینترنت Wi-Fi و درگاه شارژ USB دارند. قرار است تا دو سال آینده ۲۰۴۲ اتوبوس تکنولوژیک در سطح شهر نیویورک تردد کنند.

گفته شده که این اتوبوس‌ها حداکثر در بهار یا تابستان سال آینده وارد سیستم حمل و نقل عمومی این کلانشهر خواهند شد.

حدود یک ماه پیش فرماندار شهر نیویورک، «اندرو کومو» (Andrew Cuomo) به شهروندان خبر داده بود که اتوبوس‌های تکنولوژیک را در این شهر راه‌اندازی خواهد کرد. گویا چیزی تا تحقق این ایده نمانده. چندی پیش ایستگاه‌های متروی این شهر به وای‌فای مجهز شدند و حالا هم قرار است ۷۰ دستگاه اتوبوس مجهز به اینترنت وای‌فای در این شهر به حمل و نقل مسافران بپردازند. گفته شده که این اتوبوس‌ها حداکثر در بهار یا تابستان سال آینده وارد سیستم حمل و نقل عمومی این کلانشهر خواهند شد.

ضمنا هریک از این اتوبوس‌ها دارای ۵۵ درگاه شارژ USB و سه نمایشگر LCD برای نشان دادن اطلاعات مربوط به خیابان‌ها و ایستگاه‌ها است.

بعد از کویینز هم نوبت به سایر منطقه‌های نیویورک می‌رسد؛ در مرحله‌ی بعد، از این اتوبوس‌های تکنولوژیک ۷۰ دستگاه برای بروکلین، ۲۰۹ دستگاه برای برانکس و ۱۸ دستگاه برای منهتن اختصاص پیدا می‌کند. این طرح تا دو سال آینده محقق خواهد شد.

در مجموع ۲۰۴۲ دستگاه اتوبوس تکنولوژیک جایگزین ۴۰ درصد اتوبوس‌های فعلی نیویورک خواهند شد.

mta-high-tech-bus-new-york-wifi-internet._-2



منبع: Governor.ny و MTA.info

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar ع

    این کپنهاگ ما همین الان مدتهاست که تمام اتوبوسهاش همه اینها رو داره. 😛

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه