تغییر نام کاربری پلی‌استیشن بالاخره ممکن خواهد شد

۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۹:۰۰ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دسته پلی استیشن 4

به نظر می‌رسد که بالاخره و پس از سال‌ها انتظار و درخواست، کاربران شبکه‌ی پلی‌استیشن بالاخره می‌توانند اسم کاربری خود را تغییر دهند. طبق گزارشی که خبرگزاری کوتاکو منتشر کرده است، استودیوهای بازی‌سازی مشغول آماده سازی زیرساخت‌های خود برای پشتیبانی از قابلیت تغییر نام کاربری پلی‌استیشن هستند.

سه نفر از سه استودیوی بازی‌سازی مختلف، به صورت ناشناس به خبرگزاری کوتاکو گفته‌اند که شرکت‌هایی که بازی چند نفره دارند، در حال آماده سازی برای اجرای قابلیت تغییر نام کاربری شبکه‌ی پلی‌استیشن هستند. طبق گفته‌ی آن‌ها، در طول چند ماه گذشته شرکت‌ها مشغول برطرف کردن باگ‌ها و تنظیم سیستم‌های خود برای این موضوع بوده‌اند.

استودیوهای بازی‌سازی مشغول آماده سازی زیرساخت‌های خود برای پشتیبانی از این تغییر بزرگ پلی‌استیشن هستند.

نفر چهارمی هم از یک استودیوی دیگر، تصویری به خبرگزاری کوتاکو ارایه داده است که در آن، قابلیت «تغییر نام کاربری» (Edit Username) در بخش پروفایل به چشم می‌خورد. البته این تصویر توسط کوتاکو منتشر نشده است.

این شرکت‌های بازی‌سازی هم‌چنین به کوتاکو گفته‌اند که سونی حساب کاربری هر فرد در شبکه‌ی پلی‌استیشن را با اسم کاربری او شناسایی می‌کند؛ یعنی خبری از یک کد شناسه برای هر پروفایل نیست. در نتیجه ظاهرا تغییر کلی این سیستم، مشکلاتی را برای بسیاری از بازی‌های آنلاین، مشخصا بازی‌های قدیمی، به وجود خواهد آورد.

تغییر نام کاربری پلی استیشن

هنوز کاملا نمی‌دانیم قابلیت تغییر نام کاربری شبکه‌ی پلی‌استیشن چه زمانی قرار است فعال شود. با این حال، «شاون لیدن»، مدیر استودیوهای بازی‌سازی سونی، چند وقت پیش گفته بود که ممکن است تا پایان سال ۲۰۱۸ قابلیت تغییر نام کاربری پلی‌استیشن را فعال کنند.

راه اندازی شبکه‌ی پلی‌استیشن به سال ۲۰۰۶ باز می‌گردد؛ یعنی در حال حاضر ۱۲ سال است که شبکه‌ی پلی‌استیشن راه افتاده. بسیاری از بازی‌کننده‌ها و کاربران شبکه‌ی پلی‌استیشن، ۱۲ سال پیش اسم‌هایی ساخته‌اند که در حال حاضر چندان از آن‌ها راضی نیستند؛ اسم‌هایی خجالت آور یا اسم‌هایی که دیگر به هیچ چیز آن‌ها نمی‌آید.

منبع: Kotaku

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar shahabmp

    یعنی رفیق پشمل منم نمیاد توی برنامه نویسیش از username استفاده کنه یه کد شناسه ای چیزی تایین میکنه 😀 این چیزا در حد آبروریزیه خدایی!!!