عصری نوین در سرگرمی‌های خانگی با تلویزیون‌های QLED سامسونگ

۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰ ۳ اسفند ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

 

شرکت سامسونگ الکترونیکس حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) سری تلویزیون‌های QLED  خود شامل Q7، Q9 , Q8 را برای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در همایش منای سامسونگ در سنگاپور رونمایی کرد.

مصطفی سادیک، مدیر ارشد منطقه‌ای نمایشگرهای تصویری در دفتر خاورمیانه و شمال آفریقای سامسونگ الکترونیکس، می‌گوید:«ما از شروع عصر QLED در بازارهای خاورمیانه و شمال آفریقا بسیار خوشحالیم. امروز ما واقعی‌ترین تصاویر را با استفاده از تلویزیون‌های QLED ارایه می‌کنیم. ما به حرف مشتریان‌مان گوش کرده‌ایم و فناوری‌ها و نوآوری‌هایی اجرا کرده‌ایم که در زمینه تجربه بصری مشکلات را از میان می‌برد و در عین حال ارزش بنیادین تلویزیون را از نو تعریف می‌کند.»

بهترین کیفیت تصویر سامسونگ تاکنون

از آنجا که کیفیت تصویر اولویت اصلی مصرف‌کنندگان سراسر جهان است، تلویزیون‌های QLED  سامسونگ ۲۰۱۷ در واقع یک قدم دیگر رو به جلو هستند. این سری جدید عملکردی فوق‌العاده بهتر در مورد رنگ‌ها دارد و فضای رنگ DCI-P3 را کاملا دقیق نمایش می‌دهد. تلویزیون‌های QLED اکنون می‌توانند ۱۰۰ درصد حجم رنگ را تولید کنند. به این معنی که می‌توانند تمامی رنگ‌ها را در هر سطحی از روشنایی بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت نمایش دهند. به‌ صورتی که حتی در بالاترین سطح روشنایی نیز کمترین میزان تفاوت در آنها دیده می‌شود.

این پیشرفت نتیجه استفاده سامسونگ از مواد فلزی جدید کوانتوم‌دات است که به تلویزیون امکان می‌دهد بازه رنگ‌ها را با جزئیاتی بسیار بیشتر از تلویزیون‌های معمولی به تصویر بکشد.

این کوانتوم‌دات‌های جدید به تلویزیون‌های QLED سامسونگ امکان می‌دهد مشکی پررنگ و جزئیات بسیار آن را بدون توجه به میزان روشنایی و تاریکی اتاق یا تاریک و روشن بودن صحنه نمایش، به تصویر بکشد. با داشتن فناوری آلیاژ فلزی کوانتوم‌دات، دیگر برای بهینه کردن عملکرد دستگاه در حوزه رنگ نیازی به کاستن از عملکرد در حوزه روشنایی ندارد که البته این بخش نیز ارتباطی با میزان باز بودن زاویه دید پیدا نخواهد کرد.

QLED TV (2)

متعهد به حل مشکلات اصلی مصرف‌کنندگان

سامسونگ در کنار رونمایی از محصولات خود خصوصیات جدیدی را در طراحی‌ها به نمایش گذاشت که برخی از مهم‌ترین مشکلات اصلی بینندگان تلویزیون‌ها را حل می‌کند.

سادیک می‌گوید:«مسائلی که مصرف‌کنندگان در سراسر جهان و در منطقه ما با آن روبه‌رو هستند، مانند به‌هم‌ریختگی کابل‌ها، بزرگ بودن پایه دیواری و مجموعه‌ای از دستگاه‌ها که باید زیر تلویزیون قرار داده شود، دیگر مشکل‌زا نخواهد بود. محصولات سال ۲۰۱۷ ما متمرکز بر مسائل واقعا مهم مانند محتوای موضوع نمایش است.»

بهینه‌سازی طراحی و کاربرد سری تلویزیون‌های QLED شامل یک کابل شفاف «اتصال نامرئی» است که تمامی دستگاه‌های جانبی را به تلویزیون وصل می‌کند. در کنار این مساله، پایه دیواری باریک این تلویزیون‌ها نیز به مصرف‌کننده امکان می‌دهد دستگاه خود را به سادگی و سریع روی دیوار تنظیم کند. برای کسانی که ترجیح می‌دهند تلویزیون را روی دیوار قرار ندهند، سامسونگ دو پایه متفاوت عرضه کرده که به زیبایی تلویزیون‌های QLED در مقام یک وسیله خانگی می‌افزایند. مصرف‌کنندگان می‌توانند پایه استند استودیویی را انتخاب کنند که شبیه پایه تابلوهای نقاشی است یا پایه ظریف گراویتی را برگزینند که در صورت اتصال به تلویزیون شبیه یک مجسمه مدرن می‌شود.

samsung-qled-tv

هوشمندترین تلویزیون سامسونگ

شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۷ بر تحول مداوم تلویزیون‌های هوشمند خود متمرکز بوده و تجربه‌ای ساده و متمرکز در اختیار مصرف‌کنندگان خود قرار داده است که تمامی محتوای سرگرمی آنها را در بر می‌گیرد؛ مثلاً کنترل از راه دور هوشمند سامسونگ به مصرف‌کننده امکان می‌دهد تمامی دستگاه‌های متصل به تلویزیون را تنها با یک وسیله کنترل کند.

امسال رابط کاربری اسمارت‌هاب با استفاده از اپلیکیشن بهینه‌شده اسمارت ویو، وارد گوشی‌های هوشمند سامسونگ شد که می‌تواند پیش‌نمایشی کلی از تمامی محتوای موجود را در صفحه اصلی برنامه نمایش دهد. از این رو مصرف‌کننده می‌تواند با استفاده از گوشی خود برنامه تلویزیونی را انتخاب کند یا برنامه‌ای را در خدمات VOD نمایش دهد. کاربران می‌توانند انتخاب کنند که هشدارهای مربوط به برنامه‌های مورد علاقه خود مانند زمان پخش را در تلفن همراه‌شان دریافت کنند.

در حوزه محتوا نیز سامسونگ در حال همکاری با شرکای جهانی همچون MBC Shahid و Starz play است و در ایران به تازگی با همکاری شرکت باران تلکام، اپلیکیشن آیو را معرفی کرده است. اپلیکیشن آیو نخستین تلویزیون اینترنتی رسمی کشور به شمار می‌رود. سامسونگ همچنین در حوزه انقلاب ۴K و HDR نیز پیشرو بوده و شرکای جهانی و منطقه‌ای نیز مجموعه‌ای بزرگ از برنامه‌ها را برای این حوزه ارائه می‌کنند.

مصرف‌کنندگان تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ مزایای اضافی انعکاس (mirroring) تصویر و صدا را نیز در اختیار خواهند داشت که به آنها امکان می‌دهد برنامه را به طور مستقیم روی یک صفحه‌نمایش ثانویه نمایش دهند و با استفاده از گوشی خود، صدای تلویزیون را به هدست منتقل کنند.

تلویزیون‌های QLED سامسونگ از سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ در فروشگاه‌های منتخب سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا ارائه خواهد شد.

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Next is Now

    بی نظیره . . .