تلویزیون هوشمندتان را دست کم نگیرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

نظرسنجی‌ها درباره ترجیحات اصلی مصرف‌کنندگان برای انتخاب تلویزیون جدید نشان می‌دهد اولویت‌های این حوزه در چند سال اخیر تا حد زیادی تغییر کرده است. تا چند سال پیش کیفیت تصویر، قیمت مناسب و اندازه صفحه نمایش، نکات اصلی مورد توجه مصرف‌کنندگان برای انتخاب تلویزیون بودند. اما نظرسنجی‌های انجام شده درباره دیدگاه‌های مصرف‌کنندگان آمریکایی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ نشان داد اهمیت این موارد برای مصرف‌کنندگان کاهش پیدا کرده و در مقابل اهمیت هوشمند بودن تلویزیون از ۱۵.۱ درصد به ۲۹.۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

آیا تلویزیون‌ها واقعا هوشمندند؟

سامسونگ از سال ۲۰۱۰ با اضافه کردن قابلیت‌هایی مانند فروشگاه اپلیکیشن‌های تلویزیونی، امکان گشت و گذار در اینترنت، نمایش همزمان برنامه تلویزیونی و اپلیکیشن‌ها و حتی پشتیبانی از خرید اینترنتی، تلاش‌کرد تلویزیون‌های خود را هوشمندتر کند.

اما چه چیزی یک تلویزیون را هوشمند می‌کند؟ سامسونگ از طریق پروژه‌ای به نام EDEN تصمیم گرفت به این سوال پاسخ دهد. EDEN نام پروژه‌ایی است که در تلویزیون های جدید هوشمند سامسونگ پیاده‌سازی شده و امکان دسترسی به محتواهای ویدئویی و کلیپ های جدید اپلیکیشن ها را با تنها دو کلیک امکان‌پذیر می‌کند.

افزایش ۳.۳ برابری استفاده از اپلیکیشن‌های تلویزیون

شرکت سامسونگ با ایجاد امکان شناسایی خودکار دستگاه‌های متصل به تلویزیون و کنترل همه دستگاه‌های جانبی از طریق ریموت کنترل تلویزیون، تلاش کرد تلویزیون‌های خود را هوشمندتر کند. جستجوی محتوا و دسترسی به آن نیز با تغییراتی در منوی تلویزیون تسهیل شده و اکنون اپلیکیشن و محتوای پیدا شده در یک ردیف مجزا پایین صفحه نمایش داده می‌شود.

از زمان استفاده از محتوای «تجربه یکپارچه» در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ، میزان استفاده از اپلیکیشن‌ها و خدمات این تلویزیون‌ها تا ۳.۳ برابر و دفعات استفاده از یک کنترل از راه دور برای کنترل دستگاه گیرنده نیز تا ۱.۶ برابر افزایش پیدا کرده است.

قابلیت‌های جدید

شرکت سامسونگ برای شروع در ماه‌های پایانی سال ۹۵ با اپلیکیشن آیو اقدام به معرفی  اولین تلویزیون اینترنتی در پلتفرم تلویزیون در ایران نمود و همچنان سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های بومی بیشتری را در سال‌های آتی برای کابران تلویزیون های هوشمند خود معرفی خواهد کرد.

‌‌‌‌برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما