سرویس استریم Vevo فعالیت خود را در یوتیوب متمرکز می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سرویس استریم Vevo

سرویس استریم Vevo قصد دارد اپلیکیشن‌های iOS و اندروید خود را طی چند هفته‌ی آینده تعطیل کند. همچنین این سرویس اعلام کرده که وب‌سایت پخش‌کننده‌ی ویدیوهایش را هم به حالت تعلیق درمی‌آورد. این تصمیم پس از مدت‌ها بررسی روی میزان مراجعه‌ی کاربران به پلتفرم‌های مختلف برای دیدن ویدیوهای این شرکت گرفته شده است. Vevo اعلام کرده که بیشترین مراجعه برای دیدن ویدیوها از طریق کانال یوتیوب رسمی این سرویس بوده و به همین دلیل تصمیم گرفته تا توجه خود را به صورت کامل به این کانال معطوف کند. Vevo یک سرویس اشتراک‌گذاری و پخش ویدیو و موسیقی است که فعالیت خود را از زمستان سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز کرد. این سرویس همکاری گسترده‌ای را با هنرمندان سراسر جهان آغاز کرد و اساس کسب درآمد خود جذب و پخش تبلیغات قرار داد.

سرویس استریم Vevo به عنوان یکی از غنی‌ترین آرشیوهای موزیک ویدیو قصد دارد با تعطیل کردن اپلیکیشن‌های iOS و اندروید خود، فعالیت خود را به صورت متمرکز در یوتیوب ادامه دهد.

سرویس یوتیوب اخیرا با اعمال تغییراتی، ارائه‌ی خدمات جدیدی را آغاز کرده است. طی هفته‌های بخش تخصصی موسیقی یوتیوب آغاز به کار کرد که گفته می‌شود قرار است جای سرویس Google play Music را بگیرد. این اتفاق خبر خوبی برای افراد علاقمند به استریم موزیک ویدیو محسوب می‌شود. Vevo هم با توجه به تغییرات بنیادی یوتیوب در زمینه‌ی استریم موزیک ویدیوها، تصمیم گرفت تا به جای ورود به رقابت با این سرویس قدرتمند گوگل، فعالیت‌های خود را در بستر آن متمرکز کند. از این به بعد افرادی که از اپلیکیشن‌های iOS و اندروید این سرویس استفاده می‌کنند، هیچ اعلانی در زمان اضافه شدن ویدیوهای جدید دریافت نخواهند کرد.

با این‌حال کاربران Vevo می‌توانند پلی‌لیست‌های خود را از طریق ابزاری که در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود به یوتیوب منتقل کرده و همچنان اطلاعات خود را نگهداری کنند. البته اعلام شده این سرویس برای کاربرانی که از اپلیکیشن مخصوص تلویزیون‌های هوشمند استفاده می‌کنند همچنان فعال خواهد بود. زمان خاصی برای پایان فعالیت این نسخه از اپلیکیشن اعلام نشده است. این سرویس قصد دارد همچنان راه‌های کسب درآمد خود را نگه داشته و آن‌ها را گسترش دهد. Vevo به عنوان یکی از بزرگ‌ترین حامیان موزیک‌ ویدیوهای رسمی بسیاری از هنرمندان شناخته می‌شود. سال‌هاست که حق پخش اول موزیک ویدیوهای زیادی از هنرمندان سراسر جهان به این سرویس داده می‌شود.

شرکت Vevo حاصل یک همکاری گران‌قیمت بین سه شرکت قدرتمند تهیه و پخش موسیقی است. شرکت‌های یونیورسال میوزیک گروپ، سونی میوزیک اینترتینمنت و وارنر میوزیک گروپ با این همکاری توانسته‌اند مجموعه‌ای بسیار ارزشمند از موزیک ویدیو را جمع‌آوری کنند.

منبع: Phone Arenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما