تولید پلی‌استیشن ۳ به پایان می‌رسد

مجید نوردوست ۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۵ 29 مارس 2017

شرکت سونی قصد دارد به تولید کنسول پلی‌استیشن ۳ در کشور ژاپن خاتمه دهد. این کنسول بازی در کشور ژاپن با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. حتی این کنسول بازی که در سال اول با مشکل فروش مواجه بود، در ژاپن شرایط بسیار خوبی داشت. البته که در حال حاضر کنسول پلی‌استیشن ۴ فروش بسیار بهتری نسبت به پلی‌استیشن ۳ دارد و سونی را در شرایط خوبی قرار داده است.

کنسول پلی‌استیشن ۳ در سال ۲۰۰۶ راهی بازار شد. سونی قیمت بالایی برای این کنسول در نظر گرفته بود که باعث شد استقبال از این کنسول در زمان عرضه کم باشد. حتی این قیمت بالا باعث شد که سونی با ضررهای زیادی هم مواجه شود، اما با مرور زمان و کم شدن قیمت این کنسول بازی گیمرها به سمت خرید آن تشویق شدند.

این کنسول بازی در سه مدل راهی بازار شد. مدل اول که به نام فت شناخته می‌شد و دو مدل بعدی که به ترتیب اسلیم و سوپر استیم نام داشتند.

با پایان رسیدن ورند تولید این کنسول بازی در کشور ژاپن باید منتظر توقف تولید پلی‌استیشن ۳ در سایر کشورها و منطقه‌ها هم باشیم. پلی‌استیشن ۳ مکانی بود که روی آن بازی‌های بسیار خوبی مانند Uncharted، Heavy Rain و Little Big Planet، Resistance و infamous عرضه شدند.

منبع: dualshockers

‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. امیر حسین اسدی امیر حسین اسدی

    کنسولی بود که یکی از مهمترین بازی های تاریخ ” The Last of Us ” رو داشت. در کل کنسول جنجالی بود، از پردازنده اش گرفته، کمپین تبلیغاتی اش، و بازی هایی که داشت MGS 4، Heavenly Sword, Resistance.