تونلی که ایلان ماسک زیر لس آنجلس می‌سازد را ببینید

امیرحسین میرزایی ۸ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

همانطور که احتمالا می‌دانید، ایلان ماسک به دنبال راهی است تا ترافیک را دور بزند. ایده‌ای که او در ذهن خود پرورانده و مشغول اجرای آن است، یک تونل را توصیف می‌کند که وسط خیابان از زمین سر در می‌آورد و خودروی شما داخل آن می‌شود. شرکت خسته‌ی ایلان ماسک یا همان The Boring Company مشغول ساخت این تونل‌های زیرزمینی است. ایلان ماسک اولین عکس از تونل‌ ساخته شده را منتشر کرده و به نظر می‌رسد که میزان پیشرفت، بسیار خوب بوده است.

ز عکسی که ایلان ماسک در اینستاگرام خود منتشر کرده، عجیب و غریب نیست و یک تونل را نشان می‌دهد؛ ولی می‌توانیم ببینیم که این تونل طراحی بسیار خوبی دارد و پنل‌ها و سطوح به خوبی در آن قرار گرفته‌اند. ماسک نوشته است که تونل آن‌ها ۵۰۰ فوت طول دارد و قرار است در امتداد بزرگراه Intestate 405 ساخته شود.

قرار نیست به این زودی‌ها بتوان این تونل‌ها را امتحان کرد. این تونل‌ها افراد و خودروها را با سرعت ۱۵۰ مایل در ساعت منتقل می‌کنند تا از ترافیک فرار کنند. شهرهایی مثل لس آنجلس از ایده‌ی ایلان ماسک بسیار استقبال کرده‌اند؛ ولی ظاهرا فقط استقبال کرده‌اند، چون هنوز مجوز برای ساخت کامل سیستم ایلان ماسک صادر نشده است.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما